שלי על ההאשמות נגד ברק: "ראש ממשלה בישראל יודע ששר ביטחון שלו עושה עסקאות תמורת שוחד ולא מרעיד את אמות הסיפים? זה מטורף"

12 בנובמבר, 2014
האזינו:

שלי התראיינה בתוכניתם של אריה אלדד ובן כספית "חמש בערב" ברדיו ללא הפסקה, והתייחסה להתפטרות עמיר פרץ מהממשלה ולהאשמות שהעלה אהוד אולמרט כנגד אהוד ברק בקלטות שנחשפו. ביחס להאשמות נגד ברק אמרה:

"אנחנו שומעים פושע לוחש באוזנה של סייעניתו איזה רכילות על שר ביטחון. אין לי מושג אם זה נכון, ואני מקווה שלא. אין לי בדל ראיה לכך שזה נכון. את פרשיות אולמרט אני מכירה לפני ולפנים, אבל על פרשייה כזו לא שמעתי. אבל תתארו לעצמם את הסיטואציה. ראש ממשלה בישראל יודע ששר ביטחון שלו עושה עסקאות תמורת שוחד ולא ממהר לקרוא לראש המוסד, ליועץ המשפטי לממשלה ולהרעיד את אמות הסיפים כדי שהדבר הזה לא יקרה? הרי זה מטורף לחלוטין. איך אני יכולה להאמין למילה אחת שיוצאת מהפה של העבריין הזה, שלצערי שלט בחיינו במשך כמה שנים?

אני לא יודעת אם צריכה להתחיל חקירה, אבל צריך לבדוק בוודאי שכן. יש בדיקה שהיא מקדימה לחקירה. אני הייתי קוראת לחקירה נפרדת או לתשאול לפחות את הנאשם המורשע אולמרט, ושואלת אותו למה הוא מתכוון. אחר כך הייתי קוראת למי שהיה ראש המוסד אז ובודקת בדיקה לפחות ראשונית. אבל אני מסרבת בכל תוקף, ידידי היקרים, לשים את פרשת אולמרט מאחור ולהסתער בכזאת התלהבות על פרשה שככל הנראה, לפחות על פי מה שאנחנו יודעים ועל פי מסכת הראיות, לא הייתה. הזעם הכל כך גדול שלך, בן, אני מאוד מכבדת אותו  - אבל אני מציעה להפנות לפחות אחוזים מסוימים מהזעם הזה למי שכבר הורשע."

ביחס להתפטרות פרץ מהממשלה אמרה:

"אני כן רוצה לשבח אותו על המהלך הזה. אני שומעת היום פרשנויות – הוא ממילא כבר הבין שהבחירות קרובות וכן הלאה. אני לא רואה את השרים ממהרים כמוהו לעשות מהלך שהוא כאילו כל כך מובן מאליו. כי זה לא מובן מאליו לעזוב משרד ממשלתי. אני חושבת שזה המעשה המדויק והנכון. אני מקווה שזו האבן הראשונה בדרך להפלתה של ממשלת נתניהו. באופן כללי אני חושבת שאנשים צריכים להיות בתוך מסגרות פוליטיות – במקרה הזה קואליציה וממשלה – אם המסגרת הזאת תואמת באיזה אופן את השקפת עולמם. הדבר הנכון והמדויק הוא להיות במקום שבו אתה נמצא כי ציבור מסוים בחר אותך בשל הדעות האלה, ומלכתחילה אין לי מושג מה ציפי לבני ומפלגתה עושים בממשלת נתניהו. זה כל כך מופרך, כל כך לא הגיוני. הרי הדגל היחיד של לבני בבחירות היה משא ומתן מדיני. ועכשיו מה?

לא ראיתי מנהיג שעל מצוותו היה כתוב "טירפדתי, טירפדתי, טירפדתי, מנעתי, מנעתי, מנעתי", אלא "עשיתי". ברור שטרפוד מזימות רשע זה חלק מהיעוד שלנו. גם אני עושה את זה הרבה. אבל זו לא מהות של מנהיגות. במנהיגות אתה מוביל את הדרך שלך. לעניין זה שסדר יום וערכים זה לא רק סדר יום מדיני – מי כמוני מסכימה איתך, בן. אבל אני לא חושבת שציפי לבני מסכימה איתך, כי אני זוכרת את הקמפיין של התנועה. היה רק שילוט אחד – "מי שרוצה תהליך מדיני מצביע לציפי לבני". לחפש תירוצים להישארות בתוך קואליציה, את זה אפשר מכאן ועד להודעה חדשה, אבל בסוף יש כזה אובדן אמון של הציבור במערכת הפוליטית, בין היתר בגלל מושחתים כמו אולמרט, אבל גם בגלל שאנשים נבחרים על סמך דרך מסוימת והבטחות מסוימות ושנייה אחרי הבחירות הם עושים ההפך. וזה דבר שהוא לא קביל בעיני."

להאזנה לראיון המלא: