סודות ושקרים של חברות הגז. מי הפוליטיקאי שהציבור הכי סומך עליו? אתם – אתם הייתם נפלאים! שוב מזמינה אתכם לכנסת, בואו! וישמן ישורון ויבעט. העלאת גיל הפרישה לנשים – אכזריות בלתי נסבלת. קנאביס: הולכת להיאבק על אי הפללת מעשנים

4 ביולי, 2015

שלום לכם חברות וחברים,

 

שוב אני קוראת לכם ומזמינה אתכם לכנסת

 

לאיוונט בפייסבוק:

https://www.facebook.com/events/893930273999245/


אפשר גם לכתוב לנו במייל: shelly@knesset.gov.il
 

 

בעיתון דמרקר מתקיים כבר 24 שעות סקר קוראים, ואני מובילה בו באופן משמעותי ביותר על פני האחרים. זה מחמם את הלב, וגם מוסיף לי כוח לצורך המאבק עצמו:


 

 

הנה לינק לסקר: http://www.themarker.com/news/1.2674709

תוצאות הביניים כרגע: שלי 3200, נתניהו 1100, דרעי 700, שטייניץ 498, גפני 484, הרצוג 446, כחלון 300

 

 

שימו לב, יש עוד הפגנה על הגז במוצא"ש. לא רק בתל אביב אלא בעוד מקומות ברחבי הארץ. הפרטים בחדר המצב בפייסבוק כאן:

https://www.facebook.com/events/1614967678778682/

 

 

ואם בסקרים עסקינן הנה עוד סקר, בערוץ הכנסת, שדירג את הח"כים בעיני הציבור: 

 

 

זקוקה לכם יותר מתמיד, אם תתפקדו תחזקו אותי ואת היכולת שלי להיאבק ולשמור על הדרך שלנו. התפקדות למפלגה מקנה לכם את היכולת לבחור את הח"כים שייצגו אתכם בכנסת, את יו"ר המפלגה וגם אתם עצמכם יכולים להיבחר לתפקידי הנהגה מגוונים.

עלות התפקדות 75 ש"ח בשנה ולצעירים עד גיל 25 ומבוגרים מגיל 65 העלות 55 ש"ח בשנה. אפשר להתפקד עכשיו כאן או לכתוב לנו למייל: hitpakdutshelly@gmail.com עם מספר טלפון ואנחנו נחזור אליכם.

אם אתם כבר פקודים, תפקדו חברים ומשפחה. כמו בכל שבוע, אביא כאן סטטוס של מתפקד/ת חדש/ה וגם אתם, אם התפקדתם לאחרונה, יהיה מעולה אם תעלו סטטוס על זה ותשלחו לנו לינק למייל: itpakdutshelly@gmail.com.

 

 

התראיינתי הרבה השבוע, הערב גם אתראיין ב"המטה" אצל גדי סוקניק בערוץ 10, מוזמנים לצפות. הנה הראיון האחרון, על המתיחות בגבול מצרים, על חוק ההסדרים שהולך להעסיק אותנו הרבה בקרוב, על הגז, כמובן ובעיקר, וגם קצת פוליטיקה:

 

עוד ראיון על חוק ההסדרים אצל אריה גולן ביומן הבוקר ברשת ב'.

 

 

"מתווה הגז" החרפתי פורסם השבוע אחרי המפלה של נתניהו בכנסת (תיכף כמובן נדבר גם על זה). משפורסם אפשר לגמרי להבין למה הוסתר. אל תתבלבלו, העובדה שהמסמך המביש הזה מתפרסם אינה ניצחון שלנו, אלא עוד אתגר להתמודד מולו.

השבועיים העלובים שנתנו לציבור "להעיר הערות" הם בדיחה, אין חקיקה, אין דיון, אין כלום, ואני גם ממליצה לא ליפול במלכודת הביקורת על הפרוצדורה. במחשכים, נכון, תוך רמיסת הדמוקרטיה, נכון, אבל הכי חמור זה תוכן המתווה עצמו. 

 

אז ביום ג' נתכנס ללמוד יחד את המתווה, ולתכנן את המשך המאבק שלנו. הנה המתווה עצמו למי שממש חרוץ ורוצה לקרוא אותו לפני המפגש שלנו, וזו לא חובה, באמת.

 

לא אלאה אתכם בהררי התקשורת, הנה כאן ההודעה שפרסמתי, והנה כאן בקצרה בכתבה במאקו חלק ממה שאמרתי על המתווה, הקליקו:

 

ב"אולפן פתוח" בהנחיית אורית לביא-נשיאל בערוץ הכנסת, ביחד עם הפרשנים שרונה מן, צחי כהן וירון אברהם, על מתווה הגז:

 

הנה נאום קצר במליאה על המתווה. הקליקו לצפייה: 

 

אם יש לכם עוד שאלות, אתם מוזמנים להיכנס לצ'אט שקיימתי בפייסבוק בעקבות המתווה, שבו גולשים שאלו שאלות. יחד אתי השיבו לשאלות עו"ד גלעד ברנע, מומחה להגבלים עסקיים, ותומר קרמרמן היועץ הפרלמנטרי שלי, שבקיא מאוד בחומר. הקליקו כאן:

 

 

וישמן ישורון. חברות הגז לא יכולות לשאת את המפלה ויוצאות אתמול והיום לקרב אגרופים. הנה דוגמא אחת מיני רבות: 

 

גדעון תדמור, יו"ר דלק אנרגיה והאיש הכי קרוב לתשובה, היה זה שזעק בשנת 2001 "התרנגולת עוד לא הטילה ביצי זהב וכבר אתם רוצים לשחוט אותה?!"  וב – 2010 "התרנגולת רק הטילה ביצי זהב וכבר אתם רוצים לשחוט אותה?!"  ועכשיו הוא שב וזועק את זעקתו של הקוזק הנגזל.  קוראים לזה: זללנות, גרגרנות, תאוות בצע, גסות רוח, אגואיזם, תאוותנות, חוצפה. 

 

תדמור זועק על "השקרים הבלתי נתפסים" על שיעור הרווחיות שלהם. יש לו, ולתשובה ולנובל בעיה קטנה: המספר  0.5 $ עלות הפקה ליחידת אנרגיה (כשאנחנו משלמים קרוב ל 6 דולר) פשוט מתנוסס על הדוחות שלהם עצמם.

 

אלו המצאות הם ממציאים כדי שנשכח מהנתון הזה, ומה משיבים להם? וגם על הדמיון המביש והמביך בין המסרים של שר האנרגיה שטייניץ לאלה של תדמור –  העמיקו וקראו בסטטוס בפייסבוק ובפוסט באתר.

 

עוד ראיונות. "הכל דיבורים" ברשת ב' עם עדי מאירי ובני טייטלבוים, בתוכנית הכלכלית של גלי צה"ל עם עודד לבינסון, בתוכניתו של רינו צרור בגלי צה"ל, ב"משעל על הבוקר" ברדיו ללא הפסקה, אצל חגי גולן עורך גלובס, אצל בועז אורגד ברדיו 90, בתוכנית "חמש בערב" בגלי צה"ל עם גלית אלטשטיין, עם ג'קי חורי ברדיו א-שמס, וב"חמש" עם בן כספית ואריה אלדד ברדיו ללא הפסקה

 

ואתם, אתם הייתם פשוט נפלאים. לא יאמן כמות הטלפונים והמיילים שהציפו אותנו, רציתם רק לבוא, להירתם, להשפיע, להפעיל לחץ, ועשיתם את זה בצורה מופלאה.

 

אני מבקשת מכם לא להוריד מתח, ולהישאר באנרגיות גבוהות, כי את הקרב הזה חייבים להמשיך לנהל בכל הכוח, גם כשהכוחות ממול חזקים באופן בלתי נתפס. זה אתם ואתם ושוב אתם. 

 

 

עקבו אחרי חדר המצב, אחרי העמוד שלי בפייסבוק, ואנא פתחו חשבון טוויטר ועקבו אחרי וחזקו אותי גם במדיום הזה שאני מעדכנת בו לעיתים יותר קרובות.

 

עכשיו בואו ניזכר בכמה רגעים מהדרמה שהיתה בלילה שבו נתניהו וחברות הגז הובסו, והחלה יום קודם כשהממשלה אישרה את המתווה אבל כבר החלו חריקות ראשונות.

 

חברותי וחברי חברי הכנסת, מחר אל תהיו חותמת גומי בהצבעה על מונופול הגז... עשיתם כל כך הרבה מהומות על עניינים פוליטיים, זה הזמן לחולל מהומה על משהו רב משמעות של תוכן ומחוייבות לציבור..." המכתב ששלחתי לח"כים לפני ההצבעה, וגם הצדעה מיוחדת לשר לאיכות הסביבה אבי גבאי מ"כולנו" (בתמונה, עם כחלון). היחיד בממשלה שהצביע נגד ההצעה בממשלה, הקליקו כאן:

 

 

 

הציוץ הנ"ל היה בתגובה למתקפה שלוחת רסן (ומצחיקה) של איווט ליברמן נגדי, נגד זהבה גלאון, ונגד דמרקר. ליברמן הצביע בסוף נגד נתניהו, כך שלא נתקטנן אתו. מי שרוצה לקרוא את הבדיחה של ליברמן על בולשביקים, את התשובה שלי, ועוד – מוזמן לסטטוס בפייסבוק ולפוסט באתר.

 

 

 

 

פוסט מורטם חסר תועלת. זה היה מהיר. בבוקר יום ג', בועדה לביקורת המדינה, דרשתי מהמבקר לרכז את כל כח האדם במשרדו להשלמה בהולה של דו"ח המבקר בנושא הגז שהוא עושה ממילא, אחרת הדו"ח, חריף ככל שיהיה, יהיה בגדר פוסט מורטם חסר תועלת. בצהריים הוא כבר פנה לממשלה וביקש לדחות את הדיון במתווה עד שיסיים את הדוח שלו. הנה הדיון בועדה:

 

 

מאמר מעניין, ממליצה לקרוא:

 

 

 

ועכשיו לעוד עניינים, חשובים ומעניינים בפני עצמם:

 

הבה ונבנה מאגר ביומטרי שראשו בשמיים. ה"פיילוט" של המאגר הביומטרי הוארך בתשעה חודשים מיותרים, יש בו כבר נתונים חודרניים על 700 אלף אזרחי ישראל, והרבה מאוד סכנות. הנה כאן נאום שלי במליאה עם נימוקי ההתנגדות שלי להארכה:

 

 

העלאת גיל הפרישה לנשים – בוודאי אכזריות פיסית ונפשית לנשים במקצועות שוחקים, שרגליהן וגבן כבר קורסים מהעומס (פועלות במפעלי תעשייה, מנקות, סייעות, אחיות) אבל הכי חמור: נשים רבות נפלטות משוק העבודה בגילאים 50-59, והעלאת גיל הפרישה פשוט דנה אותם לעוני משולש: בלי פרנסה, בלי פנסיה, בלי קיצבת זקנה.

 

הכנס שזהבה גלאון חברתי ואני כינסנו בנושא הכואב והמורכב הזה היה מוצלח ביותר. השתתפה בו גם נגידת בנק ישראל קרנית פלוג ועוד דוברות ודוברים מרתקים, הנה ההודעה המסכמת שהוצאנו בסופו, הנה גם תקשורת, וגם כמה תמונות: 

 

 

חוק הטקסטיל הבטחוני שלי מתקדם יפה! השבוע הוא עבר הכנה לקריאה ראשונה בועדת חוקה, בשבוע הקרוב יעלה להצבעה במליאה, בשת"פ של כל השרים. החוק נחקק לראשונה ב-2010, הוארך ב-2013, וכעת מוצע להאריכו בשלישית לתקופה של חמש שנים. הנה מה שאמר עליו בועדה מנכ"ל התאחדות הטקסטיל בהתאחדות התעשיינים, צביקה ליברמן: "שפתיים ישקו על מה שהחוק הזה עשה לפריפריה, למגזר הדרוזי, לענף הטקטסיל, וכן למערכת הבטחון שיכולה להתגאות שמדיה ובדיה לא נתפרים בחו"ל אלא בידי מפעלים ישראלים. בשם התעשיינים אני אומר – שאפו ותודה רבה" הנה ההודעה לתקשורת, הצעת החוק עצמה למתעניינים, וקטע מהדיון בועדה:

 

 

מעדכנת, שלבקשתי אני הולכת להיות חברה גם בועדה למאבק בנגע הסמים והאלכוהול. למה? כי אני תומכת באי הפללה של מעשני קנאביס ובוודאי בהרחבת ההיתרים לשימוש בקנאביס רפואי, כי אני חושבת שבשלה העת לכך, ובעיקר כי יו"ר הועדה היא תמי זנדברג ממר"צ שעמדתה כעמדתי, וחבר בה ינון מגל מהבית היהודי שעמדתו כעמדתנו, מה שמייצר סיכוי לפריצת דרך.

 

 

כמה תמונות מאירועי השבוע:

 

החוג להגנה על מערכת הבריאות הציבורית, חוג מעולה ומעמיק בהנהגתו של אמיתי ערמון, שפועל בתוך מפלגת העבודה, הזמין אותי לדבר על הרפורמה בבריאות הנפש:

 

מפגש עם קורס למנהיגות נשית בויצ"ו, עם לילי בן עמי שלנו מנהיגת מאבק מורי הקבלן שמובילה את הקבוצה המרשימה:

 

ומפגש מעניין ומוצלח ביותר בקיבוץ נען, תודה למירלה מקושבסקי המעולה, מזכירת הסניף שארגנה את המפגש:

 

כמעט לסיום, בצ'אט על מתווה הגז נשאלתי שאלה חשובה במיוחד. על משחקי הכס. הנה השאלה והתשובה:

 

 

ולסיום, כמובטח, סטטוס התפקדות, הפעם, במקום סטטוס - כמה תגובות ברצף...

 

להתפקדות - לחצו על הלינק הזה או כתבו לנו מייל: 

hitpakdutshelly@gmail.com.

 

 

שבת שלום,

 

שלכם,

 

שלי