"שנתניהו יספר מה הוא עושה כדי לעצור את הטרור - איזו חזון, תוכנית. עד עכשיו לא שמעתי דבר וחצי דבר."

13 באוקטובר, 2015
האזינו:

שלי התראיינה בתוכנית "משעל על הבוקר" עם חגי גולן ברדיו ללא הפסקה, והתייחסה לנאומו של יו"ר האופוזיציה ומפלגת העבודה יצחק הרצוג אמש בפתיחת מושב החורף של הכנסת, לגל הטרור שחווה ישראל בשבועות האחרונים והן לדרישה לעצור את ההעלאה המתכוננת בשכר חברי הכנסת.

מתוך דבריה אודות נאומו של הרצוג וגל הטרור:
"גולן: אני מניח שגם את הקשבת אתמול לנאומו הלא קצר, נגיד את זה כך, של יו"ר המפלגה שלך, בוז'י הרצוג, בכנסת. התרשמת מהנאום?
שלי: הסכמתי עם רוח הדברים, כמובן.
גולן: זה אומר שלא הסכמת עם תוכן הדברים? היו דברים שלא הסכמת איתם?
שלי: לא, לא. הסכמתי עם הקו הכללי. מה שמשותף לנו זה שאנחנו מחזיקים בדעה שעל ראש הממשלה חלה חובה להוביל איזה מהלך שהוא לא רק מהלך צבאי של כוחות הביטחון אלא גם אחריות מנהיגותית לייצר איזה אופק של פתרון שהוא מעבר לפתרון ההכרחי, שעליו יש כמובן קונצנזוס, הפתרון הזמני של הפעלת כוח צבאי.
גולן: את אומרת שיש קונצנזוס, אבל בנאום שלו הרצוג תקף את ראש הממשלה. הוא אמר שאינו מבין מדוע לא עושים סגר. אנחנו יודעים שלפחות כרגע בממשלה לא חושבים שסגר זה דבר הכרחי. היו איזה דברים שאתם חושבים שהייתם יכולים לעשות טוב יותר בהיבט המבצעי הביצועי כדי לעצור את הגל הנורא הזה של פלסטינים שמגיעים לרצוח יהודים?
שלי: תראה, קודם כל על סוגיית הסגר אני לא מסכימה עם בוז'י. אני חושבת שזו טעות. כן אגיד לך דביר אחד – אם יש משהו שמעיד שלא רק בכוח הזרוע אפשר להשתלט על גל הטרור הזה זה האופי שלו. הרי גם הפעילות הכי מבריקה והכי מזהירה של כוחות הביטחון, גם המודיעין הכי טוב ובאמת המאמץ האינטלקטואלי והמבצעי של כוחות הביטחון שלנו לא יכול, וזה כבר נאמר, לא יכול לעצור את המפגע הבודד שקם בבוקר ורוקם לעצמו איזו תוכנית מטורפת לרצוח יהודים.
גולן: ולכן סגר יכול להיות אפקטיבי, לא?
שלי: לא, לחלוטין לא. סגר הוא לא פתרון, הוא מייצר בעיות משל עצמו, הוא מייצר סיר לחץ רותח, הוא לא מונע חדירה לישראל, הוא לא מונע פיגועים שמתרחשים לצערי כבר בידי אזרחים ערבים. שוב, באמת אין ויכוח על כך שצה"ל צריך לפעול בנחישות ובעוצמה וגם אין ויכוח על התפקוד הטוב של כוחות הביטחון. גם של המשטרה, אגב. מעשים של חירוף נפש ואומץ לב וגם יכולת מבצעית מאוד גבוהה. לא על החרב לבדה אנחנו נגיע אי פעם לפתרון. על ראש ממשלה מוטלת אחריות להוביל איזה מהלך. אם הוא לא מסכים עם הדרך שלנו, שיוביל עם הדרך שלו. שאלת אותי על הנאום של בוז'י, אני אדבר על הנאום של ביבי. אתה שמעת שם תוכנית? אתה שמעת שם חזון? אתה שמעת שם פתרון? הרי הוא ראש הממשלה הנבחר בכוח ההבטחה שלו שהוא ידע לטפל בטרור.
גולן: אולי משום שהוא חושב, מן הסתם כמו לא מעט אנשים כאן במדינת ישראל, שאין עם מי לדבר, שאין פרטנר, שאותו פרטנר שאתם רוצים לשבת איתו הוא אותו פרטנר שמפיץ שקרים בתקשורת ומספר שישראל הולכת להשתלט על הר הבית. כנראה שזו הסיבה המרכזית לגל הטרור הנוכחי וגל הרציחות הנוראיות האלה. יכול להיות שאותו אדם שאתם חושבים שהוא פרטנר הוא פשוט לא פרטנר.
שלי: אני מבינה שהספורט הלאומי הפופולרי הוא לחפש אנשים ולספר כמה אבו-מאזן הוא רע ולא פרטנר. אתמול בנאום של ראש הממשלה, אגב, אני הרגשתי ממש מבוישת בשבילו. ראש ממשלה בישראל מקדיש חצי נאום שלו לשני חברי כנסת זוטרים ערבים? ככה נראה נאום של ראש ממשלה? לך תתמודד עם סוגיה לאומית וביטחונית מהמעלה הראשונה. הספורט הזה של לחפש אשמים ולספר שהם נורא רעים לא פותר לנו שום בעיה. עליו יש אחריות.
גולן: אבל זה לא משקף מציאות? זה לא נכון מה שאומרים על אבו-מאזן?
שלי: סליחה, ראש הממשלה הוא פרשן? אני צריכה שהוא ישקף לי את המציאות? אני צריכה שהוא יפעל על המציאות, ישנה אותה ויראה לי מה הוא יודע לעשות. אחרי שכל השנים האלה על כל פיגוע הוא עמד וסיפר שהוא ימנע את הטרור, על כל התחממות בגזרה הדרומית הוא עמד על רקע רצועת עזה וסיפר שהוא יוכל לזה. אני רוצה לראות את הפתרון שלו. אם הוא לא מסכים עם הפתרונות שלנו, שוב – יש ביננו מחלוקת פוליטית, הוא נבחר, אני מכבדת את הבחירה שלו – שיספר מה הוא עושה. עד עכשיו לא שמעתי דבר וחצי דבר."

בנוגע לסיבות לפרסום תלוש השכר שלה ולדרישתה לעצור את העלייה בשכר חברי הכנסת אמרה:

"שלי: אני כבר מנסה שנה למנוע מהלך שבעיני הוא לא צודק ולא מוסרי וגם מבייש אותי כחברת כנסת, וזה ביצוע ההצמדה של שכר חברי הכנסת לשכר הממוצע במשק. אני מניחה שהמאזינים שלך לא כל כך מבינים, אבל השכר הממוצע עולה בצורה מאוד משמעותית והוא לא משקף בכלל את השכר האמיתי של בני האדם הרגילים כי ממוצעים זה דבר מאוד מתעתע. אם יש עשרה אנשים, תשעה מרוויחים 5,000 שקל והעשירים 100,000 אז יוצא שכולם מרוויחים נורא טוב.

גולן: השכר הממוצע עולה ואיתו עולה גם שכר הח"כים.
שלי: עולה בצורה משמעותית. השכר הממוצע עלה, אבל השכר החציוני לא עלה בכלל. חצי מהשכירים מרוויחים פחות מ-6,200 שקל. חצי מהעצמאים מרוויחים פחות מ-4,700. לתת לעצמנו תוספת כל כך מכובדת ויפה כשכל השכירים והעצמאיים האחרים במשק נשחקים בשכרם – זה לא יכול להיות שאנחנו נהיה על מסלול המראה שונה מזה של בני האדם שאותם אנחנו מייצגים. לצערי אני לא מצליחה לעצור את זה, אז חשבתי שפרסום התלוש אולי יעורר עניין ויגביר את הסיכוי."

להאזנה לראיון המלא: