שלי על התפטרות דרעי: "קומבינה בשרשרת של קומבינות. כל ההתנהלות מפוקפקת ביותר."

2 בנובמבר, 2015
האזינו:

שלי התראיינה בתוכניתו של אודי שכטר ברדיו קול הים האדום, והתייחסה להתפטרותו של דרעי ממשרד הכלכלה על מנת לאפשר את קידומו של מתווה הגז. מתוך דבריה:

"שלי: זה תרגיל באמת מסריח, עוד קומבינה בשרשרת של קומבינות. היא נועדה להעביר לראש הממשלה סמכויות להכשיר את המונופול הפרטי הגדול ביותר במשק הישראלי בתואנות שווא, מונופול שלא היה כמוהו בתולדות המדינה, ולהעניק מתנות לעשרות השנים הבאות לשתי חברות פרטיות – נובל אנרג'י ודלק של תשובה. כל ההתנהלות כאן היא התנהלות מפוקפקת ביותר. אתה יודע, בזמן האחרון נחשפות פרשיות פואד ונחשפות פרשיות אחרות. אני משוכנעת, אודי, ואני אומרת את זה בצער שלא רחוק היום שבו יחשפו עוד כל הקומבינות שמאחורי העסקה המפוקפקת הזאת.
שכטר: מה זאת אומרת, עסקת הגז היא קומבינה?
שלי: בוודאי שהיא קומבינה. תראה איך זה מתנהל. אתה שמעת פעם על דבר כזה, ששר כלכלי בכיר מתפטר מהמשרד כדי שראש ממשלה יוכל להפעיל סעיף שמעולם לא הופעל בתולדות המדינה כי אותו שר כלכלי פוחד כמו מאש לגעת מזה ולא רוצה להיות חתום על זה? לכן הוא מתפטר ממשרדו באופן פיקטיבי בקומבינה פוליטית שנועדה לאפשר רק את הדבר הזה, שהוא הטבות לחברות הגז? הציבור מצבו מורע בעקבות המתווה הזה. מדובר בהשתלשלות עניינים מאוד מכוערת עם חיבור חסר תקדים בין הון לשלטון והכל על חשבון הציבור.
שכטר: ביקשנו אותך עוד לפני שאריה דרעי בעצם הגיש את מכתב ההתפטרות שלו כי יש לך שיח עם אריה דרעי, אתם יודעים לדבר על עניינים חברתיים והוא ציין אותך לשבח בכמה הזדמנויות. דיברת איתו על הדברים האלה?
שלי: בשלב הזה לא דיברתי איתו. בשלבים קודמים דיברתי איתו. הפסקתי לנסות לשכנע אותו כשהבנתי שהוא שבוי לחלוטין בתוך הקונספציה הזאת ושהוא לא מתכוון להילחם בעניין הציבור בעניין המאוד עקרוני הזה.
שכטר: אז למה הוא מתפטר?
שלי: אודי, אני לא יודעת. אני לא יכולה לפרשן מהלכים של אנשים אחרים. אתה תצטרך לראיין את אריה דרעי ולשאול אותו איך. אבל לא רק אריה דרעי, גם משה כחלון וגם אריה דרעי, שני שרים שנבחרו על כנפי הבטחות חברתיות לציבור הרחב ולשקופים, התמזל מזלם ובזכות האמון שהציבור נתן בהם הם קיבלו לידיים את שני התיקים הכלכליים הכי בכירים במדינה – אוצר וכלכלה – וגם הזדמנה להם ההזדמנות והכוח להשפיע בנושא הכלכלי החברתי הכי מכריע שיש על סדר היום, הם זורקים אותו כמו תפוח אדמה לוהט ובורחים משם. ואני חושבת שהם יודעים למה הם בורחים."

להאזנה לראיון המלא: