"דו"ח מבקר המדינה מצביע על אורח החיים הקיסרי, הנהנתני והמנותק מהציבור של נתניהו"

17 בפברואר, 2015
האזינו:

שלי התראיינה בתוכניתו של ירון וילנסקי בגלי צה"ל, והתייחסה לדו"ח מבקר המדינה אודות הוצאות מעון ראש הממשלה. מתוך דבריה:

"וילנסקי: מה מכל הדברים הכי מפריע לך?

שלי: באופן אישי, פרט קטן צרם לי בצורה קיצונית וזו הזמנת החשמלאי ביום כיפור. אני לא קונה ברשת am-pm מ-2009 מכיוון שהם העסיקו עובדים ביום כיפור. זה נראה לי לא דבר שהוא בלתי מתקבל על הדעת ומופרך, אבל זה באמת פרט קטן.

אני רוצה להגיד, בהמשך לדברי הפרשנות של יעקב ברדוגו, בוודאי שאנחנו מעניקים משקל לדו"ח הזה כי הוא מצביע על אורח חיים קיסרי, נהנתני, מנותק מהציבור, בזבזנות על חשבון הציבור.

וילנסקי: ישראל כץ אמר שיופקו הלקחים ויופנמו, ולא היו כאן עבירות על חוקים או על תקנות.

שלי: זה לא מעניין אותי אם זה חוקי או לא חוקי. אני לא נכנסת לזה, ואני סומכת על הפרקליטות ועל היועץ המשפטי לממשלה ככל שאפשר לסמוך. אנחנו נחליף את נתניהו לא רק בגל היחס הנורא לעובדים שעולה מהדו"ח הזה, כמו ההוצאות מכספם על הוצאות המעון ללא קבלת החזר. לא בגלל העובדים במעון ראש הממשלה, אלא בגלל שחצי מהעובדים בישראל הם עניים. לא בגלל ההוצאות הפרועות על בית, אלא בגלל שהמחירים בתקופתו עלו ב-80%.

וילנסקי: אומר גם ישראל כץ, בעניין ההוצאות על ארוחות על אירוח, שראש הממשלה מארח אנשים והוא זקוק לתקציב. שאלה הוצאות לגיטימיות.

שלי: אולמרט לא אירח אנשים? ברק לא אירח אנשים? אריאל שרון לא אירח אנשים? הוצאות מעון ראש הממשלה גדלו עד כדי פי שתיים מקודמיו. שנה אחרי שנה, הם הגיעו לחצי מיליון שקלים. על מה? מה הם אכלו שם? חלב אתונות? ביצי דינוזאורים? איך אפשר להגיע להוצאות מופרכות כאלה? העובדה שלאחר זרקור הביקורת, לאחר שההוצאות נודעו לאחר שלוש שנים של בזבזנות על חשבון הציבור, אז פתאום הם כן יכולים לצמצם את ההוצאות? אז מה היה שם לעזאזל לפני שזה ירד?

עוד דבר אחד חשוב לי להגיד. אני רוצה לדבר על האחריות. ראינו את הסרט המגוחך, הנורא והנלעג עם מושיק גלאמין שמגיע לבית ראש הממשלה ועושים לו שם סיור. ראש הממשלה, ובצדק, מתלונן על כך שמותחים ביקורת על אשתו וביקר לבקר אותו ולא אותה. מה הוא עושה בסרטון? הוא שם אותה בקדמת הבימה, מפקיר אותה, אומר את המשפט הכל כך דו-משמעי לגלאמין: 'אני יוצא לעבודה, שרה תשמח להראות לך.' זה ממש מראש לגלגל את האשמה אליה, להגיד שזה לא אני – אני לא אחראי על מה שקורה במעון ראש הממשלה, זו היא. אנחנו לא ניגרר למלכודת הזאת. זו התנהגות לא אחראית ולא מכובדת."

להאזנה לראיון המלא: