שאילתה לשר התקשורת: קליטת ערוצי טלוויזיה בסיסיים בעיר מודיעין

28 ביולי, 2015

שאילתה  ישירה

  קליטת ערוצי טלויזיה בסיסיים בעיר מודיעין

 

חברת הכנסת שלי יחימוביץ' שאלה את שר\ה התקשורת

 

בעת החיבור הנרחב לשידורי לווין וטלויזיה לפני מספר שנים, נוצר קושי בערים בהן חל איסור על הצבת אנטנות על הגג. דוגמא לכך היא העיר מודיעין, בה הגיעו חברות הכבלים להסדר עם העירייה ועם הקבלנים ("הסכם פילטר"): דיירים בבניין שביקשו חוברו לתשתית הכבלים, אך הותקן פילטר שאיפשר להם לצפות רק בערוצי הבסיס, 1, 2 ו-33.

לאחרונה, הודיעה חברת HOT באופן חד-צדדי על ביטול ההסכם, ועל חיוב תושבים המעוניינים לקלוט שידורי טלויזיה דרכה – להתחבר כלקוחות רגילים. במצב עניינים זה, גם אלו המעוניינים לצפות בערוצים בסיסיים בלבד, נדרשים לשלם את מלוא המחיר בעבור התחברות לשירותי הטלויזיה, בניגוד לנוהג בעבר.

לכאורה, שידורי עידן פלוס, היו אמורים לתת מענה ולספק את חבילת ערוצי הבסיס במחיר מוזל. אך בחלקים נרחבים בעיר מודיעין אין קליטה לשידורים, או לכל היותר – קליטה רוויית תקלות ושיבושים.

עוד יש לציין כי במודיעין-מכבים-רעות חל חוק עזר עירוני האוסר על התקנת אנטנות לשימוש ביתי.

אם כן, התוצאה הסופית כי תושבי מודיעין שאינם מעוניינים לשלם סכום גבוה עבור חבילת ערוצים נרחבת, בה אינם מעוניינים – נותרים בלא אפשרות סבירה לקלוט את ערוצי הטלויזיה הבסיסיים.

 

רצוני לשאול:

  1. האם משרדך ביצע פעולות לבדיקת אפשרות קליטת ערוצי עידן פלוס במודיעין, לאור התלונות על הקשיים בנושא? מה היו הממצאים? האם נעשות פעולות לשיפור הקליטה?
  2. אילו פעולות בכוונתך לנקוט למול חברות הכבלים והלווין, כדי לאפשר למעוניינים בכך לקלוט חבילת ערוצים בסיסית, מבלי לשלם מחיר מופרז?

לקריאת תשובתו של השר המקשר בין הממשלה לכנסת, ח"כ יריב לוין, לחצו כאן.