שלי בערב השבעת הממשלה: "מעכשיו כל רגע וכל דקה יאתגרו את הממשלה הזו"

15 במאי, 2015

זמן קצר לפני השבעת ממשלת נתניהו הרביעית, התראיינה שלי במשדר מיוחד של מהדורת "מבט" בערוץ הראשון ביחד עם הכתב דניאל אופיר והתייחסה למצב הפוליטי ולקשיים שבהקמת הממשלה. מתוך דבריה:
"שלי: קודם כל עוד אין ממשלה, ואנחנו נמצאים בסיטואציה פוליטית שהיא ממש חסרת תקדים. אני כבר ישבתי במליאה לעבור ולהתכונן לדיון, ואז כמובן הישיבה נדחתה. ברגע הזה אני לא רואה עדיין איך מקוששים כאן 61 קולות לטובת השבעת הממשלה הזו. אנחנו בסיטואציה פוליטית ופרלמנטרית מאוד נדירה. אני תשע שנים חברת כנסת. אתמול בפעם הראשונה בחיי חזיתי ב-120 ח"כים במליאה. זה דבר שלא קורה, ומעכשיו כל רגע וכל דקה יאתגרו את הממשלה הזו. בהצבעות אי אמון בוודאי, בהצבעות על חקיקה פרטית, על חקיקה ממשלתית, על חוק ההסדרים. כל דבר כזה יכול להפיל ממשלה.
אופיר: את רואה אופציה שחבר ליכוד יתן יד להפלת הממשלה?
שלי: אני חושבת שהערב מן הסתם יתגברו על האופציה הזו, אבל הדברים לא נגמרים הערב. הממשלה לא נבחרת והולכת לישון, וגם הכנסת אני מבטיחה לך לא תלך לישון. רגע ההצבעה הולך להיות הרגע הכי דרמטי שוב ושוב ושוב. יהיו סיטואציות שעד הדקה ה-90 אנחנו לא נדע אם הממשלה קמה או נופלת ומה קורה."
לגבי מינויי השרים אמרה: "חלק מהמינויים הם מינויים טובים, אני חייבת להגיד בהגינות. בעיקר בנושא סדר היום החברתי, שהוא הכי יקר לליבי. יש כמה וכמה מינויים של שרים שבמידה רבה השקפת עולם דומה להשקפת עולמי. בוודאי כחלון כשר אוצר, ליצמן כשר בריאות, חיים כץ כשר רווחה ועוד כהנה וכהנה. אנחנו מתכוונים להיות אופוזיציה עניינית. אם השרים האלה יביאו חוקים טובים ורפורמות טובות, אנחנו נצביע איתם. אבל אני מבטיחה לך שהממשלה הזו תספק לנו אינסוף נושאים להיאבק בהם עד חורמה, ואז אנחנו נהנה מהמסה העצומה של האופוזיציה."

לצפייה בראיון המלא: