שלי בעקבות התפטרות פרץ: "מברכת על הצעד. ממליצה לכל פוליטיקאי להיות עם קצת יותר מתאם בין הדרך שהוא מציג לבין החיים הפוליטיים."

12 בנובמבר, 2014
האזינו:

שלי התארחה בתוכנית "שמונה עד עשר" של מרדכי לביא ברדיו קול ברמה, והתייחסה להתפטרותו של עמיר פרץ מהממשלה, להקלטות אולמרט ולאפשרות להקדמת הבחירות. מבין דבריה:

"הפוליטיקאים, רובם, הרגילו את הציבור לחשוב שבאמת זה בסדר להאמין במשהו או להבטיח משהו או להציג אידאולוגיה מסוימת ערב בחירות, ושנייה אחרי הבחירות לעשות את ההפך המוחלט. אני חושב שהציבור מצד אחד כבר נמאס לו מהדברים האלה, ומצד שני כאילו משלים עם זה. ציפי לבני, שעומדת בראש "התנועה", שהאג'נדה היחידה שלה בקמפיין הבחירות הייתה תהליך מדיני, יושבת בממשלת נתניהו שכידוע לך פורצת כל תהליך מדיני ועל סף חתימת הסכמי שלום – באירוניה, כמובן – וממשיכה לשבת בממשלה הזאת. ולכן כאשר יש חבר ממשלה שאומר "אני לא מוכן לשבת יותר בממשלה שעושה ההפך ממה שאני חושב הן בצד התקציב והן בצד המדיני" ועוזב את הממשלה – זה צעד שאני ממליצה לכל פוליטיקאי לעשות. להיות קצת יותר הגון עם הדרך שהוא מציג ועם קצת יותר מתאם בין הדרך לבין החיים הפוליטיים.

מפלגת העבודה, שעריה פתוחים לפני כולם. אין ועדת קבלה שמחליטה אם מישהו יבוא או לא יבוא. מי שקובע אלה חברי מפלגת העבודה. אין ועדת קבלה שאומרת "אתה לא תתקבל כי התנהגת ככה וככה". אני חושבת שבאמת, מי שרוצה מוזמן לבוא ולהתמודד. במקום שבעלי תשובה עומדים צדיקים גמורים אינם עומדים. ובסופו של דבר הכל נתון להכרעתו של הבוחר. באמת יכול לבוא בשערינו גם מי שהיה במפלגה אחרת, גם מי שהיה, עזב וחזר, גם מי שמעולם לא היה בה. אפילו אתה, מוטי, יכול להצטרף למפלגת העבודה ולהתמודד על מקום ברשימתה לכנסת הקרובה. זה הטבע של מפלגה דמוקרטית."

על הקלטות אולמרט אמרה:

"אחד הדברים הקשים שנותרים בגלל תפוחים רקובים כאלה זו התחושה שכולם מושחתים. וכאן לא מדובר בסתם תפוח רקוב בערימה, אלא בראש צמרת השלטון. אני מכירה היטב את פרשיות אולמרט, את כולן. גם את אלה שלא הגיעו לכדי מיצוי. למשל פרשת בנק לאומי, שעליה נשמעת שולה זקן אומרת בהקלטות שאם היא הייתה פותחת את הפה גם בה הוא היה מורשע, ועוד פרשיות כהנה וכהנה. וגם בזמן אמת, התעמתתי מול אולמרט, סירבתי לקבל את המנהיגות שלו כי אני חושבת שמנהיג, ולא משנה מה השקפת עולמו, אסור לו שיהיה מושחת.

אבל בכל זאת אני חייבת להגיד שכשאני שומעת את ההקלטות, זה פשוט ממלא אותי גועל ודחייה. המדינה הייתה בידיים של פושע שהנהיג אותה. מדובר באדם שמדבר כאחרון העבריינים עם סייעניתו העבריינית, והאיש הזה מנהיג אותנו, עומד בראש צמרת השלטון, מנהל מערכה נגד כל מוסדות שלטון החוק. עכשיו אנחנו גם יודעים למה – כיוון שהוא פחד שימוצה איתו הדין. וזו תחושה מאוד קשה שבצמרת המדינה עמד אדם כל כך מושחת. מדינת ישראל הייתה נתונה בסכנה אמיתית. העובדה שבסופו של יום האיש הזה נחקר במשטרה והוגש נגדו כתב אישום והוא מורשע היא מעידה בסופו של דבר, זו חצי הכוס המלאה, שיש לנו מערכת משפט חזקה ודמוקרטיה חזקה ושוויון בפני החוק ואלה הבשורות הטובות."

להאזנה לראיון: