שלי על הממשלה החדשה: "ננצל כל חולשה כדי להביא לקיצור ימיה של הממשלה הזו, ונתמוך בכל דבר שתעשה לטובת הציבור בישראל"

15 במאי, 2015
האזינו:

שלי התאיינה בתוכנית "הבוקר הזה" עם אריה גולן ברשת ב' והתייחסה לממשלת נתניהו הרביעית שהושבעה בליל אמש, למצב הפוליטי ולנושאים נוספים.

על ממשלת נתניהו הרביעית אמרה:

"שלי: אני מודה שגם הבוקר קמתי עם מועקה נוכח הממשלה הזו, כי אני אדם מאוד פוליטי ומה שמתרחש במדינה גם מחלחל בסופו של דבר ליומיום. הייתי אומרת שלושה דברים בקצרה על הממשלה הזו. אחד, מבחינה מדינית, אנחנו נכנסים לתקופה של היעדר תקווה, בידוד בינלאומי והסלמה. מבחינה דמוקרטית והתקפה על שלטון החוק, שאגב לא נעשית בעיני מושחתים אלא בעידי מי שאש יוקדת בעיניהם וסכין בין שיניהם והם לא ינוחו עד שהם לא ימוטטו את בית המשפט העליון, שם אנחנו נכנסים לזירת קרב ממש.
גולן: למרות שאיילת שקד אמרה שהיא מאוד מעריכה את שופטי בית המשפט העליון ואת בית המשפט העליון? היא כבר מתחילה לראות דברים מכאן.
שלי: אני מקווה, ואנחנו נעקוב בזהירות ולא נחרוץ דין קודם, אבל אני באמת מזהה את זה כזירת קרב מרכזית שלנו כאופוזיציה. אבל אני חייבת להגיד בגילוי לב שמבחינת ליהוק השרים שעוסקים בעניינים חברתיים יש כאן כמה מינויים שהם טובים.
גולן: כחלון כשר אוצר?
שלי: כחלון כשר אוצר, חיים כץ כשר רווחה, גילה גמליאל, ליצמן כשר בריאות בפועל, גפני כיו"ר ועדת כספים. אתה יודע, אנחנו אופוזיציה ואנחנו ננצל כל סדק, כל פתח וכל חולשה, ויש להם רבות כאלה, כדי להביא לקיצור ימיה של הממשלה הזו, אבל כל מה שיעשו השרים האלה ואחרים שמן הסתם לא מניתי את שמם לטובת הציבור במדינת ישראל, אנחנו נתמוך בהם."

על השיחה שניהלה עם ראש הממשלה נתניהו בערב ההשבעה אמרה:

"שלי: זו אמנם לא הייתה שיחה סגורה בחדר סגור בארבע עיניים, ואגב בלי ששאלת אני אגיד לך שלא היו כאלה, אבל אני בוודאי לא מתכוונת לספר על תוכן השיחה. דיברנו על הא ועל דא ועל מה שמתרחש בכנסת. זה לא סוד שלמרות שאני חושבת שנתניהו הוא היריב הגדול ביותר שלי מבחינה אידיאולוגית ותהום פעורה ביננו, אגב אני אמרתי את זה ראשונה לפני שהוא אמר, למרות זה אני נוהגת בו כבוד. הוא ראש הממשלה של כולנו.
גולן: זה בטוח. השאלה אם נושא משק הגז והנסיגה מדברים שאת מאמינה בהם בנושא הזה עלה בשיחה הזו?
שלי: אני מתכוונת להשתמש בכל היכולות הפרלמנטריות והציבוריות שלי, גם ביכולות האישיות שלי וגם בקשרים שיש לי עם חלק מאוד גדול משרי הממשלה המכהנת הזו, כדי לעשות הכל כדי שהאוצר המדהים הזה, משאבי הגז של מדינת ישראל, שיש בכוחו להביא לפריחה לכל אזרחי ישראל ולא רק לתשובה ולנובל אנרג'י, שהוא יחולק באופן עגול לאזרחי המדינה. אני מאוד מקווה, ואני גם מאתגרת את השרים החברתיים – ויש כאלה בממשלת נתניהו – ואני תולה בהם תקוות רבות. אם הם לא יעשו את זה, אני כמובן מתכוונת למרר את חייהם."

להאזנה לראיון המלא: