שלי על עדינה בר-שלום: "מטורף ומדכדך שב-2014 נשים לא יכולות להיות במפלגות"

17 בדצמבר, 2014

שלי התארחה בתוכניתם של עמית סגל ונדב פרי "זוג או פרט" בערוץ הכנסת. 

על החיבור בין התנועה למפלגת העבודה אמרה:
"אני מקווה ששלושת המנדטים שנוספו בבחירות האחרונות למפלגת העבודה ולא היו מצביעים טבעיים – גם צעירים שלא הצביעו קודם למפלגת העבודה וגם אנשים שעובדים קשה ומרוויחים מעט מהשוליים העירוניות הפריפריאליות, אני מקווה שהם ישארו. אליהם נוסף אותו גוש מרכזי שכל הזמן תר אחרי תקווה ואחרי פיתרון, וכאן אין שום ספק שהחיבור בין הרצוג לבין לבני הניב נהירה של אותו קהל שקודם הצביע ליאיר לפיד."
 
בתשובה לשאלה על חיבור אפשרי בין יאיר לפיד למשה כחלון אמרה:
"אין פערים אידיאולוגיים תהומיים בין לפיד וכחלון. אלה מפלגות שהן במידה רבה מפלגות אופנה. הן קמות יש מאין בגלל מצב רוח, שלפעמים חולף ולפעמים נשאר. לכן הן מטבען מפלגות דומות. למרות שהקהלים אולי לא חופפים לגמרי, אלה מסוג מפלגות האווירה. ולכן אין שום סיבה שהם לא יחברו, כמו שאין שום סיבה שהם יחברו. האם הם יהוו איום על החיבור בין הרצוג ללבני? אני מאמינה שלא.
 
אנחנו תמיד יודעים הכל, ומנתחים ומסתכלים על זה כאילו זה מתמטיקה. אבל זה לא מתמטיקה. מדובר בעולם מאוד כאוטי. במקרה הנדיר של העבודה ושל לבני, השלם גדול מסך חלקיו ומייצר משהו חדש במגרש. במקרה של כחלון ולפיד, אני לא רואה מצב שהשלם בו יוצר משהו שהוא גדול יותר מסך חלקיו."
 
בנוגע למסיבת העיתונאים המשותפת השבוע של משה דרעי ועדינה בר-שלום אמרה:
"האמת שהיה לי עצוב. אישה עם כזה שיעור קומה, תבונה, אינטלקט, ידע, השכלה, יכולת ביצוע מדהימה. דיברו הרבה על אפסון האגו. אם מישהו אפסן את האגו שלו, לצערי הרב, זו עדינה בר-שלום. מתחת לפני השטח קורת כאן מהפיכה מדהימה בקרב נשים חרדיות. הן משכילות, הן מנהיגות, הן גם מייצרות איזה גשר בין העולם החרדי לעולם החילוני והמודל הכי קלאסי של זה והכי מעורר הערצה זו עדינה בר-שלום. והנה, רגע לפני שהפנטזיה שלי לפחות כאישה חילונית ופמיניסטית מתממשת, היא מאפסנת את האגו לצערי הרב והולכת להיות במועצת חכמות.
 
אנחנו מתייחסים לזה כאילו זה מובן מאליו, אבל זה מטורף שנשים לא יכולות להיות במפלגות. זה כל כך אפל, כל כך קטנוני, כל כך לא דמוקרטי, כל כך בלתי נתפס. יש משהו מדכדך בזה שאנחנו מקבלים את זה כמין גזירת גורל. עכשיו, ב-2014! זה בלתי נתפס."