שלי במכתב לחברי ולחברות בנק אופק: המלצה חמה לבחור ביהודה טלמון לועד המנהל

15 במאי, 2015

11/05/2015

 

הנדון: המלצה חמה לבחור ביהודה טלמון כחבר הועד המנהל של אופק

 

לחברותי ולחברי באופק,

 

אני חברה ותיקה באופק, רכשתי מניה, ואני מאמינה בחשיבות העצומה שיש לקואופרטיב שלנו. הן ברמה המעשית של מאבק ציבורי פעיל בריכוזיות הבנקים וחלוקה הוגנת של רווחיהם לציבור, והן ברמה האידיאולוגית, שכן יש כאן מימוש עז של שיתופיות וסולידריות.

 

חברי עו"ד יהודה טלמון מועמד לחברות בועד המנהל, הוא ביקש ממני להמליץ עליו ואני עושה זאת בשמחה ובאמונה.

שיתוף הפעולה בינינו החל בשנת 2006, עת אני נבחרתי לכנסת, והוא – לכהונת נשיא ל.ה.ב, לשכת ארגוני העצמאיים בישראל, ארגון גג לכל ארגוני העסקים הקטנים והבינוניים. זה תפקיד שיהודה מילא בהתנדבות, אבל קשה היה לדעת זאת כי כמות הזמן, הכישרון והאנרגיות שהשקיע היו אינסופיים. הוא שהה בוועדות הכלכליות בכנסת יותר מכל חבר כנסת, וזכה להערכה גדולה מצד כולם בגלל איכויותיו המרשימות, רצינותו, בקיאותו, יעילותו והיסודיות שלו.

 

למרות שהגענו מנקודות מוצא שונות, מצאתי ביהודה שותף אידיאולוגי ומעשי, עם תפיסת עולם חברתית רחבה ועמוקה שהכילה בתוכה בטבעיות רבה את המאבק לטובת העסקים הקטנים והבינוניים, המופלים תדיר לעומת תאגידי הענק.

 

יחד היינו שותפים להרבה מאוד יוזמות וחקיקות: חוק שוטף פלוס 30, שמחייב רשויות ציבוריות לשלם לספקים בתוך 30 יום; חוק שמשווה את תנאי החסכון הפנסיוני של עצמאים לאלו של שכירים; תיקון לחוק ההגבלים העסקיים שיאפשר לעסקים קטנים, הפועלים בענף שנשלט על-ידי מונופול או פירמידות גדולות, לפעול בשיתוף פעולה כדי לשפר את תנאיהם; חוק המשתתף החופשי, שמסדיר את מעמדם של פרילנסרים ומבטיח את זכויותיהם הבסיסיות; חוק הטקסטיל, שקובע כי מערכת הבטחון תרכוש בדים רק מתוצרת ישראלית, לעידוד התעשייה המקומית; ועוד ועוד.

 

עקבתי אחרי יהודה מקרוב כשעמד בראש הועדה שהסדירה פנסיה חובה לכמיליון עובדים מחוסרי רשת בטחון סוציאלי, את ההובלה שלו להחלטת הממשלה לעידוד פעילותם של עסקים קטנים ובינוניים בישראל, ועוד ועוד. באמת תקצר היריעה מלתאר.

 

אני מאמינה שיהודה מצוייד בכישורים שאנחנו זקוקים להם מאוד. ידע כלכלי וניהולי נרחב, נסיון עצום, השכלה מתאימה, קשרים מעולים עם שרים וחברי כנסת מכל קצוות הקשת הפוליטית, הכרות מעמיקה עם עבודת הממשלה והכנסת (כל אלה נדרשים מאוד כעת), נמרצות, וסבלנות לעבור את התהליכים הלא פשוטים בהפיכת הקואופרטיב שלנו לבנק לכל דבר.

 

וחוץ מזה, יהודה הוא פשוט אדם מאוד נחמד. יש לו יחסי אנוש מצויינים, הוא נעים הליכות, והגון. גם זה מאוד חשוב.

 

שלכם,

 

 

שלי יחימוביץ