ערב הבחירות בקק"ל, שלי הזהירה מפני הישנות מקרה פואד בן אליעזר; על מיכאל ביטון: "הוא יכול להיות התיקון שלנו"

18 באוקטובר, 2015
האזינו:

ערב הבחירות בבק"ל התראיינה שלי בתוכניתו של רינו צרור ודיברה על תמיכתה במיכאל ביטון לראשות קק"ל. מתוך דבריה:

"צרור: את תומכת במיכאל ביטון.
שלי: תומכת בכל ליבי, באהבה ובאמונה שלמה.  אתה זוכר, רינו, את הבחירות לנשיאות? אתה זוכר את ההתבזות של סיעת העבודה, כשכולם עד האחרון, לצערי, חוץ ממני, הכתירו את פואד בתור מועמדנו לנשיא?
צרור: ואחרי פואד את שטרית.
שלי: אני לא רוצה עוד להכביר מילים. הייתה גם דליה איציק בדרך. במקום לעשות את הדבר הצלול והנכון שהפצרתי בחברי לעשות – להתייצב לצידו של האדם הראוי, נקי הכפיים, הטוב, המתאים ביותר לתפקיד. גם כאן, אחרי כל הברברת וכל המילים וכל הלהט, יש לנו משהו מאוד צלול וברור – אדם אחד, שהוא אדם מחונן, נקי כפיים, ביצועיסט באופן שמעורר הערצה, איש חזון, איש מפלגת העבודה שמחזיק בערכי תנועת העבודה באופן הכי עמוק, נולד בפריפריה ומנהיג אותה, מנהיג לעילא ולעילא, אדם מקסים שגם יודע להלך בעולם עם אנגלית משובחת. הוא יכול להיות הגאולה שלנו, באמת. אני אומרת לחברים שלי כמו שאמרתי בבחירות לנשיאות.
צרור: הדגשת את ניקיון הכפיים?
שלי: חד משמעית.
צרור: אבל האם את מרמזת לנו משהו על המועמדים האחרים בעניין הזה?
שלי: אני לא רוצה לרמז כלום ואני גם לא רוצה לפגוע באנשים אחרים. אני אומרת שיש אדם אחד שלא דבק בו רבב ולו הקל שבקלים, וזה לא סתם אלא פשוט בגלל שהוא ישר דרך. אתה יודע, יש המון התפתלויות ונימוקים לכאן ולכאן. לפעמים האמת היא כל כך צלולה וברורה וכתובה בכתובת אש ממש כשם שהיא הייתה כתובה בשעתו בין פואד לרובי ריבלין. גם כאן האמת כתובה בכתובת של אש. הוא יכול להיות התיקון שלנו. אנחנו צריכים להפסיק מהמנהג הזה כל פעם לעשות בחירות שאחר כך אנחנו תופסים את הראש ושואלים את עצמנו מדוע ולמה לא עשינו את הדבר הנכון.
צרור: האם העובדה שהוא הודיע גם כאן אצלנו בשידור בשבוע שעבר שהוא לא יקח שכר עבור התפקיד הזה היא לא תמימה במשהו, כפי שמציין חבר הכנסת כבל? מלמדת שזה לא full time job?
שלי: קודם כל, אם האשמת את מיכאל ביטון בתמימות אני מוכנה לחיות עם ההאשמה הזאת. אם תמימות זה יושר ולא להתעסק בקומבינות אני מוכנה לספוג את ההאשמה הזאת כלפי מיכאל ביטון. אני רוצה להגיד לך משהו, ראשי קק"ל עבדו בשכר עתק, פי שתיים מהשכר שמיכה ביטון מרוויח היום כראש עיריית ירוחם. 90% מהזמן שלהם הם הקדישו לקומבינות ופוליטיקות מהסוג הנמוך ביותר. אני מבטיחה לך ש-100% מהזמן של מיכאל ביטון יוקדש למען מדינת ישראל, למען החברה הישראלית. באמת הבחירה כאן היא כל כך בחורה שאפילו קשה לי להבין מה הדילמה."

להאזנה לראיון המלא: