לכבוד פורים: שלי מתחפשת לכתבת התרבות של גלי צה"ל

24 במרץ, 2016
האזינו:

לכבוד פורים שלי התחפשה לכתבת תרבות ובידור בתכניתם של דודו ארז ואבי אטינגר בגלי צה"ל, ודיווחה על צאת הסרט "בטמן נגד סופרמן: שחר הצדק" בבתי הקולנוע, על מעללי הזמרת אדל ועל האירועים בבית האח הגדול. מתוך דבריה:

"ארז: אנחנו רוצים לומר שלום לכתבת הבידור האלמונית שלנו. שלום לך.
שלי: שלום דודו, שלום אבי.
ארז: אז לא נחשוף עם מי אנחנו מדברים, אבל בואי ברשותך נשמע מה בתחום הבידור, הזוהר, הבוהמה השבוע.
שלי: זה מה שקרה בתחום הבידור השבוע, דודו ואבי. הדבר הבולט ביותר השבוע בביצה ההוליוודית, כמו שאתם יודעים, היה הבכורה העולמית של הסרט החדש 'בטמן נגד סופרמן: שחר הצדק' בכיכובם של בן אפלק בתפקיד בטמן והנרי קוויל בתפקיד סופרמן, וכמובן גל גדות שלנו בתפקיד וונדרוומן.
ארז: כמובן, כמובן. גאווה. את צפית בסרט או שטרם?
שלי: אני אצפה עם משפחתי בשבת.
ארז: בשבת? אוקיי, מעניין. מה התגובות כרגע בעולם לסרט או לגל גדות?
שלי: הביקורות לסרט לא חיוביות במיוחד, אבל כולן ללא יוצא מן הכלל מהללות את דמותה הכובשת של וונדרוומן, הלא היא גל גדות שלנו. מאז הבכורה גל מככבת בפרימיירות מסביב לעולם, מתארחת בתכניות דיבורים, היא הייתה אצל אלן דג'נרס.
ארז: באמת יש תחושה שמדובר בנציגה של העם היהודי לא פחות ממשה רבנו, אליהו הנביא ואפילו הייתי מעז לומר נועה תשבי.
שלי: בהחלט, בהחלט. הבכורה בישראל הייתה אמש ומהיום אפשר ללכת לבתי הקולנוע ולצפות.
אטינגר: אם אפשר לשאול, כתבת שנשמעת יותר ויותר מוכרת ככל שהראיון ממשיך, האם גל גדות נותנת תפקיד רציני שם או שזה יותר מקרה מיכל ינאי בסרט הלטאה מספר 7?
ארז: לדעתי אתה מתכוון לאנקונדה.
שלי: כפי שאתם יודעים, אני עצמי, למרות שאני כתבת תרבות, עדיין לא צפיתי בסרט, אבל ממה שהבנתי בטריילרים שראיתי, אמנם אין לה הרבה זמן מסך אבל התפקיד שלה מאוד משמעותי והוא גם בונה את התפקיד של הסרט הבא בסדרה.
ארז: גבירתי הכתרת האנונימית, אנחנו מבינים שיש כל מיני עניינים עם הגברת אדל. את גם חובבת אדל, הזמרת המוכרת.
שלי: בהחלט. נכון. אמנם זה שייך לדסק האקטואליה ולא לדסק שלי, דסק התרבות –
אטינגר: הגדלת ראש.
שלי: כן, הגדלתי ראש.
ארז: אין פה דסקים. כולנו דסק אחד גדול.
שלי: לא, אני הרשתי לעצמי להיכנס קצת לתחום של הכתבים שמסקרים את הזירה הבינלאומית.
אטינגר: בסדר, את חדשה, את צריכה להוכיח את עצמך.
שלי: נכון, יש לי המון אמביציה ויכול להיות שיום אחד אני גם אגיש תכנית ברדיו.
אטינגר: אני מאמין בך.
ארז: הלוואי. אז מה עם אדל?
שלי: אז מה שקרה זה שביום שלישי בערב היא הופיעה בלונדון, וזה היה שעות מעטות אחרי מתקפת הטרור בבריסל. אחרי כמה שירים והופעה שהתנהלה באופן לגמרי שגרתי, היא החליטה לשתף את הקהל ברגשות שלה ואמרה דברים מאוד חריפים נגד הטרור והטרוריסטים. הדברים האלה, דודו ואבי, הם כל כך בוטים שאני לא יכולה לומר אותם בשידור. לימדו אותנו בקורס כתבים שדברים כאלה לא אומרים בשידור. הקהל מאוד תמך בה וגם היו דיווחים אחר כך ברשתות שבאמת דווקא החלק הזה הפוליטי בהופעה היה השיא של הערב. והשיא ממש, אפשר לראות בתמונות גם ברשתות, אפשר לראות את המוני המעריצים מרימים את הפלאפונים שלהם לשמים ויוצרים תמונה מרגשת לזכרם של 34 ההרוגים במתקפת הטרור.
ארז: טוב, מרגש. יש שמועות שאולי בפרלמנט שלנו חברי הכנסת יחוקקו חוק להביא את אדל לארץ. את גם מכירה את התחום הפרלמנטרי. זו שמועה זדונית או שיש אמת בדברים?
שלי: קודם כל, אני לא מכירה את התחום הפרלמנטרי. אני כתבת מתחילה.
ארז: אני מתנצל. אלף סליחות.
שלי: אבל מההתבוננות שלי מבחוץ אני בטוחה שאחרי שהמשפט הזה נאמר בשידור כבר יהיה חבר כנסת שיקפוץ על זה ויזום איזו הצעת חוק.
אטינגר: הנה, כבר הודיעו מש"ס שמביאים אותה ומגיירים אותה לחומרה. הנה, נפל בפור.
ארז: רגע לפני שנסיים, גבירתי הכתבת האנונימית, מה קורה בתכנית המציאות האח הגדול? יש בשורות מאותה תכנית ששמענו עליה לא מעט בזמן האחרון?
שלי: זהו, תהיתי באמת למה אתם לא פותחים באייטם החשוב הזה.
אטינגר: אני יודע שאת מאוד בעד אור סיונוב, המתמודדת, אז תשתדלי לא לחשוף את הדעה הזאת. תני דיווח אובייקטיבי, בסדר?
שלי: אני פשוט אדווח מה היה. אני אספר לכם מה קורה בצבא האמת של שי חי. אחרי שבמוצאי שבת באמת הודחה מבית האח הגדול היריבה המושבעת שלו, אור, התחילו כל חיילי צבא האמת לתקוף אותה ברשתות. בתגובה שי חי פרסם בעמוד הפייסבוק שלו הודעה שקוראת למעריציו להפסיק להטריד את אור. בהמשך הוא גם כתב את המשפט היפה: 'אנחנו רשאים להחזיק ולדבר בדעותיו על אור, אבל איננו רשאים בשום צורה לאיים על פרטיותה ושלמות גופה או נפשה'.
אטינגר: מהתנ"ך.
ארז: מה זה? חז"ל מתהפכים בקברם.
שלי: מרגש. דברי אלוהים חיים, בהחלט.
ארז: טוב, אנחנו כמובן רוצים להודות לך על הדיווח הזה. האם אפשר לחשוף את זהותך, להסיר את המסיכה ולחשוף למי שלא זיהה אתה קול עם מי אנחנו מדברים? אולי מדובר בחברת הכנסת שלי יחימוביץ'.
שלי: מדהים. ניחוש גדול. כל הכבוד. זה היה זיהוי מהיר."

להאזנה לראיון המלא: