ימני שמאלני ודרוזי זו לא התחלה של בדיחה אלא התחלה של חודש מילואים

5 במרץ, 2016

עצרו רגע לפני שאתם מאחלים לתא"ל בוכריס שיצא זכאי (ושהיא תצא שקרנית). כך הצלנו את מפעל פריגו בירוחם ואיזה כיף לנצח בקרבות צודקים. כמעט 100% ניצול של תקציב הקשר לבוחר – סיבה לגאווה. ה"בדיחה" המגעילה על סתיו שפיר. הזוג המוזר והמגוחך ליברמן ולפיד – על החיים כהצגה. ופרוייקט חדש על שכר בכירים:

 

שלום לכם חברות וחברים,

 

נפתח בראיון מהבוקר, דווקא כי הוא לא כל כך שגרתי, בערוץ 2, בתוכנית של פאולה וליאון. פחות הארד-קור פוליטי, אבל מאוד פמיניסטי, וקצת אישי. לא יכולתי לסרב בגלל שצביקה פיק וששי קשת גיבורי נעורי השתתפו גם הם. וגם אוכל יש שם - למתעניינים. לצפיה:

 

תא"ל בוכריס החשוד באונס. הנה זה בא: מערכת שלמה, אנשי צבא, מקורבים, פרקליטים ועיתונאים כבר מועכים ביחד אשה צעירה אחת שאזרה עוז וכנגד כל הסיכויים וכנגד כל האיומים באה ושטחה את סיפורה. עוד לפני שפורסם שמו של בוכריס העליתי פוסט לפייסבוק עם בקשה:

רגע לפני ששמו של הקצין הבכיר שחשוד באונס יפורסם, רגע לפני שתרמסו את המתלוננת, עצרו. רגע לפני שתהללו את גבורתו ואת מוסריותו ותגידו שאין מצב שהוא יעשה דבר כזה. רגע לפני שתשאלו למה היא נזכרה רק עכשיו. למה היא לא צעקה. למה היא לא התלוננה. למה היא לא סיפרה. רגע לפני שיגיעו "עדויות" על זה שהיא הייתה פלרטטנית/ מניפולטיבית/ פרובוקטיבית/ לא תמימה בכלל. רגע לפני שתמצאו אצלה בפייסבוק תמונות שלה צוחקת בביקיני ותתרעמו על "חוסר הצניעות". רגע לפני שתגידו שבטח גורמים פוליטיים מסיתים אותה. רגע לפני שאתם מאחלים לו שיצא זכאי (ושהיא תצא שקרנית). עצרו... אל תמשיכו את הקלקול. היו חלק מהתיקון.

להמשך קריאת הפוסט הקליקו כאן.

הפוסט הזה קיבל 13,324 לייקים, 2,107 שיתופים, ו-576,589 קראו אותו. מאידך, התגובות העוינות, שלעיתים קרובות כללו במדוייק את מה שהפצרתי שלא לעשות, היו רבות מהרגיל ביחס למספר הלייקים. מה שמעיד שמצד אחד אנחנו בעיצומה של מהפכה מדהימה ומעוררת תקווה, אבל מצד שני ששנאת הנשים, העוינות כלפי קורבן, ומערכת ההגנה על עברייני המין - עודה בעיצומה.

 

מפעל פריגו בירוחם, ואיזה כיף לנצח בקרבות צודקים ולראות תוצאות. הדרך הפוליטית והפרלמנטרית זרועה במאבקים קשים מאוד, לעיתים כנגד כל הסיכויים. לפעמים מתברכים בתוצאה חלקית, לפעמים שמחים על (רק) שלב נוסף מוצלח של מאבק. קיימים, אבל נדירים, הרגעים שבהם אפשר ממש לראות בעיניים תוצאה שלמה ומשובחת של מהלך. השבוע היתה לי הזדמנות כזאת, להתבונן בסיפוק ובגאווה על תוצאות נפלאות של מאבק פרלמנטרי וציבורי, שפשוט משנה מציאות של בני אדם. זה היה בטקס פתיחת מפעל התרופות החדש של פריגו בירוחם. פתיחה שהתאפשרה בגלל מאבק נחוש שלי ושל חברתי לסיעה, ח"כ איילת נחמיאס ורבין, נגד השתלטות עויינת של חברת מיילן על חברת פריגו. הנה כמה תמונות מהארוע הכל כך, כל כך משמח הזה:

עם ראש מועצת ירוחם מיכאל ביטון

 

עם נשיא פריגו העולמית, ג'ון הנדריקסון

 

עם יו"ר ועד העובדים, חיים בן אבו

 

 

ברית היצרנים. בת של תעשיין ובת של פועל. הנה קטע מהנאום שלי בטקס: "כשניהלנו, חברתי ח"כ איילת נחמיאס ורבין ואני את המאבק הזה בכנסת, בועדת הכספים, מול הממונה על הרשות לניירות ערך, ראינו כל הזמן אתכם,

עובדות ועובדים מסורים ומיומנים, ואת בני משפחותיכם, ואת הפרנסה שלכם שהיתה בסכנה. זה התפקיד שלנו כשליחות ציבור.
התגייסנו לזה מתוך הבנה ברורה שכל שיקול פיננסי קצר טווח מתגמד מול הנזק שעלול להיגרם במקרה של השתלטות עויינת. וניצחנו.
אני קוראת לחברות הגלובליות שפועלות בישראל, אבל בעיקר לחברות הישראליות - לפעול גם משיקולים מוסריים ולא רק מסחריים. לפתח, לכבד וליצור העדפה לתעשייה ישראלית, ולעמוד נגד הכוונות להעתיק אותה לחו"ל... איילת שותפתי למאבק היא בת של תעשיין. אני בת של פועל.
שיתוף הפעולה בינינו מאוד דומה למה שקרה כאן, בפריגו, בשיתוף הפעולה בין ההנהלה בארץ ובחו"ל ובין העובדים.
זו חלק מברית שאמורה להיות בעולם מתוקן בין התעשיינים ובין העובדים: ברית של יצרנים". לנאום המלא בפוסט בפייסבוק. מי שרוצה ללמוד עוד קצת על חלק מהמאבק מוזמן להכנס לפרוטוקול של ועדת הכספים.

 

זה תקציב הקשר לבוחר שלי, שפרסמתי בראשית השבוע בטוויטר: 

 

בלי מותרות ובלי עינוגים. כשהכנסת פרסמה את הדוחות של כולם, התברר שאני במקום הראשון במיצוי התקציב. אני גאה בזה. ככה מנהלים נכון תקציב, עם 100% ביצוע, הכל למען הציבור. הנה כתבה  אצל אופיר ברק ברשת ב' של קול ישראל, עם דברים שלי, וזו ההודעה שאור הוציאה:

 

וכאן ברדוגו ושלונסקי מפרגנים לי על הקשר לבוחר בתוכנית שלהם בשישי בבוקר בגל"צ.

 

על ה"בדיחה" המגעילה על חשבונה של חברתי סתיו שפיר, על הידיעות על איחוד כוחות במרכז – ימין נגד ביבי, ועוד על הוצאות הקשר לבוחר - בראיון מקיף מהבוקר בגל"צ, אצל קובי אריאלי. מודה שלקח לי זמן להבין מה שאמר שם אראל סגל על סתיו, מרוב שזה היה בלתי אפשרי שדברים כאלה נאמרו בשידור. ממליצה להאזין:

 

תצטרפו לטוויטר, אני זקוקה לכם שם, ממש כמו בפייסבוק. על הציוץ הזה, שנכתב אחרי ה"בדיחה" המיזוגנית על סתיו, קבלתי מתקפת ימין שוביניסטית. הציוץ השני הוא תגובה לתגובות. צריכה אתכם בטוויטר כדי לענות ולתת פייט. אז כנסו עכשיו, תכירו את הכלי המגניב הזה, תהנו ממנו, ובדרך גם תעזרו לי. 

 

עשויים מכסף, מורמים מעם, עם משכורות מטורללות שתופחות והולכות. הדו"חות לשנת 2015 של החברות שנסחרות בבורסה החלו להתפרסם, ועמם חמש המשכורות הגבוהות של הבכירים, שהחברות מחוייבות לפרסם.

וזה הפרוייקט החדש שלנו:

 

מידי פעם, במסגרת הפרוייקט, צוות המתנדבים שלנו ואני ננתח עבורכם את הנתונים, ונציג את התמונה הגדולה (וגם הקטנה) של מה שמתרחש בחברה שבוחרת לשפוך כל כך הרבה כסף על ראשו של אדם אחד. בהמשך תהיה גם אפליקציה מקסימה שתוכלו להשתמש בה.

בינתיים, התפרסמו השבוע דו"חות הבנקים וחשפו מכונת כסף משומנת שאנחנו מזינים כל הזמן בכספנו. רווחי הבנקים זינקו ב 2015 ב – 33%, וטיפסו לסכום הדמיוני של 8.2 מליארד. בכל שעה הבנקים מרוויחים 936,000 שקלים, שעה שאתם מקבלים אפס ריבית על פקדונות, ומשלמים סכומי עתק על אוברדראפט.
ושכר המנכ"לים, אוי שכר המנכ"לים. אצלם השמים הם הגבול. עשויים מכסף, האנשים האלה. לא בשר ודם. שיאנית המערכת היא מנכ"לית בנק לאומי, רקפת רוסק עמינח, ששכרה כמעט הוכפל והוא עומד כעת על 677 אלף שקלים בחודש. פי 144 משכר המינימום. איזה צידוק מוסרי או כלכלי יש לשכר כזה?
הוד רוממותה, רוסק-עמינח. בטקס סיום טירונות בחיל מודיעין לפני חודש, פתח מפקד הבסיס בברכה: "שלום לחיילים, להורים ולרקפת רוסק-עמינח." אני בטוחה שהיא לא בקשה את זה, אני גם בטוחה שהבת שלה התפדחה ברמות. הילדים שלי היו הורגים אותי על דבר כזה. אבל הפניה המיוחדת הזאת של המפקד (שהתנצל אחר כך), מעידה על הכבוד העצום, המופרז, הכנוע שרוחשים אצלנו, אפילו בצבא העם, לכסף.

לפוסט המורחב עם עוד פרטים, ניתוח הרווחים והשוואות - הקליקו על התמונה של שיאנית השכר בבנקים עם שיאן החובות לבנקים:

 

כאן ראיון בגל"צ על רווחי הבנקים, אצל ירון וילנסקי. וכאן בערוץ 10, ב"הכל כלול" עם סיון כהן. גם על מחילת המיסים המדהימה – כמעט מליון שקלים! ליורשי סמי עופר:

 

הפוליטיקה כהצגה אחת גדולה. כמה מגוחך היה לראות את איווט ליברמן, נזק דיפלומטי מהלך עם קבלות, בכנס חרום בכנסת ל"הצלת מעמדה הבינלאומי של ישראל". ולידו שותפו להצלה, אחיו החדש, יאיר לפיד.
בארץ נהדרת הנהדרת, אלי פיניש כלפיד אומר שהוא הזדעזע מתליית הפוסטרים בלונדון כיהודי, כציוני וכפוסטר. ואילו אסי כהן בתפקיד ליברמן מתרעם על כך שבחו"ל מבקרים את ישראל ולא עוסקים בסוריה, שם אלפים נטבחים מדי יום והעולם עומד מנגד ולא מעודד.
מה יש לזוג המוזר הזה, הם ראו ארץ נהדרת וזה נתן להם רעיון? החליטו שהם יכולים להצחיק אותנו בכנסת יותר משאלי פיניש ואסי כהן עושים את זה באולפן?
אוי איווט, איווט. אין ספק שאתה תשפר את מצבנו בארופה, בארה"ב, ובכל מרחבי הגלקסיה. לעוד על מסיבת העיתונאים של הזוג המוזר, וגם פירוט (חלקי) של מעללי ליברמן שחרבו את יחסינו עם הקהיליה הבינלאומית, הקליקו כאן:

 

וגם כתבה במעריב:

 

כבר ספרתי לכם על נסיונות ההשתלטות והדיכוי המכוערים של יו"ר הכסת יולי אדלשטיין על ערוץ הכנסת. השבוע נאלצתי להתקשר לאולפן של רזי ברקאי ולהגיב על דברים צבועים ושקריים של אחד מחברי הועדה המוזמנת של היו"ר, שהוציאו תחת ידם דוח מביש, עמית שכטר. להאזנה.

 

הייתי מלצרית. כל שנות האוניברסיטה. מאז אני מקפידה להשאיר טיפים ממש גבוהים. אבל לא הייתי רוצה לדעת שהמלצרים תלויים בטיפ שלי ולא מקבלים לכל הפחות שכר מינימום בנוסף לטיפים. במקצת המסעדות הטיפים מאוד משתלמים, אבל ברבות לא, ומלצרים מוזמנים לשעות ארוכות ויבשות בלי שכר. הצטרפתי כיוזמת להצעת חוק המלצרים של דוב חנין, בשאיפה להבטיח למלצרים שכר בסיסי, כשהטיפ הוא בונוס. הנה גם כתבה בדמרקר.

 

יום השנה למותה של חברתי ח"כ נדיה חילו, העובדת הסוציאלית הערביה הראשונה בישראל, היה גם יום העובדות הסוציאליות בכנסת. ובאותו צרוף מקרים, מרגש, צריך לומר, קיבלה בתה, נטלי חילו מונייר, בכנסת, פרס על היותה עובדת סוציאלית מצטיינת. הנה הנאום שלי במליאה על המקצוע הקשה הזה, שכולו שליחות, ועל הנתון המזעזע שחצי מהעובדות הסוציאליות הן עובדות קבלן. הקליקו לצפיה:

 

שני ציוצים על צלם החצאיות נתן אשל :

 

תראו את השורה המשובחת הזאת באירוע יום האשה במפלגה:

ובצד שמאל, מי שהגתה ארגנה ויזמה את האירוע, פצצת האנרגיה לאה פדידה שלנו, סגנית ראש העיר יוקנעם, ראש תא חברות במפלגה, ועוד אינסוף תארים ומשימות. ריספקט.

 

ותודה לפיני קבלו, יו"ר סיעת העבודה בהסתדרות, על כנס מרשים של סיעתו, יחד עם יו"ר הסיעה בנעמת אורלי ביטי, באילת (עוד אין לנו תמונות אבל בהמשך יהיו), בינתיים, אלה ציוצים בטוויטר מהטיסה לאילת וחזרה:

 

בואו לפגוש אותי בשני קמפוסים, אלה ארועים פתוחים וכולכם מוזמנים:

 

אירוע פתיחת הסמסטר של תא אופק באוניברסיטת בר אילן, בשיתוף עם אגודת הסטודנטים, בניצוחם של הידי נגב, יו"ר התא, וזך אחרק, מזכיר התא:

 

ועוד מפגש, במרכז הבינתחומי בהרצליה. הסדנא להתמודדות עם חסמים היא תוכנית שהגתה, יזמה וכתבה חלי פרידמן, מזכירת סניף יהוד המצויינת שלנו. היא מקנה לסטודנטיות רקע וידע על העולם הפוליטי. בכל שבוע הרצאה של דמות ציבורית אחרת, אני פותחת. כולן מוזמנות וגם מוזמנים.יום חמישי, 10.3, בשעה 17:30 במרכז הבינתחומי בהרצליה.

 

איך תצביעו בפריימריס אם לא תתפקדו? מסכימים איתי? מזדהים עם הדרך שלי? רוצים לחזק אותי פוליטית? תתפקדו ותפקדו חברים ומשפחה!

כמה דברים על ההתפקדות:

*התפקדות מקנה לכם, בין היתר, זכות להצביע בפריימריס לראשות המפלגה ולרשימת הח"כים שיאיישו את הרשימה בבחירות הבאות. חשוב!

*עלות ההתפקדות: 75 שקלים בשנה (עד גיל 25 ומגיל 64 לנשים ו-67 לגברים זה 55 שקלים)

*תוכלו להתפקד או לפקוד עכשיו כאן: https://www.shelly.org.il/mifkad

*אם אתם מסתבכים – פשוט כתבו לנו לכאן: hitpakdutshelly@gmail.com בצרוף שם מלא ומספר טלפון, ואנחנו נחזור אליכם ונסייע לכם בהתפקדות.

 *אנחנו זקוקים למתנדבים כדי לחזור לאלה שרוצים להתפקד ומאיזושהי סיבה לא הצליחו. אלה שיחות מאוד נעימות, ניתן לכם הדרכה מקדימה, וכיף אצלנו. רוצים לתת לנו יום, או חצי יום בירושלים? כתבו ל-hitpakdutshelly@gmail.com עם שם מלא, טלפון, וכמה מלים על עצמכם, ואנחנו נחזור. תודה!

 

*יהיה מאוד נחמד אם אחרי ההתפקדות תעלו אצלכם פוסט ובו תספרו למה התפקדתם. קראו גם לחברים שלכם לעשות אותו הדבר. צרפו לפוסט גם את הלינק להתפקדות. שימו את הפוסט גם אצלי על הקיר ובתגובות. כל שבוע אני מפרסמת כאן אחד.

 

והשבוע פוסט של אסף בר אילן, שהתפקד אחרי שקרא את הפוסט שלי על

רווחי הבנקים, וגם כמו שאתם רואים, קיבל על זה המון לייקים.

 

ימני, שמאלני ודרוזי זו לא התחלה של בדיחה. כאן בתמונה, עם כובע הצמר השחור שמכסה את הפנים, סרן מיל' יאיא פינק שלנו שנמצא עכשיו בחודש שלם של מילואים. יחד עם יאיא בגדוד תומר משרת גם רס"ן מיל' רועי הראל, ששני מחבלים חבטו בו באלה כשיצא מפתח ביתו לשרות המילואים. יאיא בתמונה – עם הצעיף שמכסה לו את הפנים. עוד על התמונה הזאת ועל משמעויותיה הפוליטיות והחברתיות, בפוסט לשבת בפייסבוק. הקליקו כאן:

 

שבת שלום ושקטה ליאיא, לרועי, לאמיר ולכל גדוד תומר,

 

שבת שלום לכולכם,

 

שלכם,

 

שלי