"מי שרוצה להחליף את השלטון צריך להצביע להרצוג ולא לבזבז את הקול על מפלגות בינוניות"

15 במרץ, 2015
האזינו:

שלי התראיינה בתוכנית "חמש בערב" עם ירון וילנסקי בגלי צה"ל, והתייחסה לבחירות לכנסת שיערכו השבוע. מתוך דבריה:

"וילנסקי: אתם ממש רוצים את בנט חזק כדי שהליכוד יהיה חזק יותר?

שלי: אנחנו לא מגיעים לרמות כאלה של מניפולציות שאתם מייחסים לנו. אנחנו רוצים לנצח בבחירות. אנחנו רוצים שהמחנה הציוני בראשות הרצוג יקבל לפחות חמישה מנדטים יותר מאשר הליכוד, ואנחנו רוצים שביום שאחרי הבחירות יקרא נשיא המדינה, רובי ריבלין, ליצחק הרצוג ויטיל עליו את מלאכת הרכבת הממשלה.

וילנסקי: אבל לזה תגיעו רק אם בנט יקח קולות מהליכוד.

שלי: אתה עושה חישובים מרחיקי לכת, ירון, שאנחנו פשוט לא עושים. אנחנו קוראים לציבור שלא רוצה יותר בהמשך שלטון נתניהו וקץ בו מכל הסיבות – הערכיות, האישיותיות – מכל סיבה שהיא, אחרי שש שנים מאוד רעות לאזרחי מדינת ישראל, אנחנו קוראים לכל מי שלא רוצה בנתניהו ורוצה להחליף את השלטון להצביע להרצוג ולא לבזבז את הקול שלו על מפלגות בינוניות.
וילנסקי: אבל יש לכם אנשים שמנתחים ובודקים, ומאוד חשוב לכם שבנט יהיה חזק כי זה יבוא על חשבון הליכוד.
שלי: ירון, אתה חוזר על השאלה הזו כבר בפעם השלישית ואין לי תשובה יותר טוב אלא האמת. אנחנו מאוד ממוקדים בקמפיין הזה. אנחנו פונים לאנשים שמתכוונים להצביע לכחלון ובעיקר לאלה שמתכוונים להצביע ליאיר לפיד ורוצים בהרצוג כראש הממשלה. אני פוגשת הרבה מאוד אנשים כאלה שמאוד רוצים בהרצוג כראש הממשלה, זו משאת נפשם העיקרית, אבל רוצים לצ'פר, מקצתם, את יאיר כי הם מחבבים אותו. במערכת הבחירות הזאת, למרות שיש לי ידע רב באשר לכשלים הכלכליים של יאיר כשר אוצר, ומי שרוצה לראות את הביקורת שלי מוזמן לגלול אחורה את עמוד הפייסבוק שלי או את האתר שלי, אבל במערכת הבחירות הזו אנחנו פשוט לא עושים את זה. אנחנו לא רוצים לכלות אנרגיה על אנשים שאנחנו רואים בהם שותפים עתידיים בממשלת הרצוג. אבל לאנשים האלה (שרוצים לצ'פר את לפיד) אני אומרת שאני מאוד רוצה להיות שרה בממשלה לצידו של יאיר לפיד, באמת, אבל אני רוצה שזה יהיה בממשלת הרצוג ולא שיאיר ישב בממשלת נתניהו. לכן מי שרוצה את יאיר לפיד בממשלת הרצוג, צריך להצביע להרצוג. יאיר הוא שותף טבעי שלנו."

להאזנה לראיון המלא: