אורן חזן, אופוזיציה, זונות וגנרלים. חג שמח לקהילה הגאה! מונופול הגז: רגע קשה מאוד, אבל לא מוותרים. גוף הביקורת על הפרקליטות: נולד בחטא אולמרט. התפקדו ופקדו – זקוקה לכם!

12 ביוני, 2015

 

שלום לכם חברות וחברים,

 

נפתח בחג שמח לקהילה הגאה. הומואים, לסביות, בי טרנס קווירים ואינטרסקס, ולכל הסטרייטים ידידי הקהילה.

יש משהו מקסים, עוצמתי ומלא תקווה במצעד הגאווה. המצעד התל אביבי הוא אחד הגדולים והחשובים בעולם, ובכלל תל אביב היא אחת הערים היותר "גיי פרנדלי", וזו סיבה טובה לגאווה.

כמי שמלווה שנים רבות את הקהילה, שום דבר מזה לא מובן מאליו בשבילי, ואני יודעת להעריך את זה. כשהילדים שלי, בני 24 ו-20, שעוד לקחתי אותם בעגלה למצעדים, הולכים אליהם היום עם חברים כמובן מאליו – זה עדיין מצליח לרגש אותי (הנה נציגות משפחתית מהבוקר בתמונה למטה).

הקרב על זכויות הקהילה הוא חלק מהמאבק לשוויון, לסובלנות, לנאורות, לזכויות אדם. ועם כל השמחה של היום הזה, יש לנו עוד דרך כל כך כל כך ארוכה לעשות. דוגמא עדכנית? כנסו לשאילתא שהגשתי השבוע למשרד הבריאות על תרומת דם שהושלכה לפח(!) בעקבות "טיפ אנונימי" שהגיע למגן דוד אדום. 

 

אופוזיציה. ההחלטה של הרצוג להעניק קיזוז לאורן חזן היתה טעות. זו הדייסה של הליכוד ושל נתניהו, והם אלה שצריכים לאכול אותה לבד, בלי גלגל הצלה שלנו.
שיתמודדו עם הביזיון ועם החרפה ויטפלו בהם. אין כל צורך שהאופוזיציה תנקה עבורם את השטח. לא מדובר בבטחון ישראל, לא בסוגיה מדינית חשובה ולא בחקיקה חברתית לטובת הציבור.

חבל שבהזדמנות האופוזיציונית הכל כך טובה שהפרשה הדוחה הזאת העניקה לנו, מצאנו את עצמנו נותנים קיזוז למפרע (גם אם יעלו חוקים איומים!), מעניקים הנשמה מלאכותית לממשלה, ומזדהמים בפרשת אורן חזן כאילו יש לנו איזו אחריות עליו. אין לנו.

במצב דומה, הליכוד בחיים לא היה נותן לנו קיזוז. אנחנו פשוט פראיירים. ככה לא עושים אופוזיציה.

הנה ראיון על כך בגלי צה"ל אצל רזי ברקאי, בהכל דיבורים ברשת ב' עם עדי מאירי ובני טייטלבאום, ברדיו החרדי "קול ברמה", ובמהדורה המוקדמת בערוץ 1 עם אמיר אבגי:

 

זונות. ועוד בהקשר אורן חזן: על זונות ועל מה שמכונה באופן שקרי "לקוחותיהן". בסטטוס בפייסבוק אני מביאה פרק מהספר שלי "אנחנו" על הזוועה המוסרית והאנושית שבסחר בגופו ובנפשו של אדם, על כך שלא מדובר ב"זכות בחירה" ולא ב"מסחר", אלא באלימות לשמה, ועוד כמה מחשבות על זנות. לפוסט באתר הקליקו כאן:

 

גנרלים. ועוד אורן חזן: על רקע הפרשה הכה קשה וכה מביכה מתחדד הטמטום שבצינון של שלוש שנים (!) שנדרש מקצינים בכירים במערכת הבטחון עד שנואיל לאפשר להם להתמודד במערכת הפוליטית.
עיתונאים, שופטים, בעלי הון, ראשי ערים, קבלנים, מנהלי קזינו – יכולים להתמודד ומייד. אבל רמטכ"ל, מפכ"ל, נציב שב"ס, ראשי השב"כ והמוסד, אלופי פיקוד – לא ולא! ח"כ איל בן ראובן הגיש השבוע הצעת חוק לקיצור הצינון, ואני מסכימה לה בכל לבי ומתכוונת לסייע לו להעביר אותה. למה? קראו בסטטוס בפייסבוק וגם בפוסט באתר:

 

קשה לי לומר לכם את זה, סיפור הגז הטבעי הולך למקום רע. אחרי ששברו את הממונה על ההגבלים העסקיים הפרופ' דייויד גילה ואילצו אותו להתפטר, אחרי שסתמו את הפה לרגולטורים נוספים, ביום א' מתכנס הקבינט המדיני בטחוני כדי להחליט כנראה על מונופל מוחלט, יחד עם שבועה לבעלי ההון שלא לפקח להם על המחירים. זה תרחיש מזעזע, והעובדה שגורל המשק והחברה הישראלית נגררים באופן מאולץ אל התחום החסוי של הקבינט – רק כדי לשפוך מאות מיליארדים על ראשם של תשובה ונובל – היא מחרידה.

אנחנו לא נוותר. מבקשת שתעקבו אחרי הודעות שלי בפייסבוק ובטוויטר החל ממוצ"ש, תחזקו ותהדהדו, ואנחנו נקיים התייעצויות עם כל הגופים והארגונים הנוגעים בדבר כדי להציל את המדינה מידי החזירות האלימה הזאת. הנה ראיון אצל רינו צרור בגל"צ. ואלה הדברים שתשובה אמר עלי השבוע:

 

זו תמונה מהפריימריס האחרונים לחברי הכנסת, שבהם בחרתם בי למקום הראשון. ואני מביאה אותה כדי להזכיר ולהמחיש לכם למה חשוב לי שתתפקדו למפלגת העבודה ותחזקו אותי.

אגיד את זה בפשטות, אני זקוקה לכם. שתחזקו אותי ותעזרו לי ותהיו שותפים שלי בקרב לטובת מה שנכון וצודק והוגן – אל מול כוחות מאוד חזקים של הון ופוליטיקה שלעיתים קרובות אני תקועה להם כמו עצם בגרון.

אני ממשיכה לעבוד בשביל הציבור, ולהוביל דרך. ותמיד-תמיד משתדלת לעשות את המעשה הפוליטי המדוייק והנכון ביותר שבאמצעותו נוכל להיות הכי משפיעים.
פוליטיקה בעיני היא לא מטרה, אלא רק מכשיר. מכשיר למימוש השקפת עולם.
דבר אחד ברור. לא משנה מה, אני זקוקה לכם איתי. אתם מקור הכוח הפוליטי והמוסרי שלי – לא שום קומבינה פוליטית.
רוצים לחזק אותי, ואת הדרך שאני מובילה? להדק את השותפות, לתת רוח גבית, לעשות דברים ביחד? קחו עוד דרגה אחת של מעורבות וכוח להשפיע, והתפקדו למפלגת העבודה.
התפקדות מקנה לכם זכות מאוד חשובה: לקבוע בפריימריס דמוקרטיים לח"כים - מי יהיו חברי הכנסת ברשימת העבודה לכנסת, ובבחירות בפריימריס הדמוקרטיים ליו"ר המפלגה - מי יהיה היו"ר.
גם אתם בעצמכם תוכלו להיבחר למוסדות המפלגה השונים, להשפיע ולהנהיג.
התפקדות עולה 75 שקלים לשנה. 55 שקלים לגמלאים ולצעירים עד גיל 25.
אז קדימה, עשו את זה עכשיו. הקליקו כאן: http://www.shelly.org.il/mifkad, מלאו את הפרטים, והצטרפו.
אם אתם כבר חברי מפלגה – פקדו ושכנעו חברים, בני משפחה, חברים ללימודים ולעבודה – להתפקד. ודאו שהם עושים את זה וסייעו להם.
לא מסתדרים? כתבו לנו למייל hitpakdutshelly@gmail.com, ציינו שם מלא ומספר טלפון, ואנחנו נחזור אליכם ונסייע לכם בהתפקדות.

מחכה לכם וזקוקה לכם.

 

קל להרוס קשה לבנות. רשות השידור. יש רגעים שבהם אני שונאת להיות צודקת. זה מקרה רשות השידור, שהוחלט בחוק על סגירתה והקמתה של רשות חדשה במקומה. עכשיו הגיע זמן הסגירה, ורשות חדשה קיימת רק בחלומות הלילה. קל להרוס, כל כך קשה לבנות. התנגדתי לחוק הזה לפני שנה, הצבעתי נגדו, אמרתי בדיוק מה יהיה: לא תהיה רשות חדשה, במקום צמצום השליטה של פוליטיקאים – נקבל שליטה מוחלטת. הכל קרה, כשנתניהו מחזיק את הרשות חזק חזק אתם יודעים איפה. ובאמצע עובדי רשות השידור, מושמצים לחינם ומאויימים כל הזמן. לבטל את החוק שסוגר את רשות השידור, לבצע בה רפורמה מקיפה שממילא כבר אושרה – זה מה שצריך לעשות.

שידור ציבורי חזק ועצמאי בתוך ים של כלי תקשורת שנשלטים בידי בעלי הון הוא חובה בדמוקרטיה.

כאן בתוכנית "חי בלילה" בערוץ 2, אצל נדב בורשטיין, שגם הראה לי ראיון שנעשה אתי לפני שנה בתוכנית:

והנה הדברים שאמרתי בועדת כלכלה:

 

גוף הביקורת על הפרקליטות נולד בחטא. הגה אותו אהוד אולמרט כשהיה ראש ממשלה חשוד בפלילים. אולמרט היה באמוק של הפחדה והרס של מוסדות שלטון החוק, הפרקליטות היתה יעד מרכזי, והוא ירה עליה. לצערי גוף הביקורת הזה קרם עור וגידים והיה לעובדה, כולל ביקורת פרטנית על הפרקליטים, שמשמשת כלי איום והטרדה בידי סנגורים חזקים של עבריינים עשירים. זה לא שבפרקליטות אין פגמים. אבל הפרקליטים עושים עבודה מדהימה באמצעים דלים מאוד לטובת הציבור. הם ממילא מבוקרים ע"י מבקר המדינה ונציב שרות המדינה. ודווקא עליהם הושת גוף ביקורת שלישי, באופן מיוחד, מבלי שיושת על אף אחד אחר. אני בעדם. ככה נראה אסמס מאיים ששלח סנגור חצוף לפרקליטה בגלל הנציבות הזאת (שבראשה עומדת השופטת הילה גרסטל):

והנה הדברים שאמרתי השבוע בועדת חוקה חוק ומשפט. אגב, הייתי במיעוט מזהיר:

 

קל להרוס קשה לבנות 2. הרפורמה בבריאות הנפש. גם היא נולדה בחטא. בחטא הייבוש והריסוק של כל מה שציבורי לטובת הפרטות והקטנת המדינה. כך יובש מערך בריאות הנפש שלנו. במשך שנים הצלחתי לעצור אותה, עד שהממשלה עקפה את הכנסת, וכרגע אנחנו עומדים לפני ישומה המלא. לצערי הרכבת יצאה מהתחנה. הודות למאבק שלנו אין כאן ממש הפרטה, אלא העברה לקופות החולים, ובתקצוב יותר הגיוני. אבל עדיין יש ים של כאב וליקויים ושאלות לא פתורות, הנוגעות לנזקקים ביותר. כאן בדיון השבוע בועדת עבודה ורווחה.

 

הבידוד הבינלאומי הוא לא רק תוצאה של אנטישמיות. לתפקודה הקטסטרופלי של ממשלת נתניהו יש חלק לא קטן בכך, ולצעוק "אנטישמים" זה לא פתרון ולא תוכנית פעולה. ראיון לאריה גולן במשדר הבוקר של קול ישראל. הראיון גם על עניינים פוליטיים.

 

יוסי יונה ושבוע הספר. חגגנו את שבוע הספר. באתר מאקו המלצתי על "סדקים בחומה – שובם של הברונים השודדים" ספרו המעולה של חברי ח"כ יוסי יונה. "כבר כמה שנים שלא יצא לי לקרוא ספר עיון שכתוב באופן כל כך סוחף. זה ספר שכתוב בהרבה כנות ובלי רומנטיזציה של המחאה. חובה לסוציאל-דמוקרטים ובכלל לכל מי שרוצה להתנקות משטיפות המוח והטרנדים ולהתמצא במרחב". יוסי גם פרסם לאחרונה רומן: "לא זמן טוב לאהבה", בהוצאת הקיבוץ המאוחד. עוד לא קראתי, אבל נשמע בהחלט מסקרן.

על הספר של יוסי, וגם על הספרים שאני כתבתי (שני רומנים וספר עיון אחד) דברתי גם אצל חנוך דאום ברדיו תל אביב. להאזנה הקליקו כאן:

 

צפו בנאום שלי במליאה בישיבה מיוחדת לזכר חברי האהוב אורי אורבך ז"ל.
ומה היה החפץ שקשור לאורי, שיו"ר הכנסת אישר לי להציג מעל הדוכן למרות שזה אסור על פי כללי האתיקה, ואחר כך נמסר לאשתו של אורי, מיכל:

 

לתכלית ראויה בהחלט! לעורכי הדין שבכם, אני רוצה להמליץ על רשימה שמתמודדת (שוב) בבחירות למועצה הארצית ולוועדי מחוז תל אביב וירושלים של לשכת עורכי הדין בבחירות שיתקיימו השבוע, ב-16 ביוני.

"תכלית ראויה - אחריות מקצועית וצדק חברתי - מקדמים ערכים של צדק ומשפט בלשכת עורכי הדין!" זאת ההגדרה המלאה של קבוצת האנשים הנהדרת הזאת, שלוקחת את מקצוע עריכת הדין למקום של צדק הגינות ושוויון. הרשימה הוקמה ב-2011, ועם נציג אחד בלבד במועצה הארצית ובוועד המרכזי הם הגיעו להישגים מדהימים, ועכשיו מגיע להם יותר. אז יאללה, לכו תצביעו בשביל עו"ד ערן גולן שהוא אשף בדיני עבודה ולוחם למען זכויות עובדים, לעו"ד קרן שמש פרלמוטר – מנכ"לית עמותת איתך, לעו"ד מרים כבהא זועבי, נציבה אזורית בנציבות שוויון הזדמנויות בעבודה במחוז חיפה, לעו"ד יהונתן קלינגר, מומחה למשפט וטכנולוגיה שנלחם על שקיפות ועל הגנה על הפרטיות ולעוד חבר'ה טובים מאוד.

מי עוד ברשימה, מה הישגיה, מה מטרותיה, מה המצע שלה - קראו בעמוד הפייסבוק שלהם או כתבו ל: tachlit2011@gmail.com.

 

רשימה נוספת שאני לגמרי מזדהה עם הערכים שלה - עורכי דין בשירות הציבור, שמספר שלוש בה, עו"ד אמיר ירון, הוא שותף שלי לדרך, חבר ואיש האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות, שכל חייו עוסק במסירות ובכישרון בזכויות עובדים.

זאת רשימה חדשה, שמתמקדת בפרקליטים בשירות המדינה. אם אתם רוצים לדעת עוד על אנשיה ומטרותיה היכנסו לעמוד הפייסבוק שלהם.

 

וכאן הערב, עם חוג ארבעה בנובמבר הותיק והנפלא בהנהגתו של אשר זנזורי, שהתכנס בנהריה לדון בסדר היום הפוליטי של מפלגת העבודה. כבוד על ההתמדה והעבודה המצויינת (גם לאביבה אברהם שארגנה בכשרון את הסמינר).

 

שבת שלום,

 

שלכם,

 

שלי