שלי לנתן שרנסקי: "מפצירה בך להפעיל את כובד משקלך כדי להעלות כאן ועכשיו את יתר קהילת הפלאשמורה"

10 במרץ, 2016

בתגובה לפוסט של שלי מוקדם יותר השבוע בנוגע לעיכוב בהעלתה של שארית קהילת הפלאשמורה מאתיופיה לישראל משיקולים תקציביים - עיכוב לו קראה "פוסט ציונות וגזענות", כתב לה יו"ר הנהלת הסוכנות היהודית, נתן שרנסקי, מכתב ובו טען כי בני הפלאשמורה אינם עומדים בקריטריונים הקבועים בחוק השבות. לקריאת מכתבו המלא של שרנסקי לחצו כאן.

בתשובה, כתבה לו שלי את הדברים הבאים:

נתן היקר,

תודה על מכתבך.
השימוש שלי במונח חוק השבות אינו מקרי ואף אינו נובע מהיעדר הכרות עם החומר. אני עושה זאת במתכוון, ומבטאה בכך את היעדר ההסכמה המוסרי שלי עם העובדה ששארית יהודי אתיופיה מטופלים באמצעות חוק יחודי בשבילם.
אני דוחה על הסף את הפשפוש ביהדותם, ובעיני אין הבדל בינם ובין עליות אחרות, שגם בהן היו רבים מאוד שלא עמדו בכל התבחינים והקריטריונים, ובכל זאת הם, האחרים, הועלו במסגרת האתוס הציוני החזק של חוק השבות.
אני סבורה שההחלטה לחתוך את העלאת יהודי אתיופיה ולהעבירם למסלולים פרטניים הייתה החלטה שרירותית, שהיתה נגועה בגזענות בשל צבע עורם.
נתן, אני מעריכה אותך מאוד ויודעת שאתה אדם ערכי.
מפצירה בך שלא לבזבז את זמנך ואת זמני בתיקונים סמנטיים למיניהם, אלא פשוט להפעיל את כל כובד משקלך, הרב, כדי לשים קץ לסאגה המבישה הזאת ולהעלות כאן ועכשיו את אותם אלפים בודדים המתייסרים בגונדר ובאדיס.
החשיבות היא גם הומאניטארית, גם ציונית, וגם יש כאן מסר חשוב ומעצים לקהילת יוצאי אתיופיה בארץ.

בתודה ובברכה,

שלי יחימוביץ'