לא רק בגלל הגז, בגלל הדמוקרטיה.

13 בנובמבר, 2015

לא רק בגלל הגז, בגלל הדמוקרטיה. שכר הח"כים מזנק: מתביישת להיות במועדון של שומרי השמנת לעצמם. נצחונות מלבבים בשני מאבקים - ששינסקי 2 ופריגו! וחילופים בלשכה שלי - איך מכינים קפה שמאלני.

 

 

שלום לכם חברות וחברים,

 

אפתח בפיגוע הקשה שהיה היום. אב ובנו נרצחו ליד עתניאל, כבר לא מפגע בודד שקם בבוקר ומחליט לדקור על דעת עצמו, אלא חוליה חמושה ומאורגנת. על משמעויות הפיגוע וההסלמה, על השת"פ הבטחוני ההכרחי עם הרשות הפלסטינית, ומה אפשר וצריך לעשות – בראיון שנתתי לפני זמן קצר לערוץ 1, עם אורי לוי:

 

אמנון אברמוביץ' ועמית סגל באו אלי הביתה ל"ביקור בית", וראיינו אותי. הראיון שודר ב"אולפן ששי" האחרון. דברנו בעיקר על פוליטיקה. אני לא מסכימה אפילו עם מלה אחת ממה שאברמוביץ' אמר, ולא עם הפרשנות של עמית אחרי הראיון, ובואו נאמר שזה היה עימות יותר משזה היה ראיון, אבל סך הכל היה מעניין ומשעשע, הקליקו כאן לצפיה: 

 

בואו להפגנות במוצ"ש נגד קומבינת הגז. והפעם לא רק בגלל שוד הגז, אלא למען הדמוקרטיה. ההפגנות במוצ"ש האחרון הדהימו בעוצמתן ובגודלן את התקשורת, שכלל לא נערכה לסקר אותן, את המשטרה, וגם את המארגנים עצמם. הנה תזכורת מלבבת:

 

דגל שחור מתנוסס מעל חקירתם במשטרה של מארגני ההפגנות האלה. ואני לא מדברת על מי שנעצרו במהלך ההפגנות כי הפרו (או לא) את הסדר, אלא לזימונם לחקירה של מי שהיו חתומים על רשיונות הבקשה להפגנה, במטרה ברורה להפחידם ולהרתיעם, אף שלא עברו על החוק ולו במילימטר. ריח כבד של ניסיון השתקה ברוטאלי עולה מהמעצרים האלה, לפוסט המלא בפייסבוק ולבלוג באתר. הנה ראיון על זה אצל חנוך דאום ברדיו תל אביב.

 

"אבקשכם לבדוק את הנסיבות החריגות שבהן זומנו לחקירה, הוזהרו/הופחדו/היו מושא לסנקציות במשטרה: מור גלבוע, עדי פלד, אלון ויסר, איתי שפירא וכרמל שצמן. חקירתם, האיומים שהושמעו כלפיהם, הסנקציות שננקטו נגדם ועצם מעצרם לחקירה, וזאת במחוזות משטרה שונים בארץ אך בדפוס זהה וחריג ביותר - מעידים על הנחייה מפורשת ומתואמת, שיש בה פגיעה חמורה ביותר בחופש הביטוי, בזכויות אדם ובדמוקרטיה... כמו כן אבקשכם לבטל לאלתר כל רישום וכל סנקציה שהוטלו על הנ"ל, ולהבהיר להם כי עצם ארגון הפגנות הוא זכות דמוקרטית מוקנית וכי לא יבולע להם רע אם יוסיפו לעשות זאת". למכתב המלא ששגרתי ליועץ המשפטי לממשלה יהודה ויינשטיין ולמ"מ מפכ"ל המשטרה ניצב בנצי סאו. מעדכנת שגם שוחחתי בנושא עם השר לביטחון פנים גלעד ארדן, ואני לא מתכוונת להניח לזה. כאן תקשורת על המכתב.

 

מגמה ירוקה, אחלה מגמה. היום נפגשתי עם פעילי מגמה ירוקה, ארגון סטודנטים סביבתי שפועל בכל הארץ ושותפים מאוד חשובים במאבק הגז. זה היה בסמינר השנתי הארצי שלהם, פגשתי חבר'ה מדהימים, דברנו על מאבק הגז כמובן, איך משמרים ומעצימים מחאה ציבורית, ועל היכולת של כל אזרח ואזרחית לפעול ולהשפיע, ולא רק בקלפי. למי שבעניין של מאבקים סביבתיים, ממליצה להצטרף אליהם http://landing.green.org.il/gaz/ והנה תמונה משותפת מהיום (אני בשורה למטה, חמישית משמאל)

וכמובן, אל תשכחו לבוא להפגנות מחר. לפרטים: הקליקו כאן.

 

מתביישת להיות במועדון של שומרי השמנת לעצמם. ואם מדברים על בושה, קרב שהפסדתי בו, והוא המאבק נגד ההעלאה החריגה בשכר חברי הכנסת, כשועדת הכנסת הצביעה ברוב של 11 נגד 4 בעד השארת ההעלאה על כנה. הדיון החוזר בועדה, שנלחמתי כדי שיתקיים, הפך לפארסה מגוחכת ומבישה, כשכמה מהח"כים מוסיפים חטא על פשע ותוקפים את נציג הועדה הציבורית, ואחר כך את נציג התנועה לאיכות השלטון.

 

כל כך מדכדך שהח"כים שנאבקו בחרוף נפש על העלאת שכר של יותר מאלף ש"ח בחודש שעה ששכרו של הציבור נשחק ונפגע – לא מוצאים את העוז ותעצומות הנפש להילחם כך עבור האינטרס הציבורי. הקליקו לעימות בעניין זה בערוץ 2, עם יו"ר ועדת הכנסת ח"כ דוד ביטן, ב"תוכנית חיסכון" עם גדעון אוקו:

 

כאן לראיון מצחיק בגל"צ בתוכניתם של רחלי רוטנר ואבי אטינגר בעניין שכר הח"כים, לראיון אצל בן כספית ואריה אלדד בתוכנית "חמש בערב", וכאן הקליקו לתקשורת כתובה:

 

 

ניצחון מלבב בששינסקי 2, בשילוב ידיים נדיר של קואליציה ואופוזיציה, נגד רצונו של נתניהו, ומול תצוגת בריונות, יהירות ולחצים כבדים של כי"ל ובראשה השכיר העשיר במשק ניר גלעד - העברנו חוק צודק מאין כמותו.

אחרי שנים שכי"ל שילמה כמעט אפס שקלים תמלוגים על רווחי העתק שהפיקה ממחצבי המדינה, קבעה ועדת ששינסקי "מס רווחי יתר" על רווחים ממשאבי טבע (שאינם גז, שם זה כבר סיפור אחר). זה מס שחל רק על רווחי עתק, ובוודאי שחברות מפסידות, מאוזנות, ואפילו רווחיות לא משלמות אותו. רק כשהרווח מטפס לשמיים.

ספרתי לכם כאן בשבוע שעבר על הסחיטה באיומים, נסיונות השוחד והענישה שהפעילה כי"ל על הערוצים המסחריים, באמצעות הזרמת כספים רבים לתשדירי תדמית לכי"ל, והפסקתם בברוטליות כעונש, כשערוץ 10 התעקש לעשות עבודה עיתונאית. גם בתוך הועדה נראו מחזות אימים בכיכובו של השכיר העשיר ביותר בתולדות המדינה, ניר גלעד, שנלחם בחירוף נפש על השמנת, הקצפת והקוויאר. הוא תבע תוך איומים להצביע נגד החוק, או לרכך אותו, או לתת להם "פיצוי" במקומו.

 

אחד האיומים: פיטורי 800 עובדי מפעל המגנזיום, למרות שהמיסוי החדש פשוט לא נוגע אליהם באופן טוטאלי. והאמת היא שכיל מנסים להיפטר ממגנזיום בלי שום קשר, שגם זאת חוצפה. צפו באחד מדיוני הועדה השבוע, "אלה דברים שלא קשורים לעולם הפרלמנטרי או הכלכלי - אלא לעולם הפשע", אני אומרת על שלל האיומים שהפריח לחלל ניר גלעד, ומבקשת מאנשי האוצר (שהיו נפלאים!) הבהרות לגבי גורלם של העובדים. הקליקו על התמונה לצפיה: 

 

הגיע הזמן שהמדינה תפסיק לזחול על גחונה ופשוט תפעיל את מניית הזהב שלה. כאן ראיון שכולו בעניין מפעל המגנזיום והאיום בפיטורי 800 עובדיו, עם כל ההסברים על גורלו של המפעל, ועל השמוש הברוטלי, השקרי והאכזרי של בעלי השליטה וההנהלה בעובדים, כבשר תותחים, כבני ערובה וכמכשיר נקמה. האזינו לראיון בגל"צ אצל רינו צרור, שבו אני מסבירה עוד.

 

עוד כמה ראיונות בקו הסיום של המאבק, עד לנצחון: ביומן הערב של רשת ב', "היום הזה" עם יוסי הדר, בתוכנית "מעירים את המדינה" עם אלירז שדה ומאיה בצלאל ברדיו לב המדינה, אצל חגי גולן ברדיו ללא הפסקה, וכאן באולפן פתוח בערוץ הכנסת עם אורית לביא-נשיאל וביחד עם הפרשן צבי זרחיה: 

 

כאן הקליקו לתקשורת כתובה:

 

ולצערי רוב הדיונים בועדות בכנסת הזאת מלווים במפגני חוסר בושה עם או בלי קשר לנושא. צייצתי על זה בטוויטר:

 

ועוד בשורות משמחות, בראש ובראשונה ל 850 עובדי פריגו בירוחם:

 

 

השתלטות עויינת. כבר דווחתי לכם כאן על המאבק שלי ושל חברתי לסיעה איילת ורבין למניעת השתלטות עויינת של חברת מיילן על חברת פריגו. מיילן, חברה רב לאומית עם הציון הכי נמוך שיש בממשל תאגידי (התנהגות ראויה של חברה על פי מדדים שונים), התכוונה לבצע השתלטות בורסאית עויינת על חברת התרופות פריגו בישראל, בניגוד לרצונה של פריגו. גם פריגו היא בינלאומית, אלא שהיא התגלתה כחברה שבוחרת להשקיע בישראל, ומעסיקה בכבוד 1200 עובדים, 850 מהם בירוחם וברמת נגב. מיילן לעומתה מעדיפה להעביר הכל להודו.

היום, צל"ש לבעלי המניות שאמרו "לא!" למיילן, ואני מעריכה שלמהומה הציבורית שאיילת ואני חוללנו, לדיון בועדת הכספים, וללחץ שהפעלנו על יו"ר הרשות לניירות ערך – היה חלק לא קטן בהישג הזה. לטיפול קודם שלי בעניין הקליקו כאן.

 

 

חוק הפרוות ועוד סיפור על שחיתות. מעשה בחוק קטן שאיים על תעשיית הפרוות הבינלאומית, במשרד הלובי הבעייתי גלעד לובינג, ובחבורת ח"כים שטסה לחו"ל על חשבון בעלי אינטרסים, במחלקת עסקים, ובלווי צמוד של הלוביסטים. ומה עושה יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין? כלום. אני מלווה את הסיפור הזה. למתעניינים בפרטים הנה ראיון השבוע ב"סדר יום" ברשת ב' אצל צ'יקו מנשה.

 

היה שלום תומר היקר, ברוך הבא נמרוד. השבוע נפרדנו בצער רב מאוד מתומר קרמרמן, היועץ הפרלמנטרי שלי לענייני כלכלה וחקיקה, שהולך להמשיך את לימודיו בארה"ב. תומר, משפטן, הוא אחד האנשים המבריקים ויוצאי הדופן שיצא לי לעבוד אתם אי פעם. עם מוח שדוהר קדימה באלף קמ"ש ומשיג את כולם, יושרה מוחלטת וחוש צדק מפותח ומשוכלל, עולם ערכים מוצק והומור יבש שמפיל את כולם. נתגעגע אליך מאוד תומר, ובהצלחה!!! (סימני הקריאה הם בגדר התעללות, כי תומר מתעב סימני קריאה. בתמונה עם המתמחים בצד שמאל למעלה)

 

קפה שמאלני. בפרידה שעשינו לו בחדר הסיעה, תומר הסגיר הרגל מאוד ישן שלי: שכשאני מכינה קפה/תה אני מסדרת את הכוסות משמאל לימין, לפי הדעות של המזמינים, וככה זוכרת מי ביקש מה. מתנת הפרידה שלו באה להקל עלי. כוסות ללשכה: נץ, יונה, פמיניסט, קומוניסטית, קנסיאני, וגנריסט, מרכז רדיקלי, פיסניקית.

 

וברוך הבא נמרוד לניר, שכבר מחליף את תומר. נמרוד הוא כלכלן, חבר מייסד בפורום הסטודנטים לכלכלה, מלמד בחוג לכלכלה באוניברסיטת חיפה, בוגר תנועת הבוגרים של מחנות העולים, במשך עשור עסק גם בחינוך, וגם: מנגן על סקסופון, גולש ומבשל. בהצלחה נמרוד!

 

מסכימים אתי? מזדהים עם הדרך שלי? רוצים לחזק אותי פוליטית? להיות יותר מעורבים? להשפיע יותר? תתפקדו! ואם אתם כבר חברי מפלגה, תפקדו אנשים בסביבתכם. זה עולה 75 ש"ח לשנה, וזה מקנה לכם, בין היתר, זכות להצביע לראשות המפלגה ולרשימת הח"כים. תוכלו להתפקד עכשיו כאן או לכתוב לנו למייל הזה shelly@knesset.gov.il  בצרוף שם מלא וטלפון,

ואנחנו נחזור ונסייע לכם בהתפקדות.

 

אל תשכחו להעלות פוסט בפייסבוק ובו אתם מסבירים למה החלטתם להתפקד, ומציעים לאחרים לעשות אותו הדבר. אם העליתם פוסט כזה, שלחו לנו לינק

אליו במיל חוזר למיל הזה.

 

כמו בכל שבוע, פוסט של מתפקד חדש, הפעם אלעד אסרף-לנקרי:

 

תודה אלעד על כל המחמאות ותודה גם לכם,

 

שבת שלום,

 

שלכם,

 

שלי