שלי בשאילתא למשרד ראה"מ ובפניה ליועמ"ש: בדוק חוקיות התקשרות נתן אשל עם חברה ממשלתית, וכיצד היועצת המשפטית של משרד ראה"מ ממשיכה לייעץ לאשל

26 בנובמבר, 2014

שלי פנתה היום ליועץ המשפטי לממשלה, עו"ד יהודה וינשטיין, בבקשה כי יבדוק את הייעוץ המשפטי שקיבל לכאורה נתן אשל מהיועצת המשפטית למשרד ראש הממשלה. כן ביקשה שלי שהיועמ"ש יבדוק את תקינות היקשרותו של אשל עם חברת מקורות.

בחודש פברואר 2012 נחתם הסדר טיעון בין נתן אשל, ששימש כראש הסגל במשרד ראה"מ, לבין פרקליטות המדינה. אשל הודה בעבירות שונות שיוחסו לו, קיבל נזיפה חמורה, התפטר מתפקידו והתחייב שלא לשוב לשירות הציבורי. למרות זאת, בשבועות האחרונים פורסם כי אשל סיפק שירותי תיווך לחברת-בת ממשלתית של חברת מקורות, ואף קיבל ייעוץ משפטי בעניין זה מהיועצת המשפטית לראש הממשלה, עו"ד שלומית ברנע-פרגו, וכן מנציב שירות המדינה בדימוס אברהם נתן.

שלי: "השתלשלות העניינים המתוארת מעלה מספר שאלות נוקבות בדבר התנהלותה של עו"ד ברנע-פרגו, המידה בה נאכף הסדר הטיעון, והמשך מעורבותם של חברות ממשלתיות ושל עובדי ציבור עם נתן אשל. נוכח חומרת הדברים, והחשש מפגיעה משמעותית באינטרס הציבורי ובמעמדה של נציבות שירות המדינה, אבקש את בדיקתך וחוות דעתך הדחופה אודות מכלול הנושאים והשאלות המוזכרות."

שלי אף הגישה שאילתא בעניין למשרד ראש הממשלה, ובה תבעה את התייחסותו לדברים.

בינואר 2013 חשפה שלי כי נתן אשל שלח לה בטעות מייל שיועד לעו"ד ברנע-פרגו, בה ביקש את חוות דעתה בשאלה האם תנאי הסדר הטיעון שחתם מאפשרים לו לנהל את המשא ומתן הקואליציוני מטעם מפלגת הליכוד ביתנו.

לקריאת המכתב המלא ששלחה שלי ליועמ"ש לחצו כאן.

לקריאת תגובת היועץ לחצו כאן.

לקראית השאילתא למשרד ראש הממשלה לחצו כאן.

להודעה ששלח אשל בשוגג לשלי לחצו כאן.