מכתב תודה לשלי מאחיות בריאות הציבור

7 באוגוסט, 2015

מוריה אשכנזי, יו"ר ועד אחיות בריאות התלמיד, שלחה לשלי מכתב תודה על תמיכתה לאורך השניםף לאור הנצחון המסתמן במאבקן עם השלמת החזרת שירותי בריאות התלמיד לידי המדינה.

 

03 אוגוסט 2015

לכבוד:

חה"כ שלי יחימוביץ'

כנסת ישראל

 

שלום רב,

 

ביום שני ה-20 ביולי 2015 הגיעו משרד האוצר והסתדרות העובדים להסכם היסטורי בעניין אופני העסקה במגזר הציבורי. מסקנתם הייתה כי המצב בו אלפי עובדים בשירות המדינה מועסקים באמצעות עובדי קבלן אינו מתקבל על הדעת, והם החליטו יחד על קליטת אלפי עובדים בהעסקה ישירה. ביניהם גם 375 אחיות בריאות התלמיד, שישובו לחיק המדינה אחרי שנים של מאבק נחוש בגזרות ההפרטה, מאבק מרובה מהלכים, דיונים, הפגנות ושביתות.

מעתה לא יירמסו עוד זכויותיהן של אחיות בתי הספר, הן לא יחוו עוד פיטורים בכל חופשת קיץ, לא יאבדו עוד ימי חופש ומחלה במעבר בין חברות הקבלן, ומעמדן יהיה שוב זהה לאחיות בתי הספר במחוז דרום, הפועל בהעסקה ישירה על ידי המדינה. קליטת האחיות צפויה להתבצע במהלך 2015, עת יגיעו לכדי סיום ההסכמים עם חברות הקבלן.

המאבק שלנו אמנם לא תם – נמתין כולנו דרוכות ונברך על המוגמר רק כאשר תיקלט האחות האחרונה.

היה זה מאבק עיקש ורב שנים – מאבק בו את לקחת חלק פעיל. ועל כן, בשמי ובשם כל אחיות בריאות התלמיד, הנני מביעה בפניך תודה והוקרה על פעולותיך הנמרצות למען אחיות בריאות התלמיד בישראל.

תודה לך על הדרך הארוכה שעשית עמנו ועל שותפות נאמנה לאורך השנים. אני מאחלת לך עוד שנים רבות של עשייה ציבורית פורייה ומרובת הצלחות. מהיכרותי עמך, בטוחני כי תמשיכי בעבודתך המוצלחת ובמחויבותך הבלתי נלאית למען מעמד העובדים בישראל, וכן לבריאות שוויונית ורפואה שלמה לילדי ישראל.

 

בכבוד רב,

מוריה אשכנזי, יו"ר

חטיבת אחיות בריאות הציבור.

 

לחצו כאן לקריאת המכתב המקורי.