שלי על הסקרים האחרונים: "המחנה הציוני פותח פער משמעותי על הליכוד. הסיכוי שהרכבת הממשלה תוטל על הרצוג גובר"

10 במרץ, 2015
האזינו:

שלי התראיינה בתוכנית "חמש בערב" בגלי צה"ל עם טל לב רם והכתב הפוליטי עידו בנבג'י, והתייחסה לסקרים האחרונים ולסיכוי להקמת ממשלת אחדות, לטענות לפיד בנוגע להסכם לכאורה בין הרצוג ובין נתניהו ולנושאים נוספים.

באשר לסקרים האחרונים אמרה:

"שלי: המחנה הציוני פותח פער משמעותי ביותר על פני הליכוד. הציבור מבין שיש כאן הכרעה מאוד דרמטית – מי יהיה ראש הממשלה הבא של מדינת ישראל ובידי מי תוטל המלאכה של הרכבת הממשלה. הסיכוי שזה יהיה בידי הרצוג ובידי המחנה הציוני גובר בעקבות הסקר הזה. אני לרגע לא נחה על זרי הדפנה. יש לנו עוד הרבה מאוד עבודה, אבל אין ספק שזו בשורה מאוד מעודדת.

לב רם: יש כאלה שאומרים שאין ספק שלליכוד יש בעיה בסקרים, אבל שהקולות לא ממש נוהרים למפלגת העבודה. החשש הוא שהרבה קולות ימשיכו ללכת לכיוון של כחלון ויאיר לפיד, וזה מה שמראים הסקרים.

שלי: שום קול לא זולג מהמחנה הציוני. לדברים טובים מתרגלים מאוד מהר. לפעמים צריך לשפשף את העיניים ולראות שקורה השינוי הדרמטי הפוליטי המשמעותי הזה. הרי רק לפני חודשיים וחצי או שלושה היינו בין 11 ל-14 מנדטים בסקרים, והיום יש סיכוי גבוה מאוד שאנחנו ננצח בבחירות האלה. זה כמובן לא יושב בכיס של אף אחד, אבל הסיכוי גבוה והמצב הוא טוב. אנחנו הולכים ומתחזקים. מי שרוצה כאן באמת הכרעה ורוצה לשים קץ לכהונתנו של נתניהו, צריך להצביע הרצוג ולא שום דבר אחר.
לב רם: יש קושי להרכיב קואליציה, לא משנה למי. ממשלת אחדות היא על הפרק?
שלי: אין שום תסריט כזה על הפרק. התסריט שלנו הוא לנצח בבחירות. אנחנו לא מתעסקים ביום שאחרי. אנחנו רוצים לנצח ולהסביר לציבור שאסור לאבד מנדטים לטובת מפלגות בינוניות, כיוון שהמפלגות האלה שמסרבות, ולא סתם, להתחייב שהן ישבו בממשלת הרצוג ישבו גם בממשלת נתניהו וגם בממשלת הרצוג. השאלה היא על מי תוטל המלאכה להרכיב את הממשלה. אם המלאכה הזו תוטל על הרצוג, הציבור יקבל גם את לפיד וגם את כחלון שרים בממשלת הרצוג. אבל אם אנחנו לא יקבל מספיק קולות להרכיב את הממשלה, גם לפיד וגם כחלון יהיו שרים בממשלת נתניהו. הציבור צריך להכריע. אם הציבור לא רוצה בהמשך כהונתו של נתניהו והוא רוצה את השרים האלה בתוך קואליציה שלנו, אז ההצבעה צריכה להיות מאוד ברורה."

 

בנוגע לטענותיו של יאיר לפיד באשר להסכם לכאורה להקמת ממשלת אחדות בין הרצוג לבין נתניהו אמרה: "אני באמת מפצירה בציבור ובמי שמאזין לנו עכשיו לבחון אנשים לא על סמך המילים. מילים לא עולות כסף. אפשר להשמיע אותן ואפשר להגיד דבר והיפוכו תוך שתי שניות. לפיד היה הראשון לשבת בממשלת נתניהו. הראשון לעשות ברית אחים עם בנט כדי לשבת יחד בממשלת נתניהו. גם עכשיו הוא לא מוכן להגיד שהוא יתמוך בהרצוג לראשות הממשלה. הוא יתמוך בהרצוג לראשות הממשלה אם הרצוג יקבל מספיק מנדטים. תבחן אותנו על סמך מעשים. אנחנו לא נכנסנו לממשלת נתניהו כשאני עמדתי בראשות מפלגת העבודה, ואחר כך כשהרצוג ניצח אותי בפריימריז הייתה לו גם הזדמנות להיכנס לממשלת נתניהו והוא לא עשה את זה. אני ממש מפצירה בכל בר דעת שיעשה את ההבחנה בין מעשים ובין מילים. אדם שהיה הראשון לרוץ יחד עם בנט לממשלת נתניהו, שהוא יאשים אותנו בדיל שלא היה ולא נברא ומדובר בהמצאה ובשקר – יש גבול לכמות המילים המתעתעות שאפשר לשאת בקמפיין אחד."

להאזנה לראיון המלא: