שלי בבלוג: "טוב שהמחוזי תיקן את החלטתו השגויה והרשיע את אולמרט."

30 במרץ, 2015

שלי בבלוג: לא היה צריך את כל אופרת שולה זקן כדי לקבוע שמאות אלפי שקלים שהועברו במעטפות מזומנים לשימושיו הסודיים והמפוקפקים של אולמרט, ראש ממשלה לשעבר - זו שחיתות חמורה ומעשה פלילי. שמדובר בזוהמה גדולה מאוד של הון ושלטון.
טוב שהמחוזי תיקן את ההחלטה השגויה ההיא. אסור לרגע שהציבור ישפשף את עיניו בתדהמה וישאל – רגע, זה מה שקורה בממשלה? מקבלים מעטפות מזומנים ואחר כך זיכוי בבית המשפט?
באשר לעינוי הדין ולסבלו של אולמרט, שאיני מפקפקת בו, על כך שלוש הערות:
ראשונה, אולמרט עצמו עינה ורדף ומירר את חייהם הרבה מאוד אנשים טובים במערכות שלטון החוק שהעזו להתריע על מעשי השחיתות שלו ולבדוק אותם. זליכה, לדור, לינדנשטראוס, ורבים רבים אחרים. הוא עצמו, ועדת חנפנים ומשרתים עצומה בכל הדרגים ומכל התחומים שהקיפה אותו, היתה זרוע הביצוע שלו, ואיתרגה אותו.
שניה, הליכים פליליים הם קשים מנשוא לכל אדם. דמו של אולמרט לא כחול יותר מדמו של עבריין מורשע אחר.את הקשב לסבל אפשר לחלק גם לנאשמים עניים שידם אינה משגת לסוללת יחצ"נים, עורכי דין צמרת.
ושלישית, אכן יש מקום להתחשב בעינוי הדין. אבל זה כבר בטיעונים לעונש. אז בהחלט אפשר לקחת בחשבון את הסבל ואת המחיר שכבר שולם. אבל לא בכל ההליכים שעד ההרשעה. כי הצדק צריך להיעשות, וגם להיראות.
למען ידעו אזרחי המדינה שכולם, הדל והעשיר כאחד, שווים בפני החוק.