"בנסיבות הנוכחיות מפלגת העבודה בוודאי שלא יכולה להצטרף לממשלת נתניהו"

22 ביולי, 2015
האזינו:

שלי התראיינה ברדיו "גלי ישראל", והתייחסה לאפשרות של כניסת המחנה הציוני לממשלת נתניהו. מתוך דבריה:

"שלי: אין כאן חס וחלילה פסילה פרסונלית של מישהו, 'לעולם ועד לא נשב עם מאן דהוא בממשלה'. יש כאן מחלוקת אידאולוגית מאוד עמוקה – מדינית, חברתית, כלכלית, דמוקרטית, אזרחית. מפלגת העבודה – לשיטתי, מפלגת העבודה או המחנה הציוני. אני הצטרפתי למפלגת העבודה ואני חברה במפלגת העבודה. אני לא מחפשת שמות חדשים או כותרות חדשות. אני מאמינה בערכי תנועת העבודה. מפלגת העבודה בנסיבות הנוכחיות בוודאי שלא יכולה להצטרף לממשלת נתניהו.
הורוביץ: כשאת אומרת בנסיבות הקיימות, מה צריך לקרות כדי שמפלגת העבודה כן תצטרף?
שלי: אני לא רואה נסיבות כאלה, אבל אני אחזור לאחור למה שאמרתי אחרי הבחירות. לו יום אחרי הבחירות נתניהו היה קורא להרצוג והם היו מכוננים יחד ממשלה על סמך קווי יסוד משותפים, מצע אידאולוגי משותף, מה שקוראים ממשלה פריטטית שלוקחת אליה את האחריות ואומרת שהנה שתי המפלגות הגדולות מנהיגות יחד את המדינה לעת הזאת, אני לא בטוחה שבסופו של דבר הייתי משלימה עם קווי היסוד שהיו נכתבים, אני לא יודעת, אבל בטח שלא הייתי אומרת לא מההתחלה. עכשיו אני אומרת לא. זה לחלוטין לא רלוונטי. בוודאי שמפלגת העבודה לא יכולה להצטרף לתוך קואליציה שמכילה בתוכה גם את מפלגת הימין הימני ביותר שיש במפה הפוליטית. אז אני חושבת שיהיה ברור לכל בר דעת שמדובר ברדיפת כסאות ותו לא.
הורוביץ: את אומרת היום שבמצב הפוליטי ד'היום אין שום סיכוי שמפלגת העבודה תצטרף לקואליציה יחד עם הליכוד?
שלי: אני לא רואה את זה קורה. כיוון שאני לא יו"ר המפלגה, וכיו"ר המפלגה סירבתי להיכנס לקואליציית נתניהו וגם שילמתי על זה מחיר פוליטי, אני מניחה. היו הרבה שלא היו שבעי רצון מהמהלך הזה שלי. אני גם לא נושפת בעורפו של הרצוג – לא מתרה בו, לא מאיימת עליו, לא מזהירה אותו ולא שמה לו מקלות בגלגלים. הוא יו"ר המפלגה, הוא מוביל את מהלכיה הפוליטיים. והיה ויהיה משהו שהוא לא לשביעות רצוני, יראה לי חריג, מזיק, לא נכון אידאולוגי – אז אומר את דברי. אבל כמובן שאני לא מתכוונת לעמוד ולצעוק בפניו 'לא, לא, לא' לפני שהוא עשה צעד כזה או אחר. גם דיברתי איתו. הוא אמר שאין דברים בגו ושזה לא עומד על הפרק, ואני מאמינה לו."

להאזנה לראיון המלא: