הצעה ליום המעשים הטובים: לא לפטר 600 עובדים

12 במרץ, 2015

שלי בבלוג: הפיטורים בבנק הפועלים ושרי אריסון. בדיוק בעוד שבועיים מהיום יחול "יום המעשים הטובים", שיזמה בעלת השליטה בבנק הפועלים שרי אריסון.
באתר של יום המעשים הטובים 2015 מופיעה רשימה של רעיונות לפעילויות. אפשר לצבוע קיר בהוסטל בבאר שבע. אפשר ללקט פסולת ביער הסטף, להשתתף במרוץ "רוח טובה" במטה אשר, להעביר סדנאות יוגה קהילתית בתל-אביב, לחלק פרחים ופתקית עם איחול לתושבי השכונה, או להקים גינה נודדת בשיטת האגרואקולוגיה.
יש לי הצעה למעשה טוב נוסף ששרי אריסון יכולה לבצע: לא לפטר 600 עובדים. לא לשלוח הביתה 600 מפרנסים, לא לדון 600 משפחות למחסור, ערב חג הפסח.
הרווח הנקי של בנק הפועלים בשנה שעברה היה 2.74 מיליארד ש"ח. זה יוצא 5,213 ש"ח בדקה – כל דקה, במשך שנה. 412 מליון ש"ח חולקו כדיבידנד, מתוכם 86 מליון הגיעו לאריסון בעלת השליטה בבנק; המנכ"ל ציון קינן משך שכר של 8.5 מליון ש"ח – פי 164 מעובד קבלן שמשתכר שכר מינימום; ויו"ר הדירקטוריון יאיר סרוסי לקח הביתה 7.88 מליון ש"ח – פי 113 מהשכר החציוני במשק.
והאנשים האלו החליטו שמה שהבנק הרווחי באופן בלתי נתפס שלהם צריך, זה קיצוץ של 600 עובדים.
גם אני מתחייבת למעשה טוב, ליום המעשים הטובים ובכלל: להיאבק כדי שהפיטורים השפלים האלו לא יתרחשו, ואחרי הבחירות – להמשיך את המאבק בריכוזיות הבנקים, בכנסת ובציבור.