בעקבות הפיגוע - שלי העבירה את כל פגישותיה למתחם שרונה בתל אביב: "אסור בשום פנים להיכנע לטרור"

9 ביוני, 2016

שלי בבלוג: את כל ישיבות העבודה שלנו להיום העברנו למתחם שרונה הדואב.
הבוקר, כשיצאתי מהבית, שממוקם בפאתי שוק הכרמל, נחרדתי לראות את הרחוב, שבחמישי בבוקר הוא הומה ושוקק קונים – ריק ושומם כמעט לחלוטין. אסור לתת לזה לקרות.
מטרת הטרור היא קודם כל הרג חסר הבחנה של חפים מפשע, אך מעבר לכך גם זריעת פחד ואימה שישבשו את חיינו ויפגעו פגיעה אנושה במרקם החיים היומיומי. ולכך אסור, בשום פנים ואופן, להכנע.
שרונה הוא מתחם שמושך אליו מבקרים מכל רחבי הארץ ואני קוראת להם, וגם לתל אביבים כמובן, לצאת הבוקר לרחוב ולהמשיך לעבוד, לעשות קניות לשבת, לחיות את חיי התרבות והפנאי ולא לאפשר לטרור לנצח.
כרגע הצוות שלי ואני מקיימים את ישיבת העבודה השבועית ב'מקס ברנר' הטעים, שממנו יצאו המחבלים הרוצחים אתמול. אחרי כל פיגוע סופגים העסקים הקטנים והבינוניים סביב המקום – מכה כלכלית אנושה, בואו נאפשר להם להמשיך לעבוד ולשגשג.
יש עוד רבים שהחליטו לעשות כמוני, והם נמצאים כעת במתחם. ממש לידי, על הדשא, יושבים חבר'ה מהמכינה הקדם צבאית מיתרים-לכיש, שרים ומדברים על המצב ועוברי אורח מצטרפים אליהם.
זה יום מחריד לארבע משפחות שאבדו את יקיריהן וישארו עם הכאב והאובדן לנצח. אני מחבקת אותן, משתתפת באבלן הכבד.
זו לא עת לציניות ואפילו לא לביקורת אופוזיציונית, וגם לא לתזכורות על אמירות מתלהמות שנאמרו בשפע על ידי שר הבטחון ליברמן.
אני יודעת, כחברה בועדת חוץ ובטחון, איזו עבודה מדהימה עושים כוחות הבטחון בסיכול פיגועים וכמה רבים-רבים הפיגועים שסוכלו לעומת אלה שלבסוף התרחשו.
את המחלוקת על פתרון שהוא לא רק פתרון צבאי אלא פתרון של חזון אחר או תכנית פעולה אחרת – נשמור לימים אחרים.
בבית החולים איכילוב מאושפזים עדיין 14 פצועים. נאחל להם החלמה מהירה, בהם גם חבר שלנו – אסף בר, סטודנט לכלכלה ולמדע המדינה מחיפה שנורה בראשו פעמיים ונמצא כעת בטיפול נמרץ, אך יצא מכלל סכנת חיים. מתפללים לשלומו ולשלומם של יתר הפצועים.
בתמונה: בסיבוב עם האופניים במתחם. למטה: פגישה לא מתוכננת עם נשיא המדינה רובי ריבלין.