"בפעם הראשונה אחרי הרבה שנים הציבור מתחיל להאמין שנתניהו לא נמשח למלכות"

8 בינואר, 2015

שלי השתתפה בתוכנית "כידון ובן סימון" בערוץ 2 בהנחיית דניאל בן סימון ושרון כידון, ביחד עם ח"כ איציק שמולי ופרופ' יוסי יונה המתמודד בפריימריז במפלגת העבודה. בתוכנית התייחסה שלי לפריימריז המתקרבים במפלגת העבודה וגם לבחירות הכלליות. מתוך דבריה:

"אני מאינה באמת ובתמים שיש כאן הזדמנות שאסור לנו להחמיץ בשום פנים ואופן. אני כן מרגישה שיש איזו תזוזה טקטונית מתחת לפני הקרקע. זה לא רק ההסכם הפוליטי בין יצחק הרצוג לבין ציפי לבני, זה כל הטלטלה שהוא העביר את המערכת הפוליטית. אני חושבת שבפעם הראשונה אחרי הרבה שנים הציבור מתחיל להאמין שנתניהו לא נמשח למלכות, שזו לא גזירת גורל משמיים, שהפערים החברתיים לא חייבים להימשך, שהדד-לוק המדיני לא חייב להימשך ושאפשר חזון של תקווה.

הנתונים מדברים בעד עצמם. יש התפקחות ותהליך של בשלות בציבור. בינתיים, בסקרים – שהם בוודאי מדד למה שמתרחש בליבו של הציבור, הציבור בוחר במפלגת העבודה. לפעמים תהליכים לוקחים זמן, והציבור למד להבין שאיציק שמולי שיושב כאן לימיני שהוא לא רק הבטחה – שהוא גם מגשים את ההבטחה. אני חייבת להגיד לזכותו של איציק שכשפיתיתי אותו ודיברתי על ליבו לבוא למפלגת העבודה, הייתה לו הצעה הרבה יותר אטרקטיבית  מיאיר לפיד ללכת אליו בלי פריימריז. הבחירה שהוא עשה ללכת למפלגה אמיתית, עם שורשים, עם הווה, עבר ועתיד היא בחירה שגם הציבור מפנים אותה היום ומבין שיש כאן דבר אמיתי."

על האפשרות של ישיבה בקואליציה עם נתניהו אמרה:

"אני יכולה לדבר כרגע בשם עצמי. המפלגה בחרה יו"ר מפלגה וזה לא אני. אבל אני אומרת לכם שכל עוד נתניהו הוא ראש הממשלה, לא יכון כאן לא תהליך מדיני, לא שוויון חברתי, לא אחריות המדינה לאזרחיה. ולכן מפלגת העבודה בוודאי לא יכולה להרשות לעצמה להיות גלגל חמישי בעגלתו של נתניהו. אני מאמינה באמת ובתמים שראש הממשלה הבא של מדינת ישראל הוא יצחק הרצוג. אם נתניהו ירצה להיות שותף באותה ממשלה שבה הרצוג הוא ראש הממשלה, יכול להיות שהוא יכול להיות שר במשרד מסוים. אני אומרת את זה ברצינות, חלילה לא בהתנשאות. אני מכבדת את נתניהו."

לצפייה בקטעים ערוכים מתוך התוכנית: