NDA –  מה זה ולמה הוא חשוב

כששני גורמים, ישויות משפטיות שונות, בוחרים לנהל משא ומתן אחד עם השני, בין אם הוא יוביל בסופו של דבר להסכם ובין אם לאו, ואחת כמה וכמה אם הם בוחרים לשתף פעולה ולעבוד ביחד, הרי שהם נחשפים לחומרים ופרטים שונים שיכולים לעזור להם בהמשך הדרך, אם הם יחליטו להיפרד ולא לעבוד שוב ביחד, ואף לשתף פעולה עם היריבים של הצד השני.

מה שיכול למנוע בצורות שונות מצב כזה הוא הסכם NDA, הסכם סודיות. מדובר באחד הסכמים החשובים ביותר הקיימים היום בעולם העסקים, ואנחנו יכולים למצוא אותו בהרבה מאוד תחומים, ולא רק בקרב חברות גדולות במשק או בתחומים שלכאורה היינו מצפים למצוא אותו, כמו למשל רפואה, הייטק, שיווק ופרסום, אלא גם בתחומים רבים אחרים.

הסכם NDA, נועד להגן על שני הצדדים מפני מצב בו צד אחד או שניהם ישתמש במידע שהוא קיבל, צבר, נחשף אליו, בדרך כזו או אחרת, בזמן שיתוף הפעולה, מה שיכול להזיק לצד השני. חשוב להדגיש, הנזק יכול לבוא לידי ביטוי בצורות שונות ולאורך זמן.

מה המשמעות והחשיבות של NDA?

הרעיון של הסכם סודיות NDA, הוא למנוע מצב בו אחד הצדדים או שניהם משתמש במידע או דברים שהוא נחשף אליהם, באופן שיכול לפגוע בתהליכי פיתוח וייצור, שיווק ופרסום או בכל צורה אחרת בגורם איתו הוא היה קשור בחוזה ואפילו במצב בו הוא ניהל איתו משא ומתן.

הנה שתי דוגמאות למצבים הנ"ל:

דוגמא ראשונה – נניח ואנחנו מנהלים משא ומתן על השקעה בחברה מסוימת. סביר להניח שבעת ניהול מו"מ כזה, אנחנו נחשפים למידע כספי ואחר הקשור לחברה. בשביל שלא נעשה שימוש לא הוגן במידע הזה (לטובתנו או לטובת גורמים אחרים), הרי שנצטרך לחתום על הסכם סודיות בטרם ניכנס למשא ומתן, בו אנחנו מבטיחים לא לעשות שום שימוש במידע ולא לחשוף אותו בפני איש.

דוגמא שנייה – במצב בו אנחנו כבר סיימנו מו"מ וחתמנו על חוזה, סביר להניח שיחתימו אותו על הסכם סודיות המחייב שלא נחשוף מידע מסוים בזמן שאנחנו תחת חוזה וגם לאחר מכן, לתקופת זמן מסוימת. זאת על מנת לא לפגוע בגורם איתו אנחנו מקושרים או היינו מקושרים.

מי חותם על הסכם סודיות ובאילו מקרים הוא הכרחי?

הסכמי סודיות הם כלי מאוד חשוב בתהליכים שונים, עסקיים ואחרים. חשוב להדגיש, מדובר לכאורה על הסכם עסקי, למרות שלא תמיד קשורים אליו רק גורמים עסקיים. לעיתים גם אנשים פרטיים יבקשו להחתים על חוזה כזה במצבים מסוימים (למשל, אם הם מכניסים גורם מסוים לחייהם ומבקשים להימנע ממצב שהוא יחשוף את חייהם הפרטיים בפני התקשורת).

בדרך כלל הסכמי סודיות מיועדים לעובדים מן המניין או לא מן המניין, משקיעים פוטנציאליים, כלי תקשורת, ספקים ונותני שירותים, חוקרים ומפתחים, אנשי פרסום ושיווק, וכל גורם אחר שבא במגע עם בית העסק ויש רצון למנוע ממנו לעשות שימוש במידע אליו הוא נחשף במהלך תקופת ההתקשרות.

 

תפקיד יועץ נישואין

ייעוץ נישואין הוא תהליך טיפולי שמטרתו לעזור לזוגות לשפר את מערכת היחסים שלהם. יועץ נישואין הוא מטפל מוסמך שעוסק בטיפול זוגי. הוא מקבל הכשרה מיוחדת

הזמנת מוצרי הרבלייף

הדיאטה והתזונה הטובה הן מרכיבים מרכזיים בשימוש יומיומי, ולעיתים רבות נמצא קשה לשמור על אופציות בריאותיות. בעולם המודרני, בו יש לנו פחות זמן לבשל ולהכין

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

גבר על מחשב

קידום אתרים לעסקים: להפוך גולש אקראי ללקוח משלם

בעידן הדיגיטלי של היום, נוכחות חזקה באינטרנט היא חיונית להצלחת כל עסק. עם זאת, פשוט להחזיק אתר אינטרנט זה לא מספיק. כדי באמת לנצל את הפוטנציאל של העסק ולהפוך גולשים אקראיים ללקוחות משלמים, עלינו ליישם אסטרטגיות קידום אתרים יעילות. במאמר זה, נבדוק כמה דרכים חסכוניות לקידום אתר ולעודד צמיחה עבור העסק שלנו.