"בבחירות האלו יש הכל, חוץ מאידאולוגיה"

4 בדצמבר, 2014
שלי התראיינה למבט בערוץ 1, עם אמיר איבגי, בעקבות פירוק הממשלה והקדמת הבחירות, ובעקבות מסיבת העיתונאים של ראש הממשלה נתניהו.
"ראינו ראש ממשלה עומד, משבח את עצמו עד בלי די, ומאשים את כל העולם – חוץ מאשר את עצמו, חוץ מאשר את ההנהגה שלו. מי הוביל את הממשלה הזו בשנתיים האחרונות? מי הנהיג אותה? יש כאן אפס לקיחת אחריות, מודל עוד יותר קיצוני ממה שראינו בימים האחרונים לתפיסת האחריות למה שאתה עושה, מוביל, מנהיג. שום דבר לא קשור אליו – הוא היה ראש ממשלה במדינה אחרת. יש כאן סוג של התנערות מאחריות שהוא מאוד מקומם.
אגב, צודק ראש הממשלה כאן כשהוא מאשים את לבני ולפיד – וצודקים לבני ולפיד שהם מאשימים אותו; כולם צודקים. אני לא מבינה איך הם הביאו את עצמם למעמד המבזה שבו ראש הממשלה בועט אותם החוצה מהממשלה, במקום להבין עוד קודם שיש משמעות בלשרת את הציבור, יש קשר בין ההבטחות שנותנים לבוחר לבין הפאזה הפוליטית. הדיסוננס המטורף הזה בין ההבטחות שלהם והאידאולוגיה שלכאורה יש להם, לבין הישיבה אצל נתניהו עד שהוא זרק אותם החוצה – גם הוא תורם לתחושת הגועל שהציבור חש כלפי הבחירות האלה וכלפי כל מה שקורה סביבן. יש כאן הכל – חוץ מאידאולוגיה."