שלי על בקשת נתניהו להופיע בבג"צ: "כנראה שאין גבול לכמה נתניהו מוכן לשכב על הפסים בשביל האינטרסים של תשובה"

5 בפברואר, 2016

שלי התראיינה בתוכנית האירוח "היום בלילה" עם גורי אלפי בערוץ 2, והתייחסה לדיון בבג"צ אתמול בבג"צ בנושא מתווה הגז הטבעי, למצב הפוליטי במפלגת העבודה וגם לאהבתה לתוכנית הטלוויזיה "משחקי הכס".

מתוך דבריה על הדיון בבג"צ בעניין מתווה הגז:

"אלפי: זה נגמר לטובתנו?
שלי: עוד אי אפשר לדעת כי יהיו עוד דיונים, אבל במפתיע ראש הממשלה בנימין נתניהו התקשר באמצע וביקש להגיע.
אלפי: כן, הוא רצה לבוא לבג"צ. הוא רצה לבוא ולהגיד את הטיעונים למה המתווה הוא טוב, נכון?
שלי: אתה יודע שבחיים בחיים הוא לא היה בדיון בבג"צ? גם כשהיו פרשיות ביטחוניות והדברים הכי חשובים.
אלפי: אז למה הוא כל כך רוצה להיות שם?
שלי: אני גם שואלת את עצמי עד כמה הוא מוכן לשכב על הפסים בשביל האינטרסים של תשובה ושל נובל אנרג'י. כנראה שאין לזה גבול.
אלפי: אולי הגיע הזמן להניח לעניין של הגז? זה כבר נהיה קצת פארסה כל הסיפור הזה. אנשים כמו ששינסקי, שאת דעתו את מעריכה, אני מניח, אומר שבסדר, יש כאן פשרה, אבל יש כאן מתווה טוב. אז לא מסכימה לזה?
שלי: תגיד, איך אפשר להניח לזה?
אלפי: לא, כל הקריאות האלה – הגזל, שוד הגז. תכף זה יהיה שואת הגז.
שלי: לא, שואה זה לא.
אלפי: לא, שואת הגז כבר היה. טעות שלי.
שלי: אני לא אמורה לצחוק מזה, אני בת של ניצולי שואה.
אלפי: דווקא לך מותר.
שלי: אתה יודע מה? לי מותר. אתה צודק, נכון. אתה יודע מה, זה כאילו מטאור של יהלומים ינחת באמצע מדינת ישראל וכולם יגידו 'וואו, אנחנו יכולים עכשיו לחלק את זה ביננו, תהיה לנו יותר הכנסה פנויה, הדברים יעלו יותר בזול, רמת החיים שלנו תעלה, איכות הסביבה תשתפר פלאים' – ואז מתברר שאתה לא מקבל מזה רבע, פסיק ופירור והכל הולך לשתי חברות מאוד עשירות. אז איך אפשר? איך אפשר להיות בשקט ולא להמשיך להילחם על הדבר הזה? אתה יודע מה, על דברים צודקים צריך להילחם עד הסוף."

בעניין המצב הפוליטי במפלגת העבודה הוסיפה:

"אלפי: בואי נדבר על המלחמות שלך בבית. כשבוז'י אומר לאחרונה שאין פרטנר לדיאלוג, הוא מתכוון אלייך?
שלי: טוב, תשמע, האמת היא שאני פרטנרית מעולה.
אלפי: עד שאת מפסיקה להיות פרטנרית.
שלי: אני חושבת שאין מישהו שאוהב שהפרטנר שלו נוסע לארמון האליזה ומשחרר משם הודעה שמהות היחסים השתנתה לחלוטין. אין פרטנר שאוהב צעדים חד צדדים.
אלפי: זה לא רק מה שהוא אמר בארמון האליזה, שרעיון שתי המדינות הוא פאסה. זה לא רק זה. חיכית לו מסביב לפינה ואמרת שברגע הראשון את תיירטי אותו. זו הייתה ההרגשה, שהנה נשלפו הסכינים הארוכות של מפלגת העבודה הישנה והטובה וחוזרים למלחמות האלה.
שלי: אני חושבת שאני הראשונה בתולדות מפלגת העבודה שהפסידה בפריימריז אחרי שהייתי יו"ר מפלגה ולא שרפתי את המועדון, לא הפכתי שולחן, לא התפלגתי, לא נטשתי ולא כלום. אבל בסוף אנחנו מפלגה דמוקרטית, וכשנוסע יו"ר המפלגה שלי ומשחרר הצהרה שהיא ההפך המוחלט, ההפך המוחלט, מהדברים שאנחנו מאמינים בהם, אז במפלגה דמוקרטית שבה אין דיקטטור – כמו יאיר לפיד, כמו איווט ליברמן, כמו אריה דרעי – שיכול יום אחד לקום בבוקר ולשנות ולהפוך את כל האידאולוגיה על פניה, במפלגה כזאת אנשים באים ואומרים מה שיש להם להגיד.
אלפי: במפלגה כזאת אנשים באים ומכריזים על זה שהם רצים ליו"ר המפלגה. את רצה?
שלי: עוד לא החלטתי. אני חושבת על זה, אבל ברגע שאני אחליט אני מבקשת שתזמין אותי שוב לתוכנית ואני אכריז אצלך.
...
אלפי: אם את תחליפי בסופו של דבר את בוז'י ותהיי שוב יו"ר המפלגה, איזה תפקיד תרצי בממשלה של ביבי?
שלי: אני באמת מאמינה שביבי, שראש הממשלה בנימין נתניהו הוא לא מלך שנמשח לעד.
אלפי: את נזהרת כשאת אומרת 'ראש הממשלה בנימין נתניהו'? כי מה שקרה עם בוז'י ועם ציפי שהם די הלכו על הראש של ביבי וזה נראה משפיל.
שלי: אני לא עושה את זה. אני נותנת לו את הכבוד הראוי לו. הוא ראש הממשלה גם שלי, למרבה הצער, אבל אני לא מקללת אותו, לא בזה לו. אני מצטערת על כך שהוא ראש הממשלה, אבל זו הסיטואציה.
אלפי: אבל מי יכול להחליף את בנימין נתניהו?
שלי: אני יכולה לחשוב על לפחות עשרה אנשים טובים שיכולים לעשות את זה טוב ממנו, אבל אם אני אגיד את השמות אז אחרים שאני לא אנקוב בשמם יפגעו.
אלפי: מה עם גבי אשכנזי? את חושבת שהוא יכול לעשות כזה דבר? אמנם אנחנו לא יודעים מה דעתו ומי הוא באמת, אבל הוא היה הרמטכ"ל והוא זוכה מחמת הספק.
שלי: גבי הוא איש ראוי, הוא תרם למדינה, אבל אני מודה שכשקראתי את הדו"ח של היועץ המשפטי לממשלה הרגשתי מעט שלא בנוח מאופן ההתנהלות.
אלפי: זה גרם לך לכתוב שההתנהגות של גבי אשכנזי היא 'בעייתית, פוליטית ומניפולטיבית'. אולי זה מה שחסר לכם אבל במחנה הציוני? זה סלוגן מעולה, אגב. 'בעייתית, פוליטית ומניפולטיבית' – מישהו שיביא עוקץ.
שלי: אתה יודע, יש לי תחושה שזה לא יהיה הסלוגן שלנו. חוץ מזה, במונחים פוליטיים זה מילים נורא עדינות. מה זה בעייתית, פוליטית ומניפולטיבית? זה ליטוף.
אלפי: אלה המילים שלך.
שלי: אז אני אומרת, זה ליטוף לעומת מה שמקובל בפוליטיקה. באמת הייתי צריכה להסתייג ממה שכתוב בדו"ח, אבל אנחנו מפלגה דמוקרטית וכל מי שרוצה יכול להתמודד. בוודאי שלגבי יש זכויות רבות."

לצפייה בראיון המלא: