רמטכ"ל שלא צריך להוכיח שהוא גבר גבר

19 בפברואר, 2016

רמטכ"ל שלא צריך להוכיח שהוא גבר גבר. העמוד שלי בפייסבוק: ראשון בפוליטיקה, שלישי בישראל. כשאהיה שרה לא אהיה מחוייבת למתווה הגז. עצמאים, הצלחנו! שוטף פלוס שלושים – חובה ולא המלצה! גיל הפרישה: אורלי אבוקסיס זהבה גלאון ואני מאחדות כוחות לטובת מבוגרות עניות. התאונה: האם החרדים לא כואבים את אובדן אהוביהם?

 

שלום לכם חברות וחברים,

 

היש דברים מדוייקים, פשוטים, צה"ליים, מוסריים, ממלכתיים, חינוכיים, מהדברים שהשיב הרמטכ"ל גדי אייזנקוט לתלמיד תיכון לפני גיוס?
אבל בעידן שבו הממלכתיות נופחת את נשמתה, ויש תחרות מי ישפוך יותר שמן למדורה, מי ישנא יותר, מי ינקום יותר, מי יגזור קופון פוליטי שמן יותר מהטרור, בעידן שבו ראש ממשלה מציע חוקים שלא מתאימים לאחרוני הח"כים הפרחחים - הדברים המובנים מאליהם של הרמטכ"ל הם קרן אור מאירה ומנחמת, בולטים בשפיותם. מעוררים גאווה בצה"ל ובאתוס שלו.

גבר גבר. עוד על הדברים האלה של אייזנקוט (שכמובן כבר הקים עליו את הסמוטריצ'ים ודומיהם), וגם הרהורים עגומים על מדוע דברים אמיצים ופשוטים כאלה מגיעים דווקא מאנשי צבא שלא צריכים להוכיח כל הזמן שהם גבר-גבר, בסטטוס בפייסבוק. לקריאה הקליקו על דברי הרמטכ"ל שעיצב ניר גולן שלנו:

 

הפייסבוק: מקום ראשון בפוליטיקה, לא מעט השפעה. "המזבלה" וחברת SpyTheNet מפרסמות גם החודש את מדד עמודי הפייסבוק המובילים. זה מדד שמנתח פעילות אמיתית בדף הפייסבוק, ולא כזאת שממומנת באופן מלאכותי עם לייקים קנויים. אני במקום השלישי בארץ, במקום הראשון מבין הפוליטיקאים. האתר מדווח גם על ירידה בפעילות של אתרי החדשות הגדולים לטובת עמודי פייסבוק כמו שלי, וזה בהחלט כלי השפעה רב עוצמה שאני מאוד גאה בו. ציטוט: "...חברת הכנסת שלי יחימוביץ ממשיכה להיות האישה והפוליטיקאית הדומיננטית ביותר בפייסבוק ומתברגת במקום השלישי..." כאן הטבלה, ובהקלקה עליה תוכלו לקרוא את הכתבה המלאה (והמאוד מעניינת, יש לציין):

 

 

עוד אירוע משמח שהיה השבוע:

 

אלה ממש חדשות טובות לבעלי עסקים קטנים ובינוניים ולעצמאים: הצעת החוק שלי לשלם בזמן - שוטף פלוס שלושים – עברה השבוע במליאה פה אחד בקריאה ראשונה, אחרי שהוצמדה להצעה הממשלתית. עוד הוכחה לכך שכשמשהו הוא צודק צריך להתעקש עליו עד שהוא מחלחל ומצליח, או במלים אחרות – יגעת ומצאת, תאמיני.
עצמאים ועסקים קטנים ובינוניים ספגו מהלומות קשות בדמות תשלומים שנדחו עד אין קץ. שוטף פלוס שלושים, שוטף פלוס ששים, שוטף פלוס תשעים, שוטף פלוס לך תחפש את החברים שלך. ספקים גדולים עוד יכולים לספוג את זה, גם אם בקושי, אבל כשמדובר בקטנים, זה עלול להיות חורבן.
כמו שאתם יודעים, הרבה אני עוסקת בזכויות עובדים שכירים. אבל לא פעם אני נדהמת מהמשא הכבד כל כך שסוחבים עצמאים ועסקים קטנים. בלי שום חוקי מגן. בלי זכויות. קמים בכל בוקר לקרב מחודש על הפרנסה.
חמש שנים אני מנסה לקדם את החוק הזה, כששרי האוצר מטרפדים אותו בזה אחר זה. עד ששר האוצר כחלון ושר הפנים אריה דרעי (עדיין בשבתו כשר כלכלה) החליטו פשוט לקחת אותו ככתבו וכלשונו ולהעביר אותו כהצעה ממשלתית, ועל כך מגיע להם פרגון, כי מה שמגיע מגיע.

על דרך החתחתים שעבר החוק הזה עד שהגיע (כמעט!) לקו הגמר, ועל משמעויותיו, הקליקו לפוסט בפייסבוק, שם גם תוכלו לצפות בסרטון החמוד שעשו חבר'ה שלנו על שוטף פלוס שלושים, כבר לפני שנתיים.

 

הסבר מפורט על החוק בראיון בגל"צ בתוכנית "רבע ל – מעורב אזרחי" אצל אבנר הופשטיין. כאן לנאום במליאה:

 

כאן על הצעת החוק בערוץ 10, ב"לונדון את קירשנבאום" עם מודי בר-און, יחד עם חובב ינאי מהמשמר החברתי, על החוק הזה ועל חקיקה חברתית בכלל:

 

והיו גם כמה עצמאים ובעלי עסקים קטנים שכתבו לי בתגובה לפוסט שהם מתפקדים למפלגת העבודה... אחד מהם הוא רועי וולף:

 

אם אתם רוצים לחזק אותי פוליטית ואידיאולוגית – התפקדו גם אתם, ואם אתם כבר פקודים – פקדו אחרים!

 

כמה דברים על ההתפקדות:

*התפקדות מקנה לכם, בין היתר, זכות להצביע בפריימריס לראשות המפלגה ולרשימת הח"כים שיאיישו את הרשימה בבחירות הבאות. חשוב!

*עלות ההתפקדות: 75 שקלים בשנה

*תוכלו להתפקד או לפקוד עכשיו כאן: https://www.shelly.org.il/mifkad

*ממליצה שכשאתם מסיימים את ההתפקדות תכנסו לכאן תזינו את תעודת הזהות שלכם, ותוודאו שההתפקדות נקלטה.

*אם אתם מסתבכים – פשוט כתבו לנו לכאן: hitpakdutshelly@gmail.com בצרוף שם מלא ומספר טלפון, ואנחנו נחזור אליכם ונסייע לכם בהתפקדות.

*יהיה מאוד נחמד אם אחרי ההתפקדות תעלו אצלכם פוסט ובו ספרו למה התפקדתם. קראו גם לחברים שלכם לעשות אותו הדבר. צרפו לפוסט גם את הלינק להתפקדות. שימו את הפוסט גם אצלי על הקיר ובתגובות.

*אנחנו זקוקים למתנדבים כדי לחזור לאלה שרוצים להתפקד ומאיזושהי סיבה לא הצליחו. אלה שיחות מאוד נעימות, ניתן לכם הדרכה מקדימה, וכיף אצלנו. רוצים לתת לנו יום, או חצי יום בירושלים? כתבו ל-hitpakdutshelly@gmail.com עם שם מלא, טלפון, וכמה מלים על עצמכם, ואנחנו נחזור. תודה!

 

 

לקרח תשליכוה. מתאחדות נגד הכוונה האכזרית להעלות את גיל הפרישה לנשים, בלי לדאוג להמוני נשים שכבר נפלטו משוק העבודה וכעת תיגזר עליהן פשוט תוספת שנים של עוני מרוד: גם בלי משכורת, גם בלי קצבת זקנה, וגם בלי פנסיה. לקרח תשליכוה. לפני חמש שנים, בשת"פ בין כל חברות הכנסת מכל המפלגות – דחינו את הגזרה בחקיקה, לחמש שנים. היתה אמורה במסגרת החוק, לקום ועדה שתציע פתרונות שלא יזרקו לכלבים ציבור ענקי של נשים, ושגם תתן מענה למה קורה עם נשים שעובדות בעבודה פיסית קשה ופשוט לא יכולות לעמוד יותר על הרגליים. הועדה לא קמה, וכיוון שכך העלאת גיל הפרישה תתרחש אוטומטית. שוב אנחנו חוברות יחד למען נשים שלא שפר עליהן גורלן כפי ששפר עלינו:

 

אין לי עניין מופלג לפתוח חזית מול שר האוצר משה כחלון. אני תמיד מעדיפה לכוון אל הראש: נתניהו. אבל כחלון הוא האחראי הישיר עכשיו לגורלן של הנשים החלשות ביותר, ואנחנו לא נוותר לו. יש מספיק פתרונות טובים ומספקים, שלא על חשבון החוליה החלשה. למשל: שזה יהיה וולונטרי. שהנשים הרבות מאוד שרוצות להמשיך לעבוד – ימשיכו לעשות זאת עוד שנים ארוכות. זה יתן מענה גם לקופת הביטוח הלאומי וגם לאקטואריה של קרנות הפנסיה. פירוט על המאבק הזה בחצי השני של הראיון אצל צביקה זרחיה, ב"חשבון פתוח" בערוץ הכנסת ובדמרקר:

 

יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני נענה לבקשה שלי, של זהבה ושל אורלי, וביום שני נקיים על כך דיון מקיף בועדת הכספים, יחד עם משרד האוצר ומשרד הרווחה.

 

 

בג"צ הגז. ואז הוטלה הפצצה בבית המשפט העליון. זה קרה אחרי המופע הממושך והמקומם של ראש הממשלה שבו הוא נאם חצי שעה בלי הפרעה, ואחרי שכל השקרים הלעוסים הושמעו שוב ושוב, ואחרי שהוא שב והדגיש בחשיבות שלא נועדה אלא להטיל מורא – עד כמה חריגה וראשונית הופעתו בבית המשפט. ואז, משום מקום, שלחו השופטים את המדינה לשקול אם לא כדאי שאת "פסקת היציבות" שבמתווה – יעבירו בחקיקה בכנסת.

מהי פסקת היציבות? הבטחה לחברות הגז שבמשך 15 שנה לא יחוקק שום חוק, לא יהיה שום פיקוח על המחירים, לא תותקן שום תקנה, לא יהיה שום שינוי רגולטורי – שנוגע לגז. למשל, אם מחירי הגז ירדו בעולם לדולר אחד ליחידת חום (מה שכבר כמעט קיים פה ושם) אצלנו הם ימשיכו לגבות מאתנו – שהגז שייך לנו – ששה או שמונה דולר. הגיוני? לא. חוקתי? לא. על כך כבר הצהרתי השבוע שלי באופן אישי אין שום כוונה לקיים את הסעיף הזה. הוא פשוט לא חוקי:

 

עוד חלק מהתקשורת על הדיון בבג"צ שהיה השבוע: לפני הדיון, בגל"צ, בתוכניתו של רינו צרור, מראיינת גלית אלשטיין. אחרי הדיון – בתוכנית הבוקר של גל"צ עם אסף ליברמן. לעוד תקשורת, וכאן ב"אורלי וגיא" בערוץ 10:

 

במהדורת החדשות של ערוץ הכנסת, עם אושרה צרויה:

 

אצל צביקה זרחיה, בדמרקר ובערוץ הכנסת:

 

כאן כמה ציוצים מהלייב טוויטינג הרצוף שעשיתי מתוך אולם הדיונים (כבר אמרתי לכם לפתוח חשבון טוויטר!)

 

 

על החרדים כלא-אדם ועל הכשל המוסרי שבמודעת האבל שפרסמה אגד אחרי התאונה הקטלנית השבוע. חרדים, הם בני אדם? אם תצבוט אותם יכאב להם? אם ילד או ילדה של חרדי/ת, אשתו, בעלה, אביו, אמו, חברו של החרדי/ת יהרגו בתאונה מחרידה, האם יכאבו כאב נורא של אובדן? 
יש כאלה שחושבים שלא. שסך הכל מדובר באיזה גוש שחור בלי פנים ובלי שם. לא אדם.

על מודעת האבל המאוד-מאוד מקוממת של אגד, מודעת תנחומים בלי שמות ההרוגים! בפוסט שלי בפייסבוק, שקיבל 10,479 לייקים, 951 שיתופים, וקראו אותו 477,054 איש. וטוב שכך. כי קהות החושים הזאת, דווקא באגביות שלה ובחוסר הזדון שלה, מלמדת שיש חיים שנחשבים יותר ויש פחות. מה שמנוגד כליל לתפיסת העולם שלי. לקריאת הפוסט המלא הקליקו על מודעת האבל:

 

כאן לתקשורת, וכאן לתיקון שעשתה אגד בעקבות הפוסט שלי, אמנם מאוחר מדי, אבל עדיין מוטב מאוחר מאשר בכלל לא:

 

 

ממשיכה לטפל בכל חזית אפשרית במותם המקומם והזול של פועלי הבניין, השבוע גם פתחתי את הועידה השנתית של ארגון הממונים על הבטיחות באולם "הבימה" בתל אביב, כ-700 ממונים על הבטיחות מהסקטור הפרטי והממשלתי, ועידה שהבוקר שלה נפתח בעוד אירוע כמעט שגרתי: נפילה מגובה של ארבע קומות ופציעה קשה של פועל באתר בניה בהרצליה. אמרתי להם שהעבודה שלהם אמנם כרוכה בהרבה פרטים טכניים, אבל שבסופו של דבר השליחות שלהם קדושה: מניעת אובדן של חיי אדם.

"אין קדוש וחשוב מחיי אדם באשר הוא אדם, אבל ההזנחה הפושעת של המדינה את חייהם ושלומם של העובדים החלשים והעניים ביותר היא עדות לכך שיש למרבה הזוועה חיי אדם ששווים פחות. אני וקבוצת ח"כים מכל הקשת הפוליטית, החלטנו לשים את העניין בראש סדר היום ולאלץ את הממשלה להקצות את המשאבים החיוניים למניעת מוות ופציעות בהיקפים שאינם מתקבלים על הדעת."

 

מאתיים הרוגים ושום הרשעה פלילית? שאילתא לשרת המשפטים איילת שקד: כיצד לא הועבר לרשם הקבלנים מעולם מידע על הליכים פליליים נגד קבלנים, והאם הדבר יתוקן. לשאילתא.

 

כנס בנושא תאונות פועלי הבניין - ביום שלישי, בכנסת, באולם שפרינצק. 23.2, 14:00-16:00

דב חנין מארגן את הכנס – בשיתוף כמה ח"כים מכמה סיעות - אני, אלי אלאלוף (כולנו), אילן גילאון (מר"צ) ויגאל גואטה (החדש של ש"ס). אני כמובן אהיה שם, נשמע עדויות של נפגעי תאונות בניה ונחשוב יחד מה עושים. הארוע הוא בשיתוף עם האגף לשווין בהסתדרות, בראשות סוהיל דיאב.


לאיוונט בפייסבוק: https://www.facebook.com/events/1081518505202528/

בקשות לבוא ואישורי כניסה דרך דב: dovhanin@gmail.com

 

 

ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט נכנס לכלא:

 

וכאן בערוץ 10 אצל אורלי וגיא, מיד אחרי ההודעה המוקלטת של אולמרט ששחרר רגע לפני שנסגרו עליו שערי הכלא. הודעה מקוממת, שאין בה ולו מילת חרטה אחת:

 

וכאן על אולמרט ברדיו קול חי, אצל אבי מימרן (מדברת גם על חוק ההשעיה ועל הופעת נתניהו בבג"צ).

 

עוד כמה מציוצי השבוע:

 

תמונות ממפגש מעולה עם תא ותיקי התנועה בראשות רבקה'לה בית הלחמי, בבית המפלגה. האנשים הכי חכמים, הכי דעתנים, הכי עקביים במפלגה, ששומרים על הגחלת בטוב וברע. היה מרתק. העוגות הרבות שאתם רואים – לכבוד כמה ימי הולדת שחגגנו לחברים: אלי אורן, אילן ארכיטקטר, שולה אנגלנדר, בנצי יוזנט, ועמנואל שחף עד מאה ועשרים ועוד יותר!

 

מוזמנים לפגוש אותי ביום ה' בתל אביב, במכינת בינ"ה. הרצאה שלי, סקירה על המצב, ושאלות שלכם. ההרצאה היא למכינה ולבוגריה – אבל האירוע בפרוש פתוח לכולם ואשמח מאוד לראותכם.

25.2, שעה 20:00. רח' לבון 2, תל אביב

 

סוף שבוע נעים ושבת שלום,

 

שלכם,

 

שלי