שלי ברדיו ללא הפסקה: "הפעם אי אפשר לגמגם. מצפה מכל השחקנים בשמאל-מרכז להגיד שעם נתניהו כראש ממשלה לא נשב"

7 בדצמבר, 2014
האזינו:

שלי התראיינה בתוכניתו של אלון בן-דוד ב"רדיו ללא הפסקה", והתייחסה לאפשרות של חבירה בין מפלגת העבודה וציפי לבני לקראת הבחירות הקרבות. מתוך דבריה:

"אני חושבת שאנחנו צריכים להשקיע מאמץ כדי לייצר חזית אחידה ורחבה ככל האפשר, וכמובן ובלבד שהשלם כאן לא יהיה קטן מסך חלקיו ושתהיה לזה גם אופציה להרחיב את הגוש ולא להשתכשך בתוכו במים אפסיים.

לכל מפלגה שרוצה בשלטון ורוצה להצליח יש לגיטימיות מוחלטת לעשות צעדים רבים כדי להגדיל את כוחה. אני אזכיר לך שגם אני ערב הבחירות הקודמות עשיתי מאמצים מאוד גדולים להביא את לבני למפלגת העבודה, כי ראיתי שאכן אז בוודאי השלם היה גדול מאוד. היום הוא קצת פחות גדול, אבל עדיין יש דברים שפוליטית כדאי לעשות אותם.

אבל גם כדאי לשמור על יושר אינטלקטואלי. אני שומעת גם את לבני וגם את לפיד עכשיו, ושניהם קוראים תיגר על שלטון נתניהו ומבטיחים ונשבעים שלא עוד, שהוא לא יהיה ראש ממשלה ושהם האופוזיציה. אני מסתכלת ואני משפשפת את עיניים בתדהמה, כי עד לפני שנייה הם היו שם ויצקו מים על ידיו. וזה לא שהם החליטו לפרוש מהקואליציה בגלל עימות אידיאולוגי חריף, אלא פשוט הוא זרק אותם החוצה. לכן כדי לתקן את הדבר הזה, שהוא בלתי ניתן למחיקה – המינימום שאני מצפה עכשיו מכל השחקנים, מכל ראשי המפלגות והשחקנים הראשיים במפלגות המרכז-שמאל, זה להגיד שאנחנו לא ממליצים על בנימין נתניהו להקמת הממשלה אחרי הבחירות, נקודה. ואם זה לא יאמר, אז למה שהציבור יאמין? אני מכוונת את הדברים האלה גם לציפי לבני. לא שמעתי את לבני אומרת שהיא לא תשב בממשלת נתניהו כראש ממשלה. זה דבר שאני חושבת שהפעם אי אפשר לגמגם לגביו. צריך פשוט להגיד: "אנחנו, עם בנימין נתניהו כראש ממשלה לא נשב, נקודה". כל עוד זה לא נאמר זה נראה כמו משחק."

להאזנה לראיון המלא: