שלי בבלוג: "קמפיין אלים ושקרי שבו מתוזמרים ההון והשלטון נגד דיוויד גילה ובעל מונופול גז נצחי במחירים מופקעים"

26 במאי, 2015

שלי בבלוג: בעשרים וארבע השעות האחרונות מתנהל קמפיין אלים ושקרי שבו מתוזמרים יחדיו ההון והשלטון: טייקוני הגז ויחצ"ניהם עם הממשלה ושליחיה הכנועים, נגד דייויד גילה ובעד מונופול נצחי במחירים מופקעים.
דבריו היום של יוג'ין קנדל, יו"ר המועצה הלאומית לכלכלה ומקורבו של נתניהו, מבעיתים. מעתה ואילך, הוא אומר מפורשות, יונצח לתמיד מונופול תשובה-נובל מצד אחד, ומצד שני – לעולם לא יוטל פיקוח אפקטיבי על המחירים, משום שפיקוח לטענת קנדל הוא "אסון".
מזה יוצא שישראל מפקירה עצמה מרצון לשליטה מוחלטת של בעלי הון, מפרקת ומשפילה את הרגולטורים שלה, ואף מודיעה בריש גלי שהשמיים הם הגבול מבחינת המחירים.
כולנו נשלם את המחיר והוא יהיה כבד.
לפני כמה דקות חזר נתניהו על הבדיה כאילו "הגז נשאר בים" בשל הרגולציה. לפי דיווחי חברות הגז עצמן, יש במאגר תמר לבדו כדי לספק גז בחמש עשרה השנים הקרובות, והסיבה היחידה לעיכוב היא אי הנחתו של צינור גז שני בתמר, אשר החברות היו מחויבות לו. בידי משרד האנרגיה הסמכות להטיל סנקציות מרחיקות לכת על הפרה בוטה זאת, אבל כמו תמיד הממשלה בחרה להיכנע לחברות הגז.
שקר נוסף נחשף מפי שר האנרגיה הטרי שטייניץ, אשר הסגיר את האמת וכינה את יוג'ין קנדל יו"ר הצוות לבחינת משק האנרגיה, צוות אשר אין לו כל סמכות חוקית ואשר קיומו הוכחש בידי ראש הממשלה.
אנחנו נמצאים ברגע מסוכן ביותר למשק הישראלי, ואף לדמוקרטיה, משום שכל בר-דעת למד שהון גדול מלווה בלחצים ובאיומים – קונה שלטון ומנציח את כוחו והונו על חשבון הציבור הרחב, תוך שיתוף פעולה מלא של מי שנבחרו בידי הציבור, אבל מועלים באמונו רגע אחרי שנבחרו.
התיאום בין ההון והשלטון כפי שבא לידי ביטוי היום בועידת האנרגיה, היה מביך, שקוף, ומעורר דאגה גדולה לגורלו של הציבור בישראל.
אנחנו לא נניח להם.
התמונה מתוך עמוד הפייסבוק של ח"כ מיקי רוזנטל.