שלי בבלוג על עיכוב העלאת עולי אתיופיה: "פוסט ציונות וגזענות"

7 במרץ, 2016

ששלי בבלוג: על פוסט ציונות ועל גזענות. אם "חוק הנומרטור", שבגללו לא מעלים עכשיו את שארית יהודי אתיופיה כי "אין לזה כסוי תקציבי" היה קיים ב – 48, לא היתה קמה מדינת ישראל.
היא לא היתה קמה כי לא היה לה כיסוי תקציבי. וצה"ל לא היה מוקם כי לא היה לזה כיסוי תקציבי. ומערכת החינוך, וחוק חינוך חובה חינם. לא היה להם כיסוי תקציבי. והעליה ממרוקו, והעלייה מחבר העמים. הן לא היו מתרחשות כי לא היה להן כיסוי תקציבי.
את הפוסט הזה אני כותבת מהועדה המשותפת לפנים ולקליטה. בזה אחר זה מדברים כאן חבר'ה צעירים ומקסימים, רבים מהם חיילים. על האחות, על הדודה, על בני הדודים, על הסבתא שלהם שם. עם דמעות בעיניים. דמעות של צער, השפלה, אי אמון שזה שוב קורה, וזעם. זעם כל כך מוצדק.
מדינה היא לא חנות מכולת. למדינה יש יעדים וחזון שאינם ניתנים לכימות, בוודאי שהעלאת יהודים לארץ היא חלק בסיסי בחזון הזה.
כמה אלפי (לכל היותר 9000, כולל ילדים) יהודים (סליחה, הם כנראה לא מספיק יהודים בעיני הממשלה) מחכים כבר 10 ו-15 שנים, בתנאים קשים, בגונדר ובאדיס.
המשפחות שלהם כאן: ילדים, נכדים, הורים, אחים. אזרחים ישראלים לכל דבר, כולל כמובן שרות בצה"ל.
על פי חוק השבות שתמיד היה מכיל, מרחיב, מחבק וגואל – הם כבר היו זכאים לעלות מזמן ולהתאחד עם משפחותיהם.
אבל כלפי הקבוצה הזאת הונהגו כללים שמעולם לא הונהגו כלפי עולים ממדינות אחרות: סרובי עליה, בדיקה בציציות, ועדה מיוחדת שתקבע לגבי כל אחד בנפרד את גורלו.
הם מקיימים אורח חיים יהודי יותר מרבים מאתנו כאן.
בנובמבר 2015 ברעש ובצלצולים, והודות לעבודה ראויה להערכה וללחץ כבד של של יור ועדת הפנים דודי אמסלם, ושל יור ועדת קליטה אברהם נגוסה, שניהם מהליכוד, החליטה הממשלה להעלות אותם סוף סוף לארץ.
היום מתברר ש"אי אפשר". כן, נכון, התקבלה החלטה, אבל... בחוק ההסדרים יש סעיף חדש שחייבים מקור תקציבי לכל החלטת ממשלה, ואין כזה בשבילם.
לאוויר מופרח סכום דמיוני של עלות של 2 מליארד שקלים בחמש שנים. לפי החישוב שעשינו כאן – זה גג, בחשבון מופרז, 500 מליון, מאה מליון בשנה. כסף קטן.
פחות מהמתנה שהעניק עכשיו מס הכנסה למשפחת עופר, פטור מושחת מחוב של מליארד שקלים למס הכנסה.
אבל אתם יודעים מה, גם אם זה היה פי שתיים, פי עשר.
מתי לאחרונה נעשתה הספירה הזאת ביחס לחזון העליה והקליטה?
והאם הספירה הדקדקנית הזאת היתה נעשית אלמלא היה מדובר באנשים כהי עור?
נומרטור. איזה תרוץ מזעזע לגזענות ולהתפוררות של חזון.
ועדכון מעכשיו, ממש לפני שאני מעלה את הפוסט: כבוד לח"כים אמסלם ונגוסה, שנעלו את הישיבה והודיעו שהם עוזבים את בניין הכנסת ולא ישתתפו בהצבעות היום, עד שההחלטה על הנומרטור תבוטל.
אמסלם הוסיף לפני שיצא: "אם זה היה הבן של נתניהו תקוע שם באדיס או בגונדר, הוא כבר היה מוציא אותו מזמן".
התמונה צולמה ממש הרגע.