שלי על חוק "ישראל היום": "המערכת הפוליטית אחוזה בידי שני עיתונים, שבקרב ביניהם יש הכל חוץ מעיתונות. אני לא מוכנה להשתתף במשחק. לא עובדת אצלם."

13 בנובמבר, 2014

שלי התארחה בתוכניתם של עמית סגל ונדב פרי בערוץ הכנסת "זוג או פרט" ודיברה על חוק "ישראל היום", על הקלטות אולמרט, על התפטרות פרץ מהממשלה ועל הסיכוי להקדמת הבחירות.

על חוק ישראל היום אמרה:

"הייתי בהצבעה ולחצתי נמנע. בכוונה לא יצאתי מהמליאה כדי להפגין נוכחות ולהפגין את סלידתי. בקרב בין שני העיתונים האלה יש הכל חוץ מעיתונות. יש הון, יש שלטון, יש תככים, יש יצרים, יש פוליטיקה. המערכת הפוליטית כולה אחוזה בגרונה בידי שני העיתונים, שמכריחים את חברי הכנסת גם לקחת צד עם בונוסים ועם עונשים. ואני לא מוכנה להשתתף במשחק הזה. אני לא עובדת אצלם. איך אומר השיר? לא עובדת בשביל אף אחד. אני עובדת בשביל הרבה אנשים, אבל בטח לא בשבילם."

בנוגע להקלטות אולמרט אמרה:

"במשך שנים הפושע הזה היה ראש ממשלת ישראל, וכולם ידעו. זה לא מקרה שבו אתה אומר "לא ידעתי". פרשת בנק לאומי הייתה על השולחן. מרכז ההשקעות היה על השולחן. הכל היה על השולחן! זה דיבר בעד עצמו. וזה בזמן שהאיש הזה, שהוא עבריין – היום כבר עבריין מורשע – שולט בחיינו, נמצא בראש הצמרת, כולם מתחנפים אליו, מחפים עליו, מכסת"חים אותו, מחלים את פניו, באים לפתחו ועוד מבקשים ממנו אחרי שהוא מורשע שיחזור לפוליטיקה. יש כאן משהו שהוא בדיעבד נורא מפחיד. במקרה של אולמרט הסיפור חמור במיוחד כיוון שידענו. כולם ידעו שבעוד שהאיש מבצע עבירות פליליות ועושה במדינה כבשלו, כשהוא נמצא בצמרת של הצמרת, הוא מרסס בתת-מקלע על מוסדות שלטון החוק. הייתה כאן רדיפה מטורפת אחרי ירון זליכה, שהיה חשב כללי וחשף את פרשת בנק לאומי, ואחרי מבקר המדינה לינדנשטראוס, ואחרי לדור ומזימות נגד בית המשפט העליון. הכל לא בשם איזו תפיסת עולם, אלא פשוט יושב עבריין ועושה כשלו במערכת.

יש כאן תקופה מאוד אפלה שבה השחיתות הרימה ראש. יושב ראש ממשלה, מלחשש באוזנה של עוזרתו הגנבת, שני עבריינים יושבים ומלחששים. והוא היה ראש ממשלה! תארו לעצמכם, במדינה מתוקנת ראש ממשלה שומע ששר הביטחון שלו נוטל שוחד בעודו שר ביטחון בתמורה לעסקאות נשק או מה שזה לא יהיה עם ישראל. הוא צריך לעצור את הכל מלכת, לקרוא ליועץ המשפטי, לקרוא לראש המוסד ולא לנוח ולא לשקוט עד שהעניין הזה יתברר. מה זה, רכילות קטנה? זו באמת סוג של שקיעה מוסרית. אבל הצד הטוב של העניין הוא שאלה היו שנתיים מאוד רעות למושחתים. יש כאן מגדלור ותמרור אזהרה מאוד משמעותי."

לצפייה בקטע:

לצפייה בתוכנית המלאה בערוץ היוטיוב של ערוץ הכנסת לחצו כאן.