שלי: להגן על 850 עובדי מפעל פריגו בירוחם מפני השתלטות מיילן

1 באוקטובר, 2015

שלי פנתה ליו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני, וביקשה ממנו כי הועדה תפעל  לוודא כי 1,200 עובדי פריגו, בהם 850 העובדים במפעלים בירוחם ובנאות חובב, לא יפגעו כתוצאה מההשתלטות העויינת של חברת מיילן. 

מתוך המכתב: "המפעל בירוחם ושאר המתקנים של פריגו בישראל נמצאים בניהול החברה מאז 2005, ומאז הגעתה לישראל, היא מרחיבה את פעילותה כאן ואף משקיעה במחקר ובפיתוח. כוונותיה של חברת מיילן, לעומת זאת, מעורפלות יותר ואף מעוררות דאגה: בעבר היא מתחה ביקורת על מדיניותה של חברת טבע להעדיף העסקת עובדים בישראל (מנכ"ל ויילן במכתב למנכ"ל טבע גינה את מה שכינה "ההיסטוריה הארוכה שלכם בסירוב להוצאת עלויות מישראל על חשבון פעילויות יעילות הרבה יותר ותעסוקה במקומות אחרים"!), ואין כל ערובה לכך שתמשיך להעסיק את העובדים בירוחם... בשנים האחרונות נסגרו כמה וכמה מפעלים בפריפריה בכלל ובנגב בפרט, אשר הובילו לפיטורים של אלפי עובדים... בתוך מציאות עגומה זו, מפעל פריגו בירוחם הוא מבצר חיוני של תעסוקה יציבה ושכר סביר. סגירתו ואף צמצום הפעילות בו יהוו מכה נוספת, קשה וכואבת, לנגב ולפריפריה." 

שלי כותבת לגפני כי על ועדת הכספים לוודא האם הרשויות הרלוונטיות פועלות בעניין: הבורסה, הרשות לניירות ערך, משרד הכלכלה והמשרד לפיתוח הנגב והגליל.

למכתב המלא לחצו כאן.