"כל אחד יודע על בשרו את המשמעות של שש שנות שלטון נתניהו. הגיע הזמן לתת הזדמנות לממשלה אחרת"

11 במרץ, 2015

שלי התארחה בתוכנית "אורלי וגיא" עם אור הלר ומאיה זיו וולף בערוץ 10, ביחד עם השר ישראל כץ מהליכוד. בתגובה לסרטון ההשיגים ששחררה מפלגת הליכוד לקראת הבחירות אמרה: "אני חושבת שזה תשדיר מצוין. באמת. אנחנו רואים שם גלגלת של המון הישגים, וקופצים מהם כמה הישגים לכאורה. הרי מצבנו הביטחוני לא השתפר במאומה. גם ההתהדרות הזאת היא מגוחכת. זירה מצפון, זירה מדרום, מלחמה מדממת, פיגועים, אובדן היתרון האסטרטגי שלנו מול הקהילה הבינלאומית. נעזוב את זה רגע בצד. אף מילה על זה שחצי מאזרחי מדינת ישראל העובדים מרוויחים פחות מ-5,800 שקלים. אף מילה על זה שמחירי הדיור קפצו כשמכתים את הכל בתקופת נתניהו ב-80%. אני שומעת את ישראל כץ, את שפע ההבטחות, ואני לרגע תוהה האם מדובר במפלגת אופוזיציה, האם מדובר במפלגה חדשה ורעננה שיש לה חזון? שש שנים נתניהו הוא ראש הממשלה! כל אחד יודע על בשרו מה המשמעות של שש השנים האלה. כל אחד רואה את זה במכולת, בתלוש השכר שלו, בדירה שאין לו. אנחנו נשארים עם ערימה של הבטחות חסרות כיסוי. אני חושבת שהגיע הזמן אחרי שש שנים שבהם העם ספג את עולו של נתניהו לתת הזדמנות לממשלה אחרת."

בעניין יכולתו של הרצוג להרכיב קואליציה אחרי הבחירות אמרה:

"שלי: אני מבינה שיש עכשיו טרנד מאוד חזק של לדבר על ממשלת אחדות, אבל אני לחלוטין לא מסכימה עם זה. אני חושבת שגם נתניהו מרגיש שיש סיכוי גבוה מאוד שהוא לא יהיה יותר ראש הממשלה. אני חושבת שגם בליכוד חשים את זה. אני חושבת שהסיכוי שעל הרצוג תוטל המשימה המורכבת להרכיב את הממשלה הוא סיכוי גבוה ביותר, והוא גובר על הסיכוי של הליכוד.

הלר: איך הוא מכונן את הקואליציה? על פי כל הסקרים אין סקר אחד שנותן להרצוג קואליציה של 61.
אני חולקת עלייך לחלוטין. אם על הרצוג תוטל מלאכת הרכבת הממשלה והוא יהיה זה שירכיב את הקואליציה, כי אז יש לך מפלגות רבות שמאוד מנסות להגדיר את עצמן כמפלגות מרכז. אני אומרת לך שהמפלגות האלה יעדיפו את הרצוג כראש הממשלה על פני נתניהו. נכון שערב בחירות יש להן את השיקולים הפוליטיים שלהן. הן רוצות לקחת קולות מהליכוד. הן צודקות, אגב, הן צריכות לקחת קולות מהליכוד. אבל ביום שאחרי זה משחק חדש לחלוטין, ובמלאכה העדינה הזאת של הרכבת הקואליציה אני סומכת על הכישורים הפוליטיים של הרצוג. הם משובחים ביותר. הוא ידע לקרב רחוקים ולייצר קואליציה.
יש דבר אחד שאני חושבת שגם ישראל יסכים איתי, והוא שמי שרוצה להכריע מי יהיה כאן ראש הממשלה אסור לו לבזבז את הקול שלו. הוא צריך להצביע או הרצוג או נתניהו."

לצפייה בראיון המלא: