שלי על הודעת דרעי כי יעזוב את משרד הכלכלה לטובת קידום מתווה הגז: "קומבינה חסרת בושה"

24 באוקטובר, 2015

שלי בבלוג: בצאת השבת, ברגעים אלה, אצל רינה מצליח בערוץ 2, אריה דרעי מודיע כעת על הקומבינה חסרת הבושה שנרקמה בינו, מי שהתיימר לייצג את השקופים והחלשים, ובין נתניהו:
דרעי יתפטר מהמשרד שלו, יעביר את הסמכויות לנתניהו, ונתניהו, במקומו, יכריז שהוא מחריג מחוק ההגבלים העסקיים (שאוסר מונופולים פרטיים) את חברות הגז, ומעניק להן מונופול ענקי על משאבי הגז, בלי פיקוח על המחירים – במתנה.
מתנה שתעלה מאה מיליארד שקלים לציבור.
"אני לא מבין בזה", הוא מתרץ, ומייד אחר כך הוא כן מבין לפתע, מגונן על המתווה, משתמש בכל הקלישאות של חברות הגז.
על נתניהו אפשר לומר שהוא לפחות, בניגוד לדרעי, לא טרח להסתיר לרגע אחד את הזלזול הבוטה שלו כלפי בני אדם רגילים, וגם לא את קשריו החמים ומחוייבותו המוחלטת לעשירי הארץ והעולם.
צניחת מחירי הגז הטבעי בעולם ותגליות הענק במצרים, הפכו את מתווה הגז לא רק לחמור ונפשע, אלא לפשוט בלתי רלוונטי.
הסיבה השיקרית להפעלת הסעיף החריג שביבי יפעיל, לראשונה בתולדות המדינה, היא הצורך הנואש, לכאורה, של מצריים בגז שיופק אצלנו מלווייתן, ושמירת האינטרסים האיסטרטגיים שלנו במצרים.
המתווה, וסליחה שאני מסבכת אתכם, דווקא מעכב את ההפקה מלווייתן לעוד חמש שנים, וההערכה היא שהמצרים כבר יפיקו קודם. הם, אגב, קצת יותר חכמים מאתנו, וכבר הודיעו מייד שלא ייצאו את הגז שלהם ושכולו יופנה לצרכי המשק המצרי.
בכל מקרה עכשיו כבר ברור שהגז שלנו לא מעניין אותם.
את נתניהו העובדות לא מטרידות. גם בעיצומו של גל טרור קשה הוא עסוק ברקיחת תכסיסים בשירות יצחק תשובה ונובל אנרג'י.
עצוב ומאכזב שגם דרעי וגם כחלון, שנישאו על כנפי המאבק למען החלשים, נמלטים מהטיפול בסוגיה שיש בה התקווה הגדולה ביותר לשגשוג ולהורדת יוקר המחיה.
השניים האלה מסתפקים במחוות קטנות וחסרות תועלת. בדברים הגדולים באמת הם רוקדים לצלילי החליל של נתניהו.

בתגובה לחלק מתגובות הגולשים הוסיפה: 

"הי זאת שלי, שתי התייחסויות שלי לחלק מהתגובות כאן: אחת – לידיעתכם מחקנו כמה תגובות כאן שנדף מהן ריח של גזענות כלפי מזרחים. יש מספיק ביקורת לגיטימית, והגזען הקטן השוכן בלב לא חייב להישלף. אני לא צנזור והעמוד שלי פתוח לכל, אבל רמת הגידופים באופן כללי מוגזמת לטעמי. אם תשאלו אותי, גם כשקוראים לו מכלוף, בנימה מלגלגת, זה לא נשמע משהו (וכן, למרות שהוא בחר להחזיר לעצמו את שם ילדותו).

דבר נוסף לגופו של המתווה ולמי שעדיין כותבים כאן שצריך להוציא את הגז באדמה. זה מתווה להשארת הגז באדמה. הוא מאריך לחברות את החובה לפתח את לווייתן ל-5 שנים, הוא משחרר אותן מהחובה להניח צינור שני בתמר, הוא מאפשר להן לייצא כבר עכשיו את הגז מתמר בלי שלוויתן יפותח מה שכעת אסור להן. ועוד ועוד. בקיצור, זה המתווה לטובת שימון וגירוז נוסף של הטייקונים, חבריו שלנתניהו, ולעושק הציבור."