שלי בראיון על החתול פיצי זיו-יחימוביץ': "אני מעריצה חתולים"

3 בנובמבר, 2015
האזינו:

בעקבות הצעת "טרנספר החתולים" של שר החקלאות אורי אריאל, התראיינה שלי בתוכניתו של יאיר ניצני בגלי צה"ל וסיפרה על פיצי זיו-יחימוביץ', החתול שלה, ועל אהבתה לחתולים. מתוך דבריה:

"ניצני: אולי הוא (אורי אריאל) התכוון לשמאלנים כשהוא אמר שצריך להגלות אותם מפה?

שלי: קראתי כל מיני פרשנויות. חני קים צייצה שלמה באמת החתולים צריכים להיות בישראל כשיש להם עשרים מדינות מסביב. אחת התגובות לפוסט שלי בפייסבוק הייתה: 'יהודי לא מגרש חתולים'.
ניצני: ראיתי בכלל 'מיאו בכלל', זאת אומרת 'מיהו בכלל?'
שלי: האמת היא שאני העלתי פשוט ראיון נוקב ומענה הולם מהחתול שלי, פיזי זיו-יחימוביץ', שהוא גם סוציאל-דמוקרט, הוא גם שוחר שלום ושוויון, הוא ציוני והוא נולד בארץ הזאת. היו לו הרבה מאוד דברים להגיד לשר החקלאות אורי אריאל, והוא אמר אותם. אני חושבת שהרבה גולשים הזדהו מאוד עם הדברים שלו.
ניצני: אורי אריאל טוען שמסיבה הלכתית אסור לעקר חתולים כדי לא למנוע מהם את מצוות פרו ורבו. אני שואל אותך, בלי להיכנס יותר מידי לפרטים, האם פיצי זכה לקיים את המצווה הזאת?
שלי: פיצי סורס. מצאנו אותו כשהוא היה ממש בן ימים מעטים. הוא שכב גוסס בין הקוצים והוא היה עיוור כי העיניים שלו היה סתומות מדלקת. הוא נמצא בידי כלבתנו ז"ל, לונה זיו-יחימוביץ'. הוא היה עם הבת שלי כשהיא עוד הייתה קטנה, והבת שלי פשוט הביאה אותו הביתה וזהו, העמידה אותי על עובדה מוגמרת. די הצלנו את חייו, כי הוא היה במצב מזעזע, ואחרי זה הוא גם סורס כדת משה וישראל.
ניצני: האם לדעתך צריך להקים שדולה בכנסת למען חתולי ישראל?
שלי: אתה לא שואל את הבן אדם הנכון, כי אני כל כך אוהבת חתולים. אני לא יודעת אם האופנה הזאת חלפה, אבל פעם היה מקובל שמי שהוא נחשב והוא בן אדם משמעותי הוא מעדיף כלבים על פני חתולים.
ניצני: אני למשל.
שלי: אני דוחה למשל את התיאוריה הזאת. אני אוהבת גם כלבים, אבל חתולים, אני לא יודעת, אני פשוט מעריצה אותם. אני לפעמים הולכת ברחוב ואני רואה את החיות המופלאות האלה, ואני אומרת איזו טובה עצומה הם עושים לנו בזה שהם מסכימים לחיות בקירבנו בכלל. כל התנוחות שלהם והעולם הפנימי העשיר שלהם, למרות שאני מודה שאת פיצי, שהוא גיבור הפוסט שלי, יש לי אליו הרבה טענות וגם ביקורת על האישיות שלו.
ניצני: אבל אם הם היו כאלה אינטליגנטיים, לא היו יכולים למצוא לעצמם מדינה קצת יותר נורמלית?
שלי: אני חושבת שהתנאים שהלם בישראל הם לא רעים בכלל. הם חיים במדינה דמוקרטית, בניגוד לאזרחים במזרח התיכון שחיים במדינות לא דמוקרטיות. הם צריכים להגיד לנו תודה כל בוקר על זה שהם זוכים לחיות במדינת רווחה. הם מקבלים שוויון זכויות מלא, שוויון הזדמנויות, יכולת לתעסוקה, לרווחה, לבריאות ולחינוך. לכן אני לא חושבת שיש להם בכלל פתחון פה. תחשוב כמה אנחנו עובדים בשבילם. כמה אנחנו צריכים להתאמץ בשביל כל מה שהם מקבלים באופן מובן מאליו. אני מדברת על חתולי הבית, לא על חתולי הרחוב. אני מעריצה את כל הנשים, בעיקר, הנפלאות האלה שמחלקות להם אוכל מידי יום ביומו. אבל גם פיצי היה חתול רחוב. הוא נולד ברחוב, ואיתרע מזלו והוא מצא בית."

להאזנה לראיון המלא: