NDA –  מה זה ולמה הוא חשוב

כששני גורמים, ישויות משפטיות שונות, בוחרים לנהל משא ומתן אחד עם השני, בין אם הוא יוביל בסופו של דבר להסכם ובין אם לאו, ואחת כמה וכמה אם הם בוחרים לשתף פעולה ולעבוד ביחד, הרי שהם נחשפים לחומרים ופרטים שונים שיכולים לעזור להם בהמשך הדרך, אם הם יחליטו להיפרד ולא לעבוד שוב ביחד, ואף לשתף פעולה עם היריבים של הצד השני.

מה שיכול למנוע בצורות שונות מצב כזה הוא הסכם NDA, הסכם סודיות. מדובר באחד הסכמים החשובים ביותר הקיימים היום בעולם העסקים, ואנחנו יכולים למצוא אותו בהרבה מאוד תחומים, ולא רק בקרב חברות גדולות במשק או בתחומים שלכאורה היינו מצפים למצוא אותו, כמו למשל רפואה, הייטק, שיווק ופרסום, אלא גם בתחומים רבים אחרים.

הסכם NDA, נועד להגן על שני הצדדים מפני מצב בו צד אחד או שניהם ישתמש במידע שהוא קיבל, צבר, נחשף אליו, בדרך כזו או אחרת, בזמן שיתוף הפעולה, מה שיכול להזיק לצד השני. חשוב להדגיש, הנזק יכול לבוא לידי ביטוי בצורות שונות ולאורך זמן.

מה המשמעות והחשיבות של NDA?

הרעיון של הסכם סודיות NDA, הוא למנוע מצב בו אחד הצדדים או שניהם משתמש במידע או דברים שהוא נחשף אליהם, באופן שיכול לפגוע בתהליכי פיתוח וייצור, שיווק ופרסום או בכל צורה אחרת בגורם איתו הוא היה קשור בחוזה ואפילו במצב בו הוא ניהל איתו משא ומתן.

הנה שתי דוגמאות למצבים הנ"ל:

דוגמא ראשונה – נניח ואנחנו מנהלים משא ומתן על השקעה בחברה מסוימת. סביר להניח שבעת ניהול מו"מ כזה, אנחנו נחשפים למידע כספי ואחר הקשור לחברה. בשביל שלא נעשה שימוש לא הוגן במידע הזה (לטובתנו או לטובת גורמים אחרים), הרי שנצטרך לחתום על הסכם סודיות בטרם ניכנס למשא ומתן, בו אנחנו מבטיחים לא לעשות שום שימוש במידע ולא לחשוף אותו בפני איש.

דוגמא שנייה – במצב בו אנחנו כבר סיימנו מו"מ וחתמנו על חוזה, סביר להניח שיחתימו אותו על הסכם סודיות המחייב שלא נחשוף מידע מסוים בזמן שאנחנו תחת חוזה וגם לאחר מכן, לתקופת זמן מסוימת. זאת על מנת לא לפגוע בגורם איתו אנחנו מקושרים או היינו מקושרים.

מי חותם על הסכם סודיות ובאילו מקרים הוא הכרחי?

הסכמי סודיות הם כלי מאוד חשוב בתהליכים שונים, עסקיים ואחרים. חשוב להדגיש, מדובר לכאורה על הסכם עסקי, למרות שלא תמיד קשורים אליו רק גורמים עסקיים. לעיתים גם אנשים פרטיים יבקשו להחתים על חוזה כזה במצבים מסוימים (למשל, אם הם מכניסים גורם מסוים לחייהם ומבקשים להימנע ממצב שהוא יחשוף את חייהם הפרטיים בפני התקשורת).

בדרך כלל הסכמי סודיות מיועדים לעובדים מן המניין או לא מן המניין, משקיעים פוטנציאליים, כלי תקשורת, ספקים ונותני שירותים, חוקרים ומפתחים, אנשי פרסום ושיווק, וכל גורם אחר שבא במגע עם בית העסק ויש רצון למנוע ממנו לעשות שימוש במידע אליו הוא נחשף במהלך תקופת ההתקשרות.

 

סימן שאלה

מה זה פקטורינג ואיך זה יכול לעזור לעסק שלך?

פקטורינג היא אסטרטגיה פיננסית שבה עסקים מוכרים את חשבוניותיהם או חשבונות חייבים לצד שלישי, המכונה פקטור, בשיעור ניכיון. עסקה זו מספקת תזרים מזומנים מיידי לעסק, ומאפשרת לו לכסות עלויות תפעוליות מבלי להמתין ללקוחות שישלמו את חשבוניותיהם. למעשה, פקטורינג הופך תשלומים עתידיים להון חוזר מיידי, ומציע גלגל הצלה לחברות שאחרת היו מתקשות בבעיות תזרים מזומנים.

חוגגים יופי: אמנות ותרבות האיפור הלטיני

איפור לטיני הוא לא רק אוסף של מוצרים וטכניקות; זוהי חגיגה תוססת של תרבות, זהות ואומנות. מושרש עמוק במסורות העשירות ובתקני היופי המגוונים של קהילות אמריקה הלטינית, סגנון איפור זה מוכר בזכות נועזותו, צבעוניותו וחוש הסטייל שלו. איפור לטיני חורג מעבר לפעולה הפשוטה של ייפוי; הוא משמש כאמצעי לביטוי עצמי ולהעצמה, ומאפשר לאנשים להדגיש את יופיים הטבעי תוך מתן כבוד למורשת התרבותית שלהם. בהשראת מקורות רבים, כולל ריקודים מסורתיים, אמנות והנופים הטבעיים של אמריקה הלטינית, סגנון איפור זה הוא גם מחווה לעבר וגם הצהרה על אידיאלים עכשוויים של יופי. ככל שאנו מתעמקים במהות האיפור הלטיני, מתברר שהוא מקיף יותר מאשר רק את המוצרים; אלא שהוא מגלם את הרוח והתשוקה של התרבות הלטינית עצמה.

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

פסיכיאטר ילדים ונוער

אם ילדכם סובל מהפרעות דיכאון ומצב רוח, חרדות ופחדים, הפרעות קשב וריכוז, הפרעות אכילה ובכלל אם אתם חשים שינוי גדול אצל ילדכם ולא מבינים מה

רכב

טיפול לרכב מיצובישי ירושלים – לא רק למען הבטיחות שלנו

הרבה פעמים נהוג להסתכל על טיפולים ברכב, מנקודת מבט "מה נכון בהיבט הבטיחותי". כלומר, היחס לטיפול ברכב הוא שיש צורך לבצע אותו בשביל לשמור על בטיחות הרכב והשימוש בו. מאחר ואנחנו משתמשים ברכב באופן תדיר, ואם הוא לא יהיה תקין אזי שאנחנו עלולים לסכן את עצמנו, נוסעים ונהגים אחרים, הרי שיש היגיון בכך שאנחנו בוחנים מה נכון לרכב מבחינה בטיחותית.

כיצד מטפלים בסגירת רווחים בשיניים

רווחים בין השיניים נפוצים לרוב בין השיניים הקדמיות, אולם עלולים להופיע גם בחלקו האחורי של הפה. תופעה זו מכונה בשפה המקצועית Diastema, ומתייחסת לרווח בין שתי שיניים או יותר. תופעה זו עשויה לנבוע ממספר סיבות, החל מאנטומיית הפה והלסת וצמיחה טבעית של שיניים מרוחקות זו מזו, וכלה בהרגלים ומאפייני התנהגות בתקופה בה מתפתחות השיניים ומבנה הלסת, דוגמת שימוש ממושך של ילדים במוצץ, או מציצת אצבע.