תקווה ופתרון, לא נקמה.

10 ביוני, 2016

כך מבקש האב הסופד לבנו. החלטות הממשלה מאתמול: לא רלוונטיות למאבק בטרור, ואף מזיקות. החלמה מהירה לאסף, חבר ושותף, שספג שני כדורים בראשו. המאכער הגזען של נתניהו, רמי סדן, מחפש כלה מרוקאית. איך הפכה מחליפתו של פרופ' דיויד גילה המודח לממונה על הגנת המונופולים. המאבק בשוד הגז נמשך, והפרקליטות - לא ממלכת רשע. להפך.

 

שלום לכם חברות וחברים, וחג שבועות שמח

 

לא רוצה נקמה, רוצה תקווה. ופתרון. ראוי לפתוח בדברים פשוטים, כואבים וחדים של אברהם, אביו המיוסר של עידו בן ארי ז"ל, בן ה- 42, אחד מארבעת הנרצחים בפיגוע, שיגון ואבל אינסופיים ירדו על משפחותיהם. אברהם סופד לבנו במלים שפעם היו מובנות מאליהן ועכשיו הן נדירות ויש לנצור אותן:

"עידו בני האהוב והיקר, במחוזות נורמליים לא מקובל שאבות קוברים את ילדיהם, אבל במקרה הזה התחלפו היוצרות, אב קובר את בנו ואין קשה מזה. מנהיגנו צריכים לפעול אסטרטגית ולא עם מנטרות ומילים מכובסות. אתמול הגיעו ראש הממשלה ושניים משריו, ושוב ישיבת קבינט, יקימו גדרות, לא יחזירו גופות.

פתרונות אלה גורמים לסבל ולייאוש, דרוש פתרון ולא רק להגיד כל הזמן שאנו מושיטים יד לשלום או שאין פרטנר. כבר 49 שנים אתם מנסים לפתור בשיטה טקטית, וצריך פתרון אסטרטגי. היום זה בני וכאבי קשה מנשוא. אנחנו לא רוצים נקמה, אנחנו רוצים פתרון. אין לנו ארץ אחרת, והיא יקרה לנו.

בני, נתגעגע אליך ותחסר לנו. אנחנו לא יודעים איך נמשיך. כולנו המומים, שפוכים וממוטטים. מבטיחים לשמור על מורשתך אבל לא בטוחים שנצליח בלעדיך".

 

ואכן, אין ולו שמץ של קשר בין החלטתו של ליברמן – תוך – 48 – שעות – הנייה – מת לשמור אצלנו את גופות המחבלים, לבין סיכול הפיגוע הבא. ואם יש קשר, הוא הפוך. ההחלטה להחזיר גופות עד כה היתה החלטה מושכלת של הדרג הבטחוני, לא מתוך שמתחשק לנו לעשות לווייה יפה לרוצחים. על כך בראיון לוילנסקי וברדוגו בגלי צה"ל, הקליקו כאן:

 

עוד החלטה אומללה של הקבינט, להפחית באישורי הכניסה לפלסטינים – גם היא עומדת בניגוד מוחלט וטוטאלי להמלצת מערכת הבטחון. על כך, ועל עוד היבטים של הפיגוע, וגם על נתניהו שאין לי ספק שיוחלף בבחירות הבאות – בראיון הבוקר לנוגה ניר נאמן ולדני רופ בתוכנית הבוקר של ערוץ 10:

 

שוק הכרמל. בתמונה למעלה, שימו לב, ריק לגמרי מאחורינו. זה מחזה נדיר ומדאיג בערב חג ובערב שבת.  כך לצערי הוא נראה גם היום. למי שלא יודע, אני גרה ממש בפאתי השוק, מכירה אישית את הסוחרים, ויודעת היטב מה דממה וריקנות כזאת מעוללים לפרנסתם. מטרתו של טרור הוא הרג חסר אבחנה של חפים מפשע, אבל מטרה נוספת שלו היא לזרוע אימה ופחד, לשבש את דופק החיים הנורמליים, לפגוע בפרנסה. זו הסיבה לכך שאת ישיבות העבודה שלי העברתי אתמול, יחד עם הצוות, למקום הפיגוע - מקס ברנר בשרונה, בקריאה המעט קלישאתית אבל חיונית: אל תתנו לטרור לנצח. המשיכו בחיי העבודה, התרבות, הפנאי והמסחר. הקליקו על התמונה הראשונה לפוסט שלי בעניין זה:

 

 

 

 

 

 

בבית החולים איכילוב מאושפז חבר ושותף שלנו, אסף בר, שספג שני כדורים בראשו מירי המחבלים. אסף הוא סטודנט לכלכלה ומדע המדינה באוניברסיטת חיפה, בחור מקסים ואידיאליסט, פעיל חברתי ובמיוחד במאבק הגז ובמאבק הסביבתי בחיפה, רק לפני שבוע נבחר לציר במשמרת הצעירה שלנו, חבר של העוזרים הפרלמנטריים שלי. הבוקר, למרבה השמחה, הוא כבר יצא מחדר הטיפול הנמרץ, הועבר למחלקה הנוירוכירורגית והוא מרגיש הרבה יותר טוב. כאן, בתמונה, חבר טוב שלו, שלומי בן עוז. מתפללים לשלומו ומחזיקים אצבעות, כמו גם לכל פצועי הפיגוע.

 

ועכשיו לעוד כמה עניינים.

 

המאכער הגזען של נתניהו. אין לי מלים לתאר את הפלצות שאחזה בי כשקמתי לבוקר חדש שבו רמי סדן עומד בראש הדירקטוריון של חברת החדשות (!) של אחד משני הערוצים המסחריים, ערןץ 10, שעושה עבודה מקצועית ומצויינת. או לפחות עשה עד היום.

 

 

ראיונות על כל פרשת סדן בגלי צה"ל, אצל יעל דן, אצל גדי נס, ברדיו חיפה, ואצל אבי ממרן ברדיו קול חי : "האיש לא ראוי להיות יו"ר הדירקטוריון. משום שאין לו שום נסיון עיתונאי ושום נסיון ניהולי. משום שמדובר במאכער ולוביסט מהסוג הרע ביותר. משום שהוא עוד תוצאה של ההשתלטות המסוכנת והבלתי פוסקת של נתניהו על כל כלי תקשורת אפשרי. ובראש ובראשונה בגלל הגזענות. הדברים שאמר, ואני יודעת בוודאות מוחלטת שאמר, תפיסת העולם הזאת – אלה דברים שמרתיחים אותי בכל פעם מחדש.

בכל פעם מגיעה פליטת פה במרכאות כפולות ומכופלות עם גזענות עמוקה כלפי מזרחים וחוסר המודעות הבהמי הזה שבה הגזענות הזו באה לידי ביטוי – אני שואלת את עצמי, מה אתם חושבים לעצמכם? אלה מחצית מאזרחי מדינת ישראל. יש כאן משהו שהוא בלתי נתפס. אתה יודע מה? אומר לך בצער שלפני 10 או 15 שנים אם הוא היה אומר את זה, יכול להיות שזה היה עובר בשלום. אבל לשמחתנו קם כאן דור צעיר שעומד על הזכות שלו לנהל את הדיון המזרחי בלי חשש. הם לא פוחדים אם אומרים להם 'מה אתם מתבכיינים?' או כל הביטויים שבאמצעותם ניסו כל השנים להשתיק את השיח המזרחי, והמציאות השתנתה. דברים כאלה לא עוברים, נקודה. הם מבטאים תפיסת עולם חשוכה ולבן אדם כזה אסור לעמוד בראש ערוץ שצריך לייצר תקשורת וחדשות לכל עם ישראל בלא הבדל גזע, דת, מין, מוצא, עושר ועוני."

 

 

ולקינוח, זה כבר מהיום:

 

הממונה על הגנת המונופולים. וזה הולך להיות אחד מהקרבות הבאים. נכנסת לתפקידה ממונה חדשה על ההגבלים העיסקיים, מיכל הלפרין, ומה היא עושה דבר ראשון, למרבה התדהמה? מודיעה שהיא מבטלת שני כלים מרכזיים למאבק בהגבלים העסקיים! את האפשרות לאכוף איסור על מחיר מופרז, ואת עצם ההכרזה על מונופולים כמונופולים. פשוט חרפה ובושה. הנה כאן יותר פרטים בראיון שלי בעניין זה בגל"צ אצל רינו צרור, וגם כאן, תוכלו לצפות בדברי בועדת כלכלה בראשות איתן כבל, בדיון שיזמו מיקי רוזנטל, זהבה גלאון ויעקב פרי:

 

וכאן באותו עניין ב"לילה כלכלי" בערוץ 10, עם ניב גלבוע:

 

הבשורה הטובה היא שאמש, במענה לעתירה שהגישו פרופ' ירון זליכה ועו"ד אופיר נאור, הציב השופט מלצר תמרור עצור לממונה. מלצר בקר את החלטתה של הממונה וכתב שהיא אינה מתיישבת עם החלטות שיפוטיות קודמות. המשמעות היא שהחלטת הממונה אינה תקפה ואכיפה נגד מחיר מופרז אפשרית עד להכרעת בג"צ בעתירה.

 

המאבק בשוד הגז לא נגמר ולא יגמר במהרה, ויש סכוי גבוה שהפרשה על כל ספיחיה תעבור לצד של השחיתות הפלילית. בצד של השחיתות הציבורית הקשה היא כבר נמצאת מזמן. 

השבוע חשף אבי בראלי בדמרקר שמשרד האנרגיה הסתיר דוחות שהעידו על נפח גז נמוך מהמשוער במאגר לווייתן.

מה מתבקש והגיוני ולכן גם לא הולך לקרות (אלא אם נכריח אותם)? שהמדינה תעשה בדחיפות חישוב מסלול מחדש לגבי היצוא. ולמה? כי שיעורי היצוא חושבו על בסיס נתונים שגויים ומופרזים. ולטובת מי פעלו החישובים השגויים? ניחשתם נכון. לטובת חברות הגז ולרעת שמירתן של עתודות גז לצורכי מדינת ישראל.

שוב מתגלים החשיבות העצומה וההישגים של המאבק שלנו, שהביא בין היתר לביטול פסקת היציבות בבג"צ. לו היתה הפסקה מאושרת, כל הטעיה, הסתרה, גילוי חדש או שינוי מצב משק הגז העולמי – חמורים ככל שיהיו – לא היו מאפשרים לבצע שינויים הכרחיים במתווה. חוות הדעת שהוסתרה היא רק טיפה בים של התנהלות הגובלת בשחיתות בכל מה שקשור במתווה הגז. הכנסו כאן לראיון שלי בעניין הזה עם רינו צרור בגל"צ.

 

 

הפרקליטים. זו לא "ממלכת רשע". אל תאמינו להסתה הזאת. זה לא אומר שהם חפים משגיאות. אבל בטח לא יותר מאחרים. אלה עובדים מסורים ונפלאים, עם מוסר עבודה גבוה, תחושת שליחות, ואתוס של הגנה על הצדק. ההשתלחות בהם, החקיקה המפלה נגדם – נולדו במקום של כוח פוליטי וכספי, ולא ממקום של הגנה על הציבור. ההחלשה שלהם תפעל רק לטובת מיוחסים. אני מבקשת לרתום אתכם למאבק הזה שאני מנהלת לטובתם, למרות שזו עמדה שלא עולה בקנה אחד עם טרנד הכפשת הפרקליטות. השבוע החלו בועדת חוק חוקה ומשפט הדיונים על החקיקה בעניינם. אעדכן אתכם באופן שוטף, אבל רק להתעדכנות ולהבנה, מוזמנים לשמוע את דברי בועדה השבוע:

 

כולם דברו על יום ירושלים, פחות דברו על כך שזה גם יום הזכרון לאלפי יוצאי אתיופיה, שבמסעם לישראל, דרך סודאן, מתו בהמוניהם מרעב, מצמא, מתשישות ומחולי. אחרים נטרפו בידי חיות, אחרים נרצחו בידי שודדים, חיילים סודניים, או מורי דרך שניצלו את תמימותם ואת כיסופיהם לישראל. משפחות שלמות נספו והותירו ניצולים מעטים, שכעת כבר חיים בינינו והעמידו ילדים וגם נכדים. הקליקו על התמונה לקרוא את הפוסט שלי בפייסבוק בנושא הזה:

 

שוב אני מזמינה אתכם לטוויטר.  זה חשוב ומשפיע. פתחו חשבון עכשיו, ועקבו אחרי, וכמובן אחרי עוד אנשים/תחומים שמעניינים אתכם. הנה עוד כמה מציוצי השבוע:

 

 

 

 

כאן תמונה ממפגש מרתק בכנסת עם הקבוצה המצויינת של תא אופק שלנו בבאר שבע: 

 

ובואו גם אתם למפגשים אתי:

 

דיבייט מול השר לבטחון פנים, גלעד ארדן, בירושלים, באוניברסיטה העברית. 15.6, רביעי, 18:00. זה דיבייט ידידותי, לא תחרותי, אבל חושבת שיהיה מעניין.

 

 

ושימו לב, האירוע הזה הוא בשבת הבאה, לא זו של מחר:

 

רוצים לחזק את הדרך שלנו ואותי? תתפקדו. תוכלו לעשות זאת עכשיו כאן: https://www.shelly.org.il/mifkad

אם אין לכם סבלנות ואתם רוצים שנסייע לכם בהתפקדות - כתבו לנו מייל לכאן: hitpakdutshelly@gmail.com בצרוף שם מלא ומספר טלפון, ואנחנו נחזור.

אם אתם כבר חברי מפלגה, פקדו אחרים. וגם: תעלו אצלכם פוסט וספרו למה התפקדתם, צרפו לינק להתפקדות, וקראו גם לחברים שלכם לעשות אותו הדבר. שלחו לנו לינק לפוסט לאותה כתובת מייל. הנה כאן דן מרון (בתמונה) מסביר למה הוא התפקד: 

 

 

תודה דן ותודה לכולכם,

 

שבת שלום וחג שמח,

 

שלכם,

 

שלי