"הנהגה דו-ראשית הייתה נכונה לשעתו. לאמץ אותה בתור דפוס קבוע מנטרל את הכוח שלנו"

4 במאי, 2015

שלי התראיינה בתוכנית "הערב בשש" בערוץ הראשון עם אמיר אבגי, והתייחסה להיעדרה מישיבת סיעת המחנה הציוני היום:

"איבגי: מה מביא אותך להחרים את ישיבת הסיעה?

שלי: לא צריך להיות דרמטי. חרמות זה דבר מאוד קיצוני ואני לא מהמחרימים. כידוע לציבור כולו, אני תמכתי בחיבור בין הרצוג ללבני. חשבתי שהוא מייצר פוטנציאל להחלפת השלטון, מה שלא צלח לצערי, אבל אני חושבת שזו הייתה החלטה פוליטית נבונה והתייצבתי לצידה בכל הכוח. גייסתי גם את המפלגה לתמוך ברעיון הזה. אין ספק שההנהגה הדו-ראשית הייתה מחיר שנאלצנו לשלם לצורך המהלך הפוליטי הנכון הזה. זה מחיר שהיה נכון לשעתו, לקמפיין, ובשלב מסוים הוא גם הזיק לנו. לא החיבור עצמו, החיבור עצמו היה נכון, אבל אותה הנהגה דו-ראשית בשלב מסוים לא עובדה. לאמץ את הדבר הזה בתור דפוס קבוע של התנהלות באופוזיציה עם הנהגה דו-ראשית, זה הופך אותנו לנלעגים, מנטרל את הכוח שלנו ומנטרל את הכוח של היו"ר הנבחר שלנו יצחק הרצוג. אני חיה במפלגה דמוקרטית, שבה בפריימריז בוז'י ניצח אותי ואני מקבלת את הנהגתו ללא עוררין ותומכת בו, אבל בוודאי שלבני לא נבחרה להיות מנהיגה שלי. לכן הניהול הדו-ראשי של המפלגה הוא בלתי מתקבל על הדעת. יש דברים שלפעמים צריכים להיאמר. אולי הם קצת לא מובנים בהתחלה, אבל אני בטוחה שזה יהיה מובן בהמשך.
איבגי: אם מפלגת העבודה הייתה מנצחת ומרכיבה את הממשלה, היית ממשיכה לבלוע את הצפרדע הזו אבל באופוזיציה זה חיבור שלא מתאים מבחינתך?
שלי: החיבור הזה בהחלט אפשרי. אני חושבת ששיתוף פעולה סיעתי וסיעת גג משותפת זה דבר שיש בו פוטנציאל טוב לעבודה משותפת בכל פוזיציה. יכול להיות שלא הובנתי נכון, אני אשמח לשתף פעולה גם עם לבני וגם המשך שיתוף הפעולה תחת קורת גג סיעתית אחת. אני מדברת על הנהגה דו-ראשית. זו חיה שלא קיימת בפוליטיקה, ואין סיבה שתתקיים. בוודאי שהיא לא יכולה להתקבל במפלגה שהיא ביסודה וברובה היא מפלגה דמוקרטית שבוחרת את מנהיגיה ולא מקבלת אותם בהנחתה. זה לא כל כך מורכב להבין.
צריך להגיד דברים שגם אמרתי במהלך הבחירות – אין ספק שמבחינה חברתית-כלכלית תפיסת העולם של מפלגת העבודה מאוד שונה מתפיסתה של לבני. זו תפיסה סוציאל-דמוקרטית חברתית מאוד. חשוב מאוד עכשיו, אחרי הבחירות, שנחדד את העמדות שלנו ולא נמהל אותן."

בתשובה לשאלה האם החלטת ליברמן שלא להיכנס לקואליציה תשנה את החלטת המחנה הציוני באותו העניין אמרה:" אני קטונתי מלפרש את ליברמן. הוא רחוק ממני מרחק שנות אור בהשקפות עולמו המשתנות והמתחלפות. מפלגת העבודה לא קובעת את דרכיה על פי הגחמות של ליברמן. אני לא יכולה להתנבא, פוליטיקה זה דבר מאוד כאוטי, אבל אני לא רואה איך המהלך הזה משפיע על השתלשלות האירועים הפוליטית. בוודאי שהוא מציב בפני נתניהו בעיה, אבל זו בעיה שנתניהו צריך לפתור ולא אנחנו.

איבגי: זה לא משהו שמשתנה את התנאים מבחינת מפלגת העבודה או המחנה הציוני באשר להצטרפות לממשלת אחדות?
שלי: מבחינתנו דבר לא השתנה."