בלי עוז ובלי גבורה. על הרג המחבל.

25 במרץ, 2016

להיות חברה שונה בתכלית משבטים פונדמנטליסטיים צמאי דם שמקיפים אותנו לרוב. שכר הבכירים: הבכי, הנהי והתדהמה ביקום ההון שלטון. המשחק שלנו, שיראה לך מיד פי כמה ממך מרוויח כל מנכ"ל. מנכ"ל כלל מאיים עלי, אז אם חזירות ותאוות בצע זו הוצאת דיבה והסתה, שיציע לי מלים אחרות. הפיגוע בבריסל ומצעד איוולת השוקולד. ובואו נפגש בעין השופט ובנצרת. ומה לי ולבאטמן.

 

 

חוגגת (באמת חוגגת!) עשר שנים בפוליטיקה, ומזמינה אתכם לבוא ולחגוג אתי. נשיא המדינה רובי רבלין יכבד אותנו בנוכחותו, ויהיו גם הרצאות/ברכות קצרות של פרופ' ירון זליכה וד"ר דני גוטוויין וכמובן גם אני אומר מלה או שתיים או יותר. מוסיקה, בירה, ועוד הרבה דברים. בואו! אשרו השתתפות באיוונט בפייסבוק בלינק להרשמה http://bit.ly/22eXzw5 או במייל  shelly@knesset.gov.il למי שרוצים לעזור לנו בערב הארוע – כתבו למייל.

 

 

שלום לכם חברות וחברים,

 

בלי עוז ובלי גבורה. על הרג המחבל. יכולתי לדבר על הנזק התדמיתי הנורא שמחליש אותנו עד אימה בזירה הבינלאומית ופוגע בנו אסטרטגית. יכולתי להזכיר את סכנת ההתלקחות סביב הארוע, את מחיר הדמים שהוא עוד יגבה. את ההערכות המוגברת של צה"ל כעת ואת מחיריה. אבל לא. לא בזה העניין.

שום עוצמה של נזק לא תשווה להרס הפנימי, הערכי והמוסרי שיש במעשה הזה.
דבר לא ימחה את חרפת הנונשלנטיות וה"קוליות" שבה הוא בוצע. ככה סתם, בסבבה. אפילו לא מתוך חימה, אפילו לא בבהלה. באדישות. ובהיעדר תגובה של כל מי שהיה עד. ועוד מידי חובש.

עוד מעט יצויין אצלנו יום הזכרון לחללי צה"ל. אנחנו נעצור את נשימתנו ונכאב יחד, את נפילתם של מי שמסרו נפשם בהגנה על המדינה. רבים מהם תוך הפגנת גבורה עילאית. במעשה אתמול אין פירור של עוז וגבורה.

...לאויבים מבחוץ יכול נוכל. מעשים מהסוג הזה, כשהם מלווים באדישות בעת ביצועם, ובתרועות עידוד אחריהם, מסכנים את מי שאנחנו יותר מכל איום חיצוני.
טוב וראוי שתגובת צה"ל, וגם תגובתו של שר הבטחון היו כה חריפות ונחרצות, ובטאו את רוח צה"ל. הכנסו לקריאת הפוסט המלא בפייסבוק.

 

תדהמה, זעם ואבל ביקום שלטון ההון. מנכ"לים מורטים שערות, בעלי הון כוססים ציפורניים – איך לעזאזל הם יקנו כעת (על חשבונכם) מנכ"לים שישרתו רק אותם? נאו ליברלים משתגעים מצער, עיתונאים שהתחזו למתנגדי שכר בכירים מופקע חוזרים לאני הפנימי שלהם עם מאמרי "כן אבל/כן אבל חבל ש..."  וביבי, הו ביבי, הוא כבר רוקח משהו. כדי שהחוק להגבלת שכר בכירים לא יוצבע במליאה בשבוע הקרוב, שהוא השבוע האחרון של מושב הכנסת ואחר כך הכל נכנס למקרר לחודשיים. ברגעים כאלה (שהם רגעי שמחה וסיפוק) כדאי לא להרדם בשמירה.

 

עשויים מכסף, קבלו את האפליקציה! איך אני יודעת שמשהו עובד? כשהוא מטריף את מי שמתנגד לך. לפעמים משהו מאוד פשוט ממחיש את הפואנטה יותר משנים של מאבק והסברים. בשביל זה בדיוק עמלנו בשבילכם על האפליקציה המגניבה "עשויים מכסף". כיוון שחלק מכם לפחות עשויים להישאר בה זמן מה וקצת להתמכר, אני מפצירה בכם לחזור אלי לכאן כשתסיימו לשחק, או לחכות רגע עם המשחק.

הכי פשוט בעולם: הקליקו על התמונה כאן, כתבו מה השכר החודשי שלכם, בחרו באמצעות החיצים מול מי מהמנכ"לים אתם רוצים לבדוק את השכר שלכם, לחצו על "גלו עכשיו" ותקבלו את התוצאה, שתמיד, גם אם המשכורת שלכם ממש גבוהה, מדהימה:

 

קבוצה מסורה של אנליסטים מתנדבים מנתחת במסגרת פרוייקט שלנו, "עשויים מכסף", את הדוחות של 2015  שמתפרסמים בימים אלה, ומזינה את עיקר הממצאים לאפליקציה. הדו"חות חושפים תרבות שכר מעוותת של פיטורים, אאוטסורסינג, ניצול, "יעול", ותקרת זכוכית ירודה של שכר מחד – לעומת שכר מטורף, שאינו יודע גבול ואינו יודע בושה, למנכ"לים.

 

הבכי והנהי, הגל הנגדי לחוק שכר בכירים, איומי הבג"צ, הנסיונות של ביבי לטרפד את החוק ולגרום שלא יעלה למליאה לפני הפגרה, היעד שלנו להחיל את החוק בהמשך לא רק על החברות הפיננסיות – כל אלה מראים שהרבה עבודה עוד לפנינו, וכאן יש לי בקשה:

עזרו לי להפיץ את האפליקציה כך שבמהלך פרסום הדוחות הקרובים כמה שיותר אנשים ישתמשו בה. שימו אותה אצלכם בפייסבוק, או שתפו את הסטטוס http://bit.ly/1RyWWZe, או שלחו לקבוצות הוואטסאפ שלכם, והכי שווה- להעלות את מסך התוצאה שלכם אצלכם בפייסבוק, יחד עם לינק וכמה מלים שלכם. או... גם וגם וגם. תודה!

 

תודה גדולה לאפרת לוי ולניר גולן המקסימים, המוכשרים והאידיאליסטים שעבדו מאוד קשה (בהתנדבות) על האפליקציה הזאת, ולכל צוות המתנדבים התותחים השותפים בימים אלה לפרוייקט: תומר קרמרמן, עומר חמצני, רון לייזר, מיכל שגיא ואחרים.

 

כאן בראיון בערוץ 10 עם טלי פלד קינן:

 

והרבה מאוד אזכורים בתקשורת:

 

 

על הכותרת של כלכליסט אפשר להגיד בפרגון, אדרבה ואדרבה, אדוני שר האוצר:

 

הפסקת פורים קצרצרה ומייד נמשיך עם "עשויים מכסף"

 

וברוח עגמומית זו תרומתי לחג היתה זעומה ביותר, הסכמתי רק להשתטות אחת קלה, כאן אני מתחפשת לכתבת התרבות של גל"צ, ומתראיינת לתוכנית של דודו ארז ואבי אטינגר. על הבכורה של באטמן, על גל גדות שמככבת בו כוונדרוומן, על ההופעה של אדל בלונדון אחרי הפיגוע בבריסל, ואפילו על צבא האמת של שי חי מהאח הגדול.

 

 

ועכשיו לגיבור השבוע של "עשויים מכסף", מנכ"ל כלל איזי כהן, שכבר הספיק לאיים עלי ולתבוע את "עלבונו", כמי שממש, אבל ממש, לא יודע איפה הוא חי.

ביום חשיפת האפליקציה התפרסם (במקרה) שכרו של איזי כהן, והשתמשנו בשכר הזה כדי להדגים. כך כתבתי:

"דוגמא: שכרו של מנכ"ל כלל איזי כהן פורסם היום. הוא הרוויח 6 מיליון ושמונה מאות אלף שקלים ב – 2015. 567,000 שקלים בחודש.

אם את מרוויחה, למשל, משכורת יפה של 11,000 שקלים בחודש, שימוש באפליקציה שלנו יראה לך במהירות שתצטרכי לעבוד 52 חודשים (יותר מארבע שנים) כדי להרוויח מה שאיזי כהן מרוויח בחודש אחד בשנה לא מזהירה מבחינתו (שנה לפני זה הוא הרוויח יותר מתשעה מליון, ושנה קודם 18 מליון, נקווה שיהיה לו מה לאכול השנה).

איזי כהן גיבורנו להיום הוא דוגמא קלאסית לשכר שהוא אות קין על מצחה של החברה הישראלית. אותו איזי הודיע לאחרונה בחגיגיות מביכה כי עובדי חברה בעלי ותק של 30 שנה "יזכו" לשכר של 7,500 שקל. עם פרסום שכרו היום מתברר שכהן לקח הביתה פי 76 מאותו עובד ותיק ומוערך. כלומר העובד יצטרך לעבוד 76 שנים כדי להרוויח שכר שנה אחת של מנהלו.

זה אותו איזי כהן שבית המשפט חייב אותו לשלם לחולה שרגלו נכרתה, והוא קבע כי אינו זכאי לפיצוי. אותו כהן שהחברה שהוא עומד בראשה סרבה לשלם פיצוי להוריה של שירה בנקי, בטענה שהרצח 'לא היה ארוע נקודתי, ושהילדה בת ה-16 הייתה צריכה לצפות את זה'."

 

מה עשה איזי כהן בתגובה? הנה הציוצים שלי בטוויטר שמספרים מה קרה (ושוב..תצטרפו! אני זקוקה לכם שם!):

 

 

 

מניחה שבהתקף החימה שאחז בו, מנכ"ל כלל לא העלה על דעתו שפשוט אצייץ את מכתב האיום שהכתיב לדוברת שלו. וגם לא את העובדה שהציוץ, יחד עם תוכן המכתב, יפורסמו גם בתקשורת:

 

 

עד כאן בעניינים האלה, ועכשיו לפיגוע הקשה בבלגיה, בציוצים:

 

הציוץ הקטן על השוקולד, דרך "The Times of Israel" מצא את דרכו לאין ספור סיקורים בעולם. כאן למשל בדיילי מייל, בניוזוויק, ובטלגרף:

 

 

 

 

פועלי הבניין ממשיכים ליפול. הדס תגרי מהקואליציה למאבק בתאונות הבניה מעדכנת:

 

וסיוון רהב בידיעות אחרונות היום, כותבת על זה יפה (בקטע מספר 3) ומאזכרת את הצעת החוק שלי:

 

מסבירה את חוק המאכערים ומתנגדת לחקיקה מחמירה ברשתות החברתיות, בערוץ 2, בתוכנית "שאלה משפטית", עם עו"ד יוסי כהן ועו"ד רן רייכמן: 

 

בואו נפגש בשבוע הקרוב.

 

מזמינה אתכם למפגש אתי מחרתיים, יום א' בעין השופט. לכל חברנו באזור – בואו! אשמח לפגוש אתכם, לספר, לדבר, ולהשיב על שאלות. זה מפגש פתוח, הביאו גם חברים סקרנים. בהשתתפות ראש המועצה איציק חולבסקי: 

 

ביום ששי, 1 באפריל, בנצרת עילית. ב 11:00 בבוקר, אשא את הרצאת הפתיחה בסמינר "יחסי כוחות" של קרן אייסף המצויינת, קרן בינלאומית לחינוך ולצמצום הפערים. מיקום: קראון פלאזה. ההרצאה היא לפני 360 המלגאים של אייסף, שמגיעים מכל הארץ, אבל גם אתם מוזמנים בהחלט.

 

ומייד אחר כך, בתקווה שאספיק, אהיה בארוע המלבב הזה בקבוצה הנהדרת שאני בין מחזיקי המניות שלה :) רכשו כרטיסים או עשו מינוי והיו חלק מהשותפים, כמוני, כאן.

 

וזה כבר מה שהיה: תודה לכל החבר'ה שלנו מנס ציונה שבאו לשבתרבות עם יובל קרני: 

בתמונה עם טלי חייט, חברת מועצת העיר, עמוס לוגסי, מזכיר הסניף המעולה וחבר מועצת העיר, שחר רובין, חבר מועצת העיר, יעקב קורץ, חבר מועצת העיר, ואראל אלמוג.

 

אם אתם מזדהים עם הערכים והדרך שלי, רוצים לחזק אותי, להיות חלק מזה – התפקדות שלכם היא צעד מאוד חשוב בשבילי, והיא גם מאפשרת לכם להצביע בפריימריס לח"כים ולראשות המפלגה.

עלות ההתפקדות: 75 שקלים בשנה, ו – 55 בשנה לבני פחות מ 25 ויותר מ 64 לנשים ו-67 לגברים. מעט מאוד בשביל להשפיע הרבה מאוד.

אם אתם כבר פקודים, תפקדו חברים וממשפחה. תוכלו להתפקד או לפקוד עכשיו כאן: https://www.shelly.org.il/mifkad  ואם אין לכם סבלנות ואתם רוצים שנסייע לכם בהתפקדות - כתבו לנו מייל לכאן: hitpakdutshelly@gmail.com בצרוף שם מלא ומספר טלפון, ואנחנו נחזור.

יהיה מאוד נחמד אם אחרי ההתפקדות תעלו אצלכם פוסט ובו תספרו למה התפקדתם. קראו גם לחברים שלכם לעשות אותו הדבר. צרפו לפוסט גם את הלינק להתפקדות. שימו את הפוסט גם אצלי על הקיר ובתגובות. כל שבוע אני מפרסמת כאן אחד. הנה:

 

שבת שלום,

 

שלכם,

 

שלי