היטלר, תינוק שנשבה בידי המופתי. הלינץ' בצעיר האריתראי זהרום: התבהמות מוסרית, שפל אנושי

24 באוקטובר, 2015

היטלר, תינוק שנשבה בידי המופתי. הלינץ' בצעיר האריתראי זהרום: התבהמות מוסרית, שפל אנושי. מתווה קלינטון לא מת. גם ההשתלטות העויינת של מיילן על פריגו היא פיגוע בדרום. על הגאולה שיכלה להביא בחירתו של מיכאל ביטון לקק"ל, ובואו לפגוש אותי.


שלום לכם חברות וחברים,

 

היטלר, תינוק שנשבה. השבוע למדנו מפי ראש הממשלה שהיטלר לא אשם. הוא בכלל, בחור חביב שכמותו, לא חשב על הפתרון הסופי, עד שבא המופתי והציע לו לשרוף את היהודים. הכל כבר נאמר על דברי ההבל האלה, שנועדו לייצר חוט מקשר כוזב ומרתיח בין החיה הנאצית ושואת יהודי ארופה ובין הסכסוך הישראלי פלסטיני והיו עוד קיסם למדורת הכחשת השואה. רק אומר שהקלות שבה לטובת ספין כזה או אחר מוכן ראש הממשלה הזה לנתץ כל זכרון היסטורי, כל סיפור לאומי, כל כאב אישי וקולקטיבי – היא מופקרת.

אני בת של ניצולי שואה, אודים מוצלים, שהוריהם ומשפחותיהם נטבחו בגטאות ובתאי הגזים. העובדה הזאת היא מרכיב מאוד מכונן בתפיסת העולם שלי ובמי שאני. בסיפור המופרך על המופתי, שהוכחש למרבה המבוכה ע"י ממשלת גרמניה, הרגשתי שמועכים לי את הנרטיב האישי, המשפחתי והלאומי שלי. די ביבי. די.

 

הערב התארחתי באולפן "יומן" אצל אילה חסון, דיברתי על פתרונות אפשריים לכאוס הביטחוני והמדיני, וגם על זה:

 

הפטום זהרום ז"ל, מאריתראה, בן 29 במותו. אין גבול לזוועה של אדם חף מפשע מוטל על הארץ ירוי והמון צמא דם עושה בו לינץ'. זו התבהמות מוסרית, שפל אנושי, וחולי של חברה.

ולא רק כלפי חפים מפשע. גם לינץ' ברוצח רשע ומרושע כשהוא כבר חסר אונים – זו שיפלות מוסרית מאין כמותה. פעם, נהגתי לכתוב "מתנהגים כמו חיות". אבל העירו לי ובצדק שזה עלבון לחיות, ושזו אינה התנהגות מקובלת אצל בעלי חיים.

עם האיומים הבטחוניים, קשים ככל שיהיו, נסתדר. אנחנו מדינה מאוד חזקה. אבל עם התפרקות מוסרית כזאת אנחנו נרקב.

כשבני אדם מפסיקים לראות בזולת בן אדם, הם יכולים לעשות לו הכל. זה מה שקרה להפטום. הוא חדל להיות אדם בעיני הפחדנים שנעשו גיבורים לרגע, בחגיגה רצחנית.

אבל מתברר שלהפטום, שהגיע לבאר שבע להאריך את אשרת השהיה שלו, היו פנים ושם, וכישרונות שירה וריקוד, ותכונות אופי מלבבות. הוא עבד בבית אריזה לפסיפלורה בעין הבשור, יחד עם חיילים משוחררים שעבדו עמו בעבודה מועדפת. כמה מהם העלו השבוע פוסטים מוכי הלם לזכרו. אחד מהם הוא ראש המשמרת הצעירה שלנו ברחובות, אלעד שפינדל:

 

קלינטון לא מת. בחוג בית על הדשא של אורנה דקל באבן יהודה (בתמונה למטה) עם הרבה אנשים מקסימים, נבונים ומודאגים, שאל אותי אחד המשתתפים, איש כוחות הבטחון, אם לא אבדה כל תקווה להסדר, כי ברור, הוא אמר, שמתווה קלינטון מת. הוא גובש בשנת 2000, והפך לא רלוונטי. ובכן, אני לא מסכימה לקביעה הזאת. זה לא שאני מאוהבת דווקא ב"מתווה קלינטון" אבל בהחלט מסכימה עם עקרונותיו, ויתירה מזה, לא חושבת שיש בכלל דרך אחרת להיחלץ מההידרדרות ומההסלמה: שתי מדינות, שמירה על הגושים הגדולים ביהודה ושומרון, שכונות יהודיות בירושליים לישראל ושכונות פלסטיניות לישות הפלסטינית שתקום, הסדר מיוחד בחסות בינלאומית במקומות הקדושים. בראיון אצל אריה גולן ברשת ב' של קול ישראל, אני מפרטת.

 

 

 

השתלטות וחיסול. תארו לעצמכם שספינת מלחמה עויינת מגיעה לחופי ישראל, מודיעה שהיא הולכת להשתלט בכוח על ישוב שלנו, אבל אין לה עניין בתושביו והיא הולכת להיפטר מהם. האם ממשלת ישראל הייתה מודיעה שהיא מהאו"ם, ולא מתערבת? אז זה בערך מה שקורה אצלנו.

מיילן, חברה רב לאומית עם הציון הכי נמוך שיש בממשל תאגידי (התנהגות ראויה של חברה על פי מדדים שונים), מתכוונת לבצע השתלטות בורסאית עויינת על חברת התרופות פריגו בישראל, בניגוד לרצונה של פריגו. גם פריגו היא בינלאומית, אלא שהיא התגלתה כחברה שבוחרת להשקיע בישראל, ומעסיקה בכבוד 1200 עובדים, 850 מהם בירוחם וברמת נגב. מיילן לעומתה מעדיפה להעביר הכל להודו, ולא מזמן אפילו מתחה ביקורת חריפה על טבע על כך שיש לה "עודף זיקה לישראל" ועל כך שהיא בוחרת להעסיק עובדים דווקא אצלנו.

אנחנו יודעים כמה דם צריך לירוק כדי לייצר מקום עבודה אחד בנגב, וכאן, באבחת סכין אחת, אנחנו יכולים לאבד 1,200 מקומות עבודה ולהחריב 1,200 משפחות. מדובר ממש בפיגוע לדרום ולתושביו.

ההשתלטות העויינת הזאת, אם תצליח, כוללת בתוכה "גלולת רעל" ומעניקה חסינות למנהלים שלה לעשות ככל העולה על רוחם.

והשרים? והממונה על רשות ניירות ערך? הם מהאו"ם. כאילו הרגולטור חי במדינה אחרת ומסתכל בשוויון נפש "מדעי" ו"אובייקטיבי" על האסון שמתקרב והולך.

חברתי לסיעה ח"כ איילת נחמיאס ורבין ואני – יזמנו דיון בועדת הכספים כדי לקרוא לסדר את כל מי שצריך. לצפיה בדברים שלי הקליקו על התמונה הנשית הזאת (יו"ר הועד הנפלאה אהובה חסין שנלחמת על גורלם של העובדים, אני, איילת, וסגנית יו"ר ראש מועצת ירוחם טל אוחנה): 

 

הקליקו כאן לתקשורת נרחבת בנושא:

 

מיכאל ביטון והבחירות לקק"ל. אני רוצה להודות לכם על המסירות ועל ההתגייסות המדהימה לתמיכה בראש מועצת ירוחם מיכאל ביטון לראשות קק"ל, שהגיע למקום השני וקיבל תמיכה של מאות צירים שהתגייסו להריע לו תוך ארבעה ימים. למחרת שלחתי לכם את ההודעה הזאת:

אני באמת מאמינה שהדרך הישרה היא הדרך הנכונה. שצריך לעשות את הדבר הצלול והנכון. להתייצב לימינם של אנשים טובים ומעולים ונקיי כפיים, שלא נצטרך להתבייש בהצבעה שלנו ביום שאחרי. בלי קומבינות ובלי דילים. וכך היה עם מיכאל המקסים והמתאים מאין כמותו. הנה כאן אני מסבירה זאת בראיון לגל"צ אצל רינו צרור לפני הבחירות לקק"ל.

יכלה להיות גאולה. וכאן שוב אצל רינו צרור בגל"צ, יום אחרי הבחירות, בראיון שעיקרו על התרחבות פערי השכר בישראל והעוני הגובר, וסופו התייחסות לקק"ל: הצעתי למפלגה שלי גאולה בדמותו של איש אחד. תשובה להאשמות בעסקנות, בשחיתות, בניתוק מהפריפריה, בגזענות. אני כמובן מאחלת הצלחה לדני עטר אבל מצטערת שהחמצנו הזדמנות שכזאת".

 

זוכרים שקראתי לכם לתרום (כמוני) ללובי 99, הלובי החברתי? זה לובי שיזם והקים, יחד עם קבוצה של חבר'ה צעירים, יאיא פינק המוכשר והיצירתי, שהיה ראש המטה שלי. לובי של הציבור, שמייצג את אותם 99% שאין להם לוביסטים. הכסף גוייס, כל מי שתרמו, כל סכום ולו הקטן ביותר, נשאלו מה חשוב להם, בחרו שורה של נושאים, בהם שקיפות, גוייסה לוביסטית, לינור דויטש, והלובי יצא לדרך.

השבוע, במהירות מפתיעה, נרשם הישג: הצבעות הח"כים בועדות יתועדו שמית באופן ממוחשב. עד היום זה לא היה, תועד רק מספר המצביעים בעד ונגד, והצבעות מבישות (או ראויות) של ח"כים הושלכו לפח האשפה של ההיסטוריה ונשכחו מלב. התיעוד הזה מאוד חשוב ויאפשר מעתה ועד עולם לעקוב מה באמת מצביעים הח"כים בועדות הכנסת.

כל הכבוד לובי 99!

 

 

עוד כמה נושאים שאני מטפלת בהם, למתעניינים: 

שאילתא בעניין ליקויים בהפעלת השירות (המופרט) לילדים חולים בהתאם לחוק המגן על זכויות של ילדים חולים ומאפשר להם ללמוד בבית ותשובה (מפורטת מאוד) של שר החינוך נפתלי בנט.

גיוס הון לשותפויות גז ונפט לחיפושים מחוץ לישראל – פניה שלי ושל ח"כ מיקי רוזנטל ליו"ר ועדת כספים הניבה נייר עמדה של הרשות לניירות ערך  לפיה הטבת מס המגיעה (בצדק) על חיפושים בישראל לא חלה על חיפושים בחו"ל.

שאילתא לשר התשתיות יובל שטייניץ על הפרת חוק הנפט, כפי שסיפר עליה ללא בושה המנכ"ל של תשובה גדעון תדמור, ותשובת השר.

 

מאוד מספק, וזה קורה מידי פעם – לראות חוקים שחוקקתי לפני הרבה זמן – (במקרה הזה חוק הזכות לעבודה בישיבה) ממשיכים להיות כלי שימושי בידי מי שנעשה להם עוול. הקליקו כאן לכתבה:

 

 

רעננים, מזמינה אתכם מחר לשבתרבות ברעננה, אני מופיעה שם מחר, שבת, בבית יד לבנים בשעה 11:00. המראיינת היא ליאת רגב. כניסה חופשית.

 

חיפאים, גם אתכם אני מזמינה. לאירוע פתיחה של תא אופק שלנו בטכניון. לפרטים ולקישור לאיוונט הקליקו כאן:

 

ובשבוע הבא אנחנו מחדשים את מנהג הפוסט השבועי של אחד המתפקדים החדשים. אם אתם מזדהים עם הדרך שלי ועם הדעות והמעשים שלי, אם אתם רוצים לחזק אותי פוליטית ולעזור לי - התפקדו למפלגת העבודה, ותוכלו להשפיע מאוד. זה עולה 75 ש"ח לשנה, וזה מקנה לכם, בין היתר, זכות להצביע לראשות המפלגה ולרשימת הח"כים. תוכלו להתפקד עכשיו כאן או לכתוב לנו לכאן: hitpakdutshelly@gmail.com בצרוף שם מלא ומספר טלפון, ואנחנו נחזור ונסייע לכם בהתפקדות. אם אתם כבר חברים – פקדו אחרים. ואל תשכחו להעלות פוסט ובו אתם מסבירים למה עשיתם את זה, וקוראים לאחרים לעשות אותו הדבר. את הלינק לפוסט שלחו לנו למייל shelly@knesset.gov.il.

 

שבת שלום,

 

שלכם,

 

שלי