שנאתו של נתניהו לעובדים ולעבודה המאורגנת: סרטון ההסתה. כשתאגידי ענק עושקים עסקים קטנים ובינוניים, וכשהדגל הופך לנבוט. ובואו לדבר אתי השבוע: באשדוד, ביהוד, בעין יהב, במעלות, בהוד השרון, באילת וגם בגינוסר:

6 במרץ, 2015

עם מכיניסטים מהמכינה הדתית-חילונית בית ישראל בירושלים

 

שלום לכם חברות וחברים,

 

יצא המרצע מהשק, וכל שנאת העובדים בכלל והעבודה המאורגנת בפרט יצאה בסרטון התעמולה המכוער של הליכוד בכיכובו של נתניהו בכבודו ובעצמו. צריך לשפשף את העיניים כדי להאמין שסרטון ההסתה הנתעב הזה באמת צולם, אושר, ושודר. עובדת רשות השידור, עובד נמל, ובעלים של חברת סלולאר מושווים למחבל חמאס, מועלים שם על עמוד הקלון, והופכים מטרה לעלבונות קשים.

זו לא תקלה, זו תפיסת עולם. אנחנו רואים אותה כל הזמן. ראינו אותה כשבנט "התבדח" על הדברת הנמלים בביתו (נמלים בצירה, נמלים בקמץ, למי שלא הבין את התחכום הדוחה). אנחנו רואים את זה עכשיו בהסתה של הנהלת כי"ל נגד העובדים המפוטרים – כאילו עובד שמרוויח בסדר והוא לא אבק אדם, הוא פושע, ואין שום בעיה לפטר אותו בזמן שהמנכל שלו מרוויח מליונים. זו תפיסת עולם שמוכנה לגלות חמלה בשקל כלפי עובדי קבלן עניים ומנוצלים, אבל שונאת עובדים שיש להם זכויות, כבוד, ומי שייצג אותם. העובדה שהסרטון רצוף שקרים (לא בוצעה רפורמה בנמלים, לא בוטלה האגרה, לא מוגר החמאס, ואת הרפורמה בסלולאר עשה כחלון ולא ביבי) – היא פחות חשובה.

מה שנורא זו השנאה וההסתה כלפי בני אדם עובדים רגילים. התעוב הפומבי, הלא אחראי, שמפגין ראש ממשלה מכהן, בהפקרות ובחוסר אחריות, כלפי אזרחיו. יש כל כך הרבה לרפא ולתקן אחרי ביבי. אני לא שמה כאן לינק לסרטון כי הוא לא ראוי ואני לא מפיצה סרטוני הסתה, אבל הנה תמונות ממנו:

 

כן, אבל איראן. סוג אחר של הפקרות היה בנאום המדובר של נתניהו בקונגרס. לעזאזל המדינה, לעזאזל האינטרסים האסטרטגיים שלנו, לעזאזל הגרעין האיראני, לעזאזל היחסים עם הבית הלבן. העיקר שנתניהו קיבל זמן שידור לטובת הקמפיין שלו, וגם עוד נסיון להטות את סדר היום לנושא האהוב עליו, איראן, הגם שגם שבנושא הזה הוא כשל כישלון מוחלט. הנה כמה מהראיונות שנתתי, לפני, בזמן ואחרי:

בישראל בוחרת, ערוץ 1, עם אמיר איבגי ומרב מילר:

 

באולפן חדשות ערוץ 2, במשדר מיוחד עם יונית לוי בזמן נאום נתניהו בקונגרס, עם תגובה ראשונה:

 

עוד ראיונות גם ברדיו: נתניהו התראיין לרדיו קול חי (המזוהה עם ש"ס) ואני התראיינתי אחריו והגבתי לראיון, כולל כמה תזכורות: מי היה זה שקיצץ יותר מכולם בקצבאות הילדים? נתניהו. ובתגובה להשמצות נגד המחנה הציוני עוד תזכורת: "אתם יודעים למי נתניהו הרים טלפון ראשונה אחרי שהוא נבחר לראשות הממשלה בבחירות האחרונות? אלי, כשעמדתי בראש מפלגת העבודה. ואתם יודעים מי הייתה המפלגה הראשונה שהוא הכניס לקואליציה וחתם איתה הסכם? התנועה בראשות ציפי לבני.

עוד ראיון בגלי צה"ל עם אפי טריגר, אחרי ראיון עם שר הבטחון בוגי יעלון, "מי שעושה פוליטיקה ממלחמה בעיני הוא מוקצה" אמר בוגי על בנט בהתיחסו לצוק איתן, ואני תהיתי אם הוא התכוון גם לנתניהו שעושה פוליטיקה ערב בחירות (ולא רק) מהגרעין האיראני. באותו ראיון גם עונה לשאלה על לפיד: "...יש עתיד לא רלוונטית לשאלה מי יהיה ראש ממשלת ישראל. זה יהיה או יצחק הרצוג או בנימין נתניהו, ולכן מי שלא רוצה בבנימין נתניהו כראש ממשלה – לא פרסונלית, אלא על כל מה שהוא מייצג, על היעדר התקווה, על הפער הנוראי בין עוני ועושר, על העובדה שלקנות דירה הפך לפנטזיה, על כל הדברים האלה – צריך להצביע למחנה הציוני בראשות הרצוג. היריב שלנו הוא נתניהו ואותו אנחנו מבקשים להחליף".

כאן גם ביומן הערב של רשת ב' עם יוסי הדר. וגם ברדיו ירושלים אצל שלום אורן ויורם מרציאנו. ולחצו כאן לפוסט בפייסבוק עם עוד מם מוצלח מבית היוצר של העמוד "כן, אבל איראן":

 

כשעסקי הענק עושקים את העסקים הקטנים והבינוניים. הממונה על ההגבלים העסקיים פרופ' דייויד גילה פרסם השבוע החלטה ממש מעניינת וטובה בעניין ספציפי שנוגע להתחברות מפעלי תעשייה לגז הטבעי (מה שכידוע מוזיל עלויות בצורה דרמטית). הוא הודיע שהוא מתיר להתאחדות התעשיינים לשאת ולתת עם ספקיות הגז בשם כל מפעלי התעשייה, או חלקם, במקום שכל מפעל יצטרך להתמקח בנפרד. בעצם הוא פוטר כאן את המפעלים מחוק ההגבלים העסקיים, מאפשר למפעלים ליצור יחידת מיקוח משותפת מול טייקוני הגז, לפשט הליכים ולהוזיל עלויות.

ומה עם עסקים קטנים אחרים שאסור להם להתאגד ולתבוע תמורה הולמת מחברות ענק אחרות? שמאים וחוקרים פרטיים שחברות הביטוח משלמות להם מחירי רצפה עבור עבודתם (פשוט כי הן יכולות), מוסכים קטנים שנאלצים לעבוד בחצי חינם בשביל יבואני הרכב וחברות הליסינג, רוקחים מול קופות חולים, מתרגמים מול  Yes ו-Hot ועוד ועוד.

אני מתכוונת להשתמש בהחלטה החריגה הזאת של הממונה לקדם את ענייניהם של עסקים קטנים ועצמאים מול טייקונים גם בתחומים אחרים, וכבר בקשתי מהממונה את חוות דעתו על הצעת חוק דומה לתיקון חוק ההגבלים העסקיים לטובת עסקים קטנים שאני עומלת עליו, בלי הצלחה בינתיים, כבר כמה שנים. למתעניינים, הנה בקשה לקבלת עמדה בנושא ספקים בתחום עסקי נשלט. נמשיך לטפל.

 

ועוד בענייני הגז הטבעי, מכתב הדרישה שלנו לקבל מידע בנוגע למשא ומתן עם טייקוני הגז, ותשובת המשנה ליועץ המשפטי לממשלה אבי ליכט "מדובר בתהליך מתמשך שלא יסתיים בתקופת כהונתה של הממשלה הנוכחית. הכוונה של המעורבים בתהליך היא לסיים את העבודה לקראת תחילת כהונתה של הממשלה הבאה... עד כה לא התגבשה עמדה סופית ואחידה בנושא...." כותב ליכט.

 

יום האשה הבינלאומי. המכללה האקדמית להנדסה 'סמי שמעון' ערכה סקר בחירות מיוחד בקרב נשים בלבד. נשות המכללה נשאלו לדעתן בנוגע לנשים המתמודדות בבחירות לכנסת ה-20. אני נבחרתי כהכי ביצועיסטית, והכי אמינה. הנה תוצאות הסקר. ומגזין דמרקר שאל את הנשים שיהיו בכנסת הבאה מה הן עשו ומה התוכניות שלהן. הנה:

 

כשהדגל הופך לנבוט. על אמלי מואטי, יועצת התקשורת של הרשימה הערבית המשותפת, שפונתה לבית חולים אחרי שהוכתה בידי בריוני וגזעני הימין. "שנאה, אלימות, הסתה וגזענות - לא ספונטניים אלא משומנים ומתוכננים, התפוצצו היום בכנס ברמת גן, והביאו לפציעתה של אמילי מואטי.

אמילי היא אשת מקצוע מוכשרת, שעבדה לא מזמן גם בקמפיין לבחירתו של רובי ריבלין לנשיאות. הפורעים הגזענים תקפו אותה במוט של דגל, והסימבוליות של זה זועקת לשמים.

הדגל הוא לא סתם פיסת בד שמחוברת למוט. הוא טעון בערכים שלנו כעם וכאומה. הוא מסמל את ערכי מגילת העצמאות. למשל: שוויון זכויות מלא בלא הבדל גזע, דת ומין.
כשהוא מתנופף באור התכלת העזה, הוא מנעיד בתוכנו משהו. לכן כשהוא נבזז בידי פורעים ומפורק לנבוט ולחתיכת בד כדי לשמש כלי משחית, זו לא "רק" אלימות. זה שוד של סמלי המדינה ורמיסת הערכים המשותפים שלנו".

(הצילום של אמלי מתוך עמוד הפייסבוק של רן מלמד)

 

"גדלתי בתוך משפחה מזרחית שחוותה את האדנות וההתנשאות מצד מפא"י. אבל אחרי 30 שנות ליכוד מאז בגין, מצבם של המזרחיים לא השתנה מהותית. דווקא בעבודה של יחימוביץ' מצאתי את הערכים הקרובים ללבי..." טור של רועי ג'רופי, חבר מפלגת העבודה, וממנהלי הדף "במזרח", במסגרת סדרת "השד העדתי הולך לקלפי" של אבישי בן חיים בערוץ עשר. מאמר מעניין שלא מטאטא שום דבר מתחת לשטיח ומתמודד עם המורכבות של הצבעה מזרחית למפלגת העבודה. הקליקו לקריאה:

 

רוצים להפגש אתי? להביא מתלבטים שישאלו אותי שאלות? מוזמנים לכמה מהאירועים הפתוחים שאני משתתפת בהם השבוע בכל רחבי הארץ. סליחה על ריבוי התמונות הזהות, אבל כך פשוט כך נראים הפליירים שיוצאים מהמטה.

אשדוד. יום ראשון – חוג בית, 20:30 בערב, רח' הדק"ר 12. לפרטים – סער גינזבורסקי 052-6303332. לאיוונט בפייסבוק הקליקו כאן:

 

יהוד. יום שני, פרטים אצל חלי פרידמן מזכירת הסניף, 054-2244560:

 

מושב עין יהב שבערבה התיכונה. יום שלישי,18:00 בערב, מועדון לחבר, עם אייל בלום ראש המועצה, מאיר צור מזכ"ל תנועת המושבים, ותלמה זמיר ממארגנות הכנס. הנה הפרטים:

 

מעלות. נהיה אורחיו של ראש העיר שלמה בוחבוט, כנס משותף עם עמיר פרץ:

 

הוד השרון. כנס משותף עם האלוף במילואים עמוס ידלין, עם רפי בן מרדכי מזכיר הסניף. הפרטים:

 

אם אתם רוצים לפגוש אותי באילת ביום רביעי הקרוב, ב-14:00, מוזמנים לפנות לסער שפירא מזכיר הסניף, בטל' 050-7460963.

 

וביום חמישי אשא דברים לזכרו של יגאל אלון בטקס אזכרה בבית אלון בקיבוץ גינוסר, שלאחריו יתקיים יום עיון בהובלת חניכי המכינות. הטקס ויום העיון פתוחים לקהל הרחב, מוזמנים:

 

למי שפספס בפייסבוק, הנה, תמונה לפורים, אני בת חמש, אסתר המלכה. האמביציות והשאיפות אמנם נשארו, אבל שינו כיוון מאז:

 

שבת שלום,

 

שלכם,

 

שלי