רמה סיימה קורס קצינים. נחזור לבה"ד 1 בשביל הנכדים, או שיהיה שלום?

6 בנובמבר, 2015

רמה סיימה קורס קצינים. נחזור לבה"ד 1 בשביל הנכדים, או שיהיה שלום? אשתמש בחסינות שלי כדי להסביר את מערך השוחד והסחיטה של כי"ל. ובואו תתפקדו - כך שברנו את עופר יערן שבגיל 55 התפקד לראשונה בחייו

 

שלום לכם חברות וחברים,

 

הבת הקטנה והאהובה שלי רמה, שאתם שומעים עליה ככה בקטנה לאורך השנים סיימה השבוע בה"ד 1. על אחיה הגדול האהוב לא פחות אתם לא שומעים כי הוא לא מרשה. רק אומר שלפני ארבע שנים היינו באותו מקום ובאותו מעמד בדיוק, כשהוא היה זה שסיים בה"ד 1. (השתחרר רק עכשיו אחרי יותר משש שנים בצבא) – ובכל פעם מחדש לבנו מפרפר בהתרגשות. את הסרטון הזה צילמתי מיציע ההורים הנרגש והדומע. לקטע מהדברים היפים שאומר ראש אמ"ן האלוף הרצי לוי למי שאך זה קיבלו את סיכת המ"מ הנכספת, הקליקו על התמונה של רמה בקורס:

פעם אחרונה בבה"ד אחד, עד הנכדים. אלא כמובן אם יהיה שלום כולל במזרח התיכון.

 

מילה על מינויו של רן ברץ לראש מערך ההסברה של נתניהו. העמדות האולטרא-ימניות, הרפובליקניות הקיצוניות, הלועגות ומבזות את נשיא ארה"ב וגם את הנשיא שלנו – נמצאות באופן ברור בתוך מתחם חופש הביטוי של אזרחי מדינת ישראל. אבל הן לא נמצאות במתחם הלגיטימיות והסבירות של ראש ממשלת ישראל, שבחר באדם הזה להיות לו לפה. עמוד פייסבוק פתוח הוא עמוד מאמרים פומבי שאדם בוחר לפרסם בו את עמדותיו ברבים, ולא הסלון בביתו שבו הוא סח לו לפי תומו עם בני משפחתו. מדהים שבלשכה עתירת תקציבים כזאת, מרכז העצבים של מדינת ישראל, לא היה מי שטרח לקרוא את עמדותיו הפומביות של האיש. פשוט חרפה. ואם קרא ולא חשב שמשהו כאן הזוי – עוד יותר גרוע.

 

תועבה מוסרית בתוכנו. על העשרות שרצו לעשות שפטים במחבל, אבל בדרך כמעט רמסו את רחל איינזנקוט בת ה-80 ששכבה מדממת עם סכין בגבה, ואיש לא עצר להושיט לה עזרה. עם האיומים הבטחוניים, קשים ככל שיהיו, נתמודד ביחד. ידענו מלחמות עקובות מדם, ויכולנו לאויבים קשים. אנחנו מדינה מאוד חזקה. אבל עם התפרקות מוסרית כזאת של החברה שלנו אנחנו נרקב.

כשבני אדם מפסיקים לראות בזולת בן אדם, הם יכולים לעשות לו הכל, ואז הם עצמם מפסיקים להיות בני אדם. הנה הדברים המלאים שלי על תועבת הלינץ', פחדנותה ואכזריותה, כאן בפייסבוקכאן באתר ובתקשורת.

 

איך מאחורי התשדירים המתוקים מסתתרים בריונות, נסיון שוחד וסחיטה באיומים. וכן חבר'ה, בשביל זה בדיוק יש לי חסינות מהותית, כדי שאמלא את חובתי כלפיכם, אמפה עבורכם את מפת הבריונות של הכוח, ואביא את הדוגמא הכי לוהטת, של כי"ל, אם כי הם בפירוש לא היחידים.

 

למה מגיע לי כל הטוב הזה? עשוי לשאול את עצמו הצופה התמים בשפעת התשדירים של תאגידי הענק שמציפים את הערוצים המסחריים בעת האחרונה, מקדימים את מהדורות החדשות וקודחים לנו במוח על תרומתם האדירה למדינה (אף מלה על רווחי העתק, השכר החזירי, ההטבות האינסופיות, קשרי הון שלטון). חוזה המדינה בנימין זאב הרצל ילד לידם, פילנתרופים צדיקים שכמותם.

אם אתם מאוד חשדנים זה עשוי להיראות כמו נסיון להשפיע באמצעות כסף על יחסו של הציבור לתאגידים רבי כוח וממון ממש בעיצומו של קרב שלהם על עוד קצפת והון על חשבון הציבור. אבל בפועל זה עוד הרבה יותר גרוע ממה שהחשדנים ביותר שבכם מעלים על דעתם.  מתחת לקליפה מאוד דקה, מסתתר נסיון שוחד, ואם הוא לא עולה יפה מגיעים הסחיטה, והעונש.

כי בפועל מה שקורה הוא הזרמת כספים מהירה ואינטנסיבית לערוצים המסחריים, שנמצאים במצב לא מזהיר בכלל, וצמאים לדקות פרסום שעליהן פרנסתם. אבהיר שבערוצים המסחריים יש עיתונאים ועורכים אמיצים ומקצועיים. וגם: זה לא שנחתם הסכם שבו נאמר מפורשות "אתם תפרגנו לנו או תורידו פרופיל ואל תבקרו אותנו – ואנחנו נשלם לכם." אבל מאוד מפתה לעגל פינות כשגשם כזה של כסף יורד משמיים ונותן חמצן. אני יודעת. עבדתי שם כשבדירקטוריון חברת החדשות אמרו "שלי עיתונאית מצויינת אבל היא גודעת את הענף שאנחנו יושבים עליו" אחרי טורים וכתבות בלתי אוהדים.

 

אז מה קורה בכי"ל עכשיו? יש דיונים על ישום ששינסקי 2, שאני מקפידה להשתתף בהם אף שאני כבר לא חברה בועדת הכספים. (הנה כמה דווחים בתקשורת השבוע). ישבה ועדה שמינתה הממשלה, והסדירה את עניין התמלוגים שמשלמות חברות שמפיקות את רווחיהן מאוצרות הטבע שלנו. מאוד בנדיבות כלפי החברות, יש לציין. זה מס שמוטל רק החל משיעור רווחים עצום, ולא שניה אחת קודם. שר האוצר כחלון הודיע שזה הבייבי שלו ושהוא ילחם על זה עד טיפת דמו האחרונה. אז אמר. אבל לכסף יש כוח, והועדה מיתנה את המלצותיה. עכשיו הן נידונות בועדת הכספים, ומסע הלחצים הכוחני בעיצומו, למתן עוד יותר. לבטל. לתת להם פיצוי נדיב במקום אחר. עם נוכחות קבועה ותוקפנית של השכיר העשיר במשק, החשב הכללי לשעבר באוצר ניר גלעד (שהוריד את הז'קט ומקפיד על לבוש שמשדר עממיות) הנה ציוץ שלי מהשבוע:

 

ובינתיים בטלוויזיה... באינטנסיביות יתרה נמשכים התשדירים, עולם כמנהגו. בראשית השבוע, באחד מדיוני הועדה, הסברתי את זה מפורשות. לפרוטוקול. הקליקו כאן לדברים שלי בועדה: 

 

 

אבל משהו קרה השבוע. מתן חודורוב, הכתב והפרשן הכלכלי המעולה של ערוץ 10, הכין כתבה יסודית וביקורתית על הנעשה בכי"ל, על ששינסקי 2, על רווחי העתק. והעורכים שלו משדרים. ובכי"ל תדהמה. ככה? כתבה עיתונאית אמיתית? בעודנו מפרסמים אצלם כה בנדיבות? מה עושים? מפסיקים את התשדירים, סוגרים את הברז, מייבשים ומענישים. לא מפרגנים? לא תקבלו תשדירים.

ואז קורה עוד משהו מעניין. מנכ"ל ערוץ 10, יוסי ורשבסקי, לא מתחנן על חייו ולא מבטיח לרצות את הפריץ הכועס. הוא גם לא סוגר את העניין בשקט, אלא פשוט, שומו שמיים, מספר על זה, מפוצץ הכל, והאמת יוצאת לאור:

 

ולמה אני מספרת לכם את כל זה דווקא היום, למרות שזה קורה כל הזמן? כי השבוע, ממש במקרה, עוד לפני שורשבסקי פוצץ את הסיפור, דברתי עם שני אנשים שונים, מאוד דעתנים ומאוד בעניינים, שבאמת סברו שכי"ל עושה יחסי ציבור תמימים ותהו מה זה נותן לה. כשהסברתי להם את הכוונה האמיתית, הם נדהמו ואף פקפקו. ואז בא ורשבסקי, והאיר הכל באור בוהק וברור.

הצדעה. מה שמוביל אותי לסיבה השניה לשיעור הקצר הזה: הצדעה למנכ"ל ערוץ מסחרי שלא מוכן להיסחט וגם לא "לשחק את המשחק". הוא נותן השראה ודוגמא אישית לעיתונאים שזקוקים נואשות לדוגמא כזאת. עוד דבר רע שהתחיל בכי"ל, אבל משהו טוב שקרה בערוץ 10.

 

פיצי זיו יחימוביץ', חתול מסורס וסוציאל דמוקרט, ציוני, שוחר שלום ושוויון, יליד הארץ הזאת ולא מתכוון להגר ממנה בשום אופן, הביע בעמוד הפייסבוק שלי את דעתו הנחרצת על כוונות טרנספר החתולים וביטול המימון לסירוס חתולים של שר החקלאות אורי אריאל. כאן לסטטוס באתר, וכאן הקליקו לנאום של פיצי:


 

ובעקבות הפוסט הזה, ראיון בגל"צ אצל יאיר ניצני כולל וידוי על הערצתי המוחלטת לחתולים, ובערוץ 10 אצל אורלי וגיא, ראיון על תרגיל דרעי ביבי והגז, אבל הנושא הפותח הוא כמובן טרנספר החתולים (הפעם ברצינות) כשברקע פיצי, שכבר הפך לסלב:

 

התרגיל המסריח, התפטרות דרעי לטובת קומבינת הגז. אני בטוחה שבבוא

היום יפרצו החוצה כל הצדדים המושחתים של פרשת הגז הטבעי. 
מתווה הגז הוא כל כך מופרך, לא מנומק, שגוי ופוגעני, ומהווה כזאת חבילת הטבות פרועה (נוספת) לחברות הגז - עד שברור כשמש שמשהו רקוב כאן.
אנחנו נמשיך במאבק לטובת הציבור בישראל בכל כלי אפשרי, ובעזרתכם. הערכה שלי: המתווה לא יצא לפועל.
אבל כדאי לכל השותפים בתמיכה קולנית או שקטה, בהימנעות או בשתיקה להכין את האליבי שלהם כבר עכשיו כי לא רחוק היום שבו יתבקשו לתת הסברים מפורטים. הנה כמה ראיונות שלי מראשית השבוע בעניין זה:

 

ערוץ 2, חדשות הלילה עם דוריה למפל וליאור פרידמן, על הגז, וגם על המשבר במשק החשמל:

 

עוד על התרגיל המסריח באולפן וואלה!NEWS  עם דב גילהר:

 

בגל"צ אצל יעל דן (כולל עימות קטן על זה שהיא אמרה שאני "מתפוצצת" בגלל התרגיל המסריח (מתפוצצת, זועמת, רותחת, צווחת ושות' – תמיד על נשים (כן, גם כשמדובר במראיינות נשים) אנחנו לא סתם מביעות עמדה נחרצת נגד. אנחנו מתפוצצות), אצל אודי שכטר ברדיו קול הים האדום, ובמהדורה המרכזית של רדיו קול חי עם אבי מימרן, וברדיו דרום  אצל אמנון סופר.
 

מחר, מוצ"ש, הפגנות בכמה מוקדים בארץ: תל אביבירושליםבאר שבע וחיפה. הקליקו כאן לעוד פרטים:

 

ההעלאה הצפויה בשכר הח"כים. אתם רואים שלא צריך להתייאש? המאמץ והלחצים נשאו פרי, וגם התלוש שלי שפרסמתי עשה את שלו. הועדה הציבורית ממליצה מחדש, וגם ועדת הכנסת תדון מחדש. אעדכן אתכם לפני הדיון ואבקש את הסיוע שלכם בהפעלת לחץ על הח"כים. לא להעלאה מקוממת ותלושה מהמציאות בשכר הח״כים שעה שהשכר של כולם נשחק. הקליקו על הכתבה כאן לעוד תקשורת:

 

 

צביעת הבית הולידה מציאות ששכחנו מהן, בין היתר ארגז גזרי עיתונים ישנים, עוד מלפני שהכל נשמר ממילא באינטרנט. המקור והשיחזור, בציוצים בטוויטר:

 

ואם כבר טוויטר, מנצלת את ההזדמנות ומבקשת מכם לפתוח חשבון בטוויטר, לעקוב אחרי ולסייע לי גם בזירה הזאת, ובכלל להיות פעילים ולהפיץ את משנתנו. הנה כאן.
 

עוד קצת תמונות מארועי השבוע שחלף:

אוניברסיטת בן גוריון, פתיחת השנה של תא אופק הנהדר שלנו שם, כבוד ליו"ר התא תום לבהר (סויר), למזכיר התא אלון ויסר ולכל הקבוצה הפעלתנית הזאת שעושה עבודה מצויינת.

 

תודה למזכיר הסניף המסור שלנו בבאר שבע סם עובדיה שבא יחד עם הרבה פעילים ותיקים וטובים שלנו, וליור המרחב המיתולוגי מאיר בביוף שגם העלה פוסט מקסים מהאירוע:

 

בשבתרבות במבשרת ציון, ותודה למזכירת הסניף שלנו ממבשרת שרה ג'נסטיל, ולכל החבר'ה שלנו שבאו!

 

סקר של ערוץ הכנסת מהשבוע:

 

ציוצים של הכתבים הפוליטיים של ערוץ הכנסת. בקרב מצביעי מפלגת העבודה:

 

ובקרב כלל המצביעים:

 

כך שברנו את עופר יערן שהתפקד לראשונה בחייו. מסכימים איתי? מזדהים עם הדרך שלי? רוצים לחזק אותי פוליטית להיות יותר מעורבים? להשפיע יותר? תתפקדו! ואם אתם כבר חברי מפלגה, תפקדו אנשים בסביבתכם. זה עולה 75 ש"ח לשנה (55 ש"ח לצעירים וגמלאים), וזה מקנה לכם, בין היתר, זכות להצביע בפריימריס לראשות המפלגה ובפריימריס לרשימת הח"כים. תוכלו להתפקד עכשיו כאן או לכתוב לנו לכאן:
  hitpakdutshelly@gmail.comבצרוף שם מלא ומספר טלפון, ואנחנו נחזור ונסייע לכם בהתפקדות. אל תשכחו להעלות פוסט ובו אתם מסבירים למה עשיתם את זה, וקוראים לאחרים לעשות אותו הדבר. את הלינק לפוסט שלחו לנו למיילshelly@knesset.gov.il 
והשבוע עופר יערן בן ה – 55 (בגילי!) נשבר, עושה לראשונה בחייו מעשה פוליטי, ומסביר למה:

 

תודה עופר, ותודה לכולכם,

 

שתהיה שבת גשומה אך שקטה, שבת שלום,

 

שלכם,

 

שלי