שלי בבלוג על פסילת מתווה הגז: "יש שופטים בירושלים. ניצחון למדינת ישראל"

27 במרץ, 2016

שלי בבלוג: יש שופטים בירושלים. נצחנו נצחון סוחף ועצום. שופטי בג"צ ביטלו את "פסקת היציבות" ועמה בטל בעצם מתווה הגז כולו.
יודעת שלמנהיגות אסור לבכות... אבל יש לי דמעות בעיניים.
שוב מתברר שלפעמים מה שנראה דמיוני מתגשם, אם עובדים קשה, מתמידים ומאמינים.
החלטת בג"צ היסטורית ודרמטית, והיא מעצבת את אופיה של מדינת ישראל ערכית, דמוקרטית, כלכלית, סביבתית.
פסקת היציבות שנתניהו בישל עבור חברות הגז הייתה מלכתחילה מעוותת ונטולת כל הגיון חוקתי, והיא הפכה את חברות הגז לטריטוריה נפרדת עם חוקים משלה ועם חסינות ועוצמה שלא קיימות בעולם הדמוקרטי החופשי.
למרות מסע האיומים והלחצים האדירים, הכסף הרב שנשפך לטובת הקמפיינים של חברות הגז, סוללות עורכי הדין, היחצ"נים, הלוביסטים והמומחים, העובדה שנתניהו הפעיל את כל כובד משקלו ואת כל אימתו וכוחו –
שופטי בגצ בחרו היום להגן על הפרדת הרשויות ועל שלטון החוק בישראל, לבלום את הדורסנות חסרת-המעצורים שהופעלה לטובת טייקוני הגז, ולהציב תמרור 'עצור' בוהק כדי להגן על הציבור ועל הדמוקרטיה הישראלית.
מאז ההחלטה לפסול את בתי הכלא המופרטים למטרות רווח, לא קיבל בית המשפט החלטה כה משמעותית הנוגעת עמוקות למהותה של הדמוקרטיה הישראלית.
בשתי הפעמים האלה, ולא במקרה, היה דומיננטי ומוביל עו"ד גלעד ברנע המחונן והאידיאליסט.
תודה לו ולכל השותפים למאבק על פני השנים. תודה לפרופ' דייויד גילה שבעמדתו היטה את הכף ושילם על כך מחיר, עוד תודות יתווספו לכאן בהמשך, אבל בינתיים התודה הכי גדולה היא לכם.
זה ניצחון אדיר עבור אלפי הפעילים והפעילות שסירבו לשתוק אל מול חוסר הצדק של מתווה הגז. שהיו חכמים ונחושים ובקיאים וחרוצים, והוכיחו שהרבים והצודקים יכולים להכריע את האינטרסים של המעטים והחזקים. זה נצחון למדינת ישראל.