יום גאווה שמח וגאה, חברים וחברות שלי!

3 ביוני, 2016

שלי בבלוג: יום נפלא שמח וגאה חברות וחברים שלי! הומואים, לסביות, טרנס, בי, קוויר, סטרייטיות וסטרייטים ידידי הקהילה, וכל מי שנאבקים, בעוז ובתעצומות נפש, למען מטרה כה פשוטה: שוויון מלא.
לחברים שלי בני גילי, שהלכו בדרך קשה ולא זרועה, אכלו מרור, השפלות, אלימות והתנכרות, אבל זקפו ראשם באומץ וסללו את הדרך לדור הבא, כולל הילדים שלהם עצמם.
לכל הלוחמות והלוחמים הצעירים שנאבקים בנחישות, בחוכמה, בהומור ובתעוזה על תיקון העולם שלנו, לא רק למען הזכויות שלהם, אלא למעננו, כדי שנחיה בעולם נאור, סובלני, צודק ויפה יותר.
תיכף נצעד בגאווה ובשמחה, ברחובות עיר לוהטת, מופלאה ומכילה, אחת הערים הכי גיי פרנדלי בעולם המערבי.
אבל כשנתבונן בצועדים ליידינו, בהמוני התיירים שבאו לכאן לחגוג אתנו, בדגלים על המרפסות, באושר ובגאווה, נזכור תמיד כמה ארוכה עוד הדרך לשוויון המלא, כמה הרבה עוד יש לתקן, ואת כאבם וסבלם של כל אלה ששילמו, ועדיין משלמים, את המחיר. לפעמים גם בחייהם.
השנה, בסיום המצעד בגן צ'ארלס קלור, דקת דומיה לזכרה של שירה בנקי ז״ל ולזכר נרצחי הפיגוע בברנוער ניר כץ וליז טרובישי ז״ל, לזכרן של הטרנסיות ששמו קץ לחייהן השנה, ולזכרם של כל חברי הקהילה שנפגעו וממשיכים להיפגע מאלימות ואפליה.
״מצעד הגאווה הוא התשובה שלנו, נמשיך להיות גאים, בכל פעם שינסו לפגוע בנו, נרים את הראש גבוה יותר ונזכור. נזכור שגם כשאנחנו חוגגות אנחנו עדיין מוחות ומפגינות.״ כותבים ארגוני הקהילה, ואני מצדיעה להם.

מאוחר יותר הוסיפה בתגובה לגולשים ואמרה: "הי זאת שלי, כל מי שמבקשים שלהטב"ק יעשו את כל מה שהם עושים בצנעה, תעשו קודם אתם את הסטרייטיות שלכם בצנעה, יש כאלה שזה ממש מפריע להם. שבת שלום."