"נתן אשל מטריד אותי באופן קבוע. אדם לוגי היה מבין שההטרדות צריכות להיפסק"

23 ביוני, 2016

שלי התראיינה בתכנית "כנסת ברשת" עם ירון אברהם, והתייחסה להטרדות החוזרות ונשנות של נתן אשל אותה, ולסמס האחרון שלו בו האשים אותה ב"ג'יהד פמיניסטי". בנוסף התייחסה לדירוג הדף שלה בפייסבוק פעם נוספת בראש טבלת האינטראקטיביות וכן למגעים לכניסה לממשלה. מתוך דבריה:

"אברהם: שתפי אותי, מה חשבת כשראית על הצג שלך הודעה כזו מנתן אשל.
שלי: זאת לא הפעם הראשונה, על פני השנים, מדי פעם הוא משגר אליי מיילים או סמסים בדרך כלל של נאצה, תוכחה, נזיפה או שמחה לאיד. למשל, כשהפסדתי בפריימריז לראשות המפלגה הוא שלח לי מייל של צהלה ושמחה. מדובר פשוט בהטרדה קבועה, גם במייל וגם בטלפון. זה לא שיח בינינו – שיהיה ברור. ולכן, לא בפעם הראשונה, הדבר הראשון שעשיתי זה לשתף את התוכן עם הציבור הרחב.
אברהם: אז זהו, תכף אני אשאל אותך על השיתוף, אבל אמרת לו שיפסיק לסמס, לשלוח מיילים, לתקשר בדרך זו או אחרת איתך?
שלי: אין לי עניין לומר לו דברים כאלה. כל הסיפור הוא חד צדדי לחלוטין. אין לי שיח עם אדם שהטריד מינית ובעור שיניו נחלץ איכשהו בעסקה עם נציב שירות המדינה ונגזר עליו לא להיות לעולם בשירות המדינה ואנחנו רואים אותו בוחש שוב ושוב, ושוב, ושוב. הוא לא בר שיח בשבילי. הוא באופן חד צדדי מטריד אותי. אני חושבת שאדם לוגי היה מבין שמכיוון שההטרדות האלה זוכות לפומביות הוא היה צריך להפסיק, אבל משום מה זה לא פסק.
אברהם: היו שהאשימו אותך, חברת הכנסת יחימוביץ', לפחות מה שאני ראיתי בטוויטר, אפילו בשיימינג. טענו שלא היית צריכה לחשוף את המסרון, עברת על איזשהו קוד בסיסי שהודעות אישיות לא חושפים, כך לפחות לטענתם, אפילו שזה אדם שאת לא מחבבת במיוחד.
שלי: קשקוש מוחלט. כל מי שטען ככה פשוט לא מזדהה עם הגינוי המוסרי לנתן אשל ולמעשיו. הרעיון שאני צריכה לכבד את פרטיותו של מי שחומס את פרטיותי ושולח לי בעל כרחי הודעות נאצה ושמחה לאיד, ולכבד משהו בתקשורת החד צדדית הזו, הוא מופרך מעיקרו. אני חושבת שמי שטוענים את הטענה הזו, לא באמת חושבים שנתן אשל לא בסדר, לא מבינים שהוא הטריד מינית והתעמר בעובדות בלשכת ראה"מ ובדרך כלל גינוי למשהו כזה הוא כרוך בהכלה של תופעה בלתי מוסרית באמת.
אברהם: נראה לי שמיצינו את עניין נתן אשל. נעבור לשתי שאלות שלא קשורות אליו, האחת, לגבי ההצלחה שלך ברשתות החברתיות בישראל. שוב דורגת בעשרת המקומות הראשונים בישראל מבחינת האינטראקטיביות של הדף – מחמיא.
שלי: מחמיא ומאוד חשוב. זה כלי שהוא ראשון במעלה גם ליצירת קשר עם הבוחר, גם להבהיר עמדות שלי שאם אני מתראיינת בתקשורת אז בדרך כלל הכותרת תהיה כותרת הכי סנסציונית שאמרתי בלי להסביר משנה סדורה, ובאופן אבסורדי הפייסבוק הפוך להיות למקום שבו אפשר להסביר רעיון מתחילתו ועד סופו ולפעמים אני מסבירה דברים שאינם פשוטים והם לא אכילים: דברים כלכליים, דברים עקרוניים, דברים שקשורים לדמוקרטיה. והעובדה שבכל זאת, למרות שהמסרים הם מורכבים, יש לי כל כך הרבה עוקבים וכל כך הרבה משתתפים והדבר הזה מעורר שיח היא ... זה סיפוק מאוד גדול. זה גם כלי פוליטי. אנשים גם מתפקדים למפלגת העבודה כדי לחזק אותי באמצות הרשתות החברתיות. לכן, זה באמת כלי מופלא שעומד לשירותו של פוליטיקאי שרוצה לשרת את הציבור ובטח פוליטיקאים כמוני שאין שום עיתון שנותן להם חסות או מטפח אותם.
אברהם: נסיים עם שאלה פוליטית. אומרים שאפשר להוציא את הכתב מהכנסת אבל לא את הכנסת מהכתב. זה נשאר כך. איפה עומדים המגעים לכניסה לממשלה? יש כבר שמועות שנתניהו והרצוג חתמו על איזשהו הסכם ורק מחכים עכשיו לשעת כושר. את מכירה דבר כזה?
שלי: אני שומעת על זה פעם ראשונה, זה נשמע לי כל כך מופרך וכל כך מסולף שאני רוצה להאמין שזו שמועת שווא.
אברהם: את מאמינה שעוד יש סיכוי שבסופו של דבר הרצוג כן ירצה ללכת על מהלך כזה? מהשיחות שלך איתו לפחות.
שלי: אני לא מאמינה, אני יודעת שהוא רוצה להכנס לממשלה בכל תנאי, ואני אעשה ככל שביכולתי כדי שהדבר הזה לא יקרה.
אברהם: אני רוצה להבין, עדיין הוא רוצה להכנס בכל תנאי? אחרי ביקורת וההתנגדות הנחרצת בתוך המחנה שלו?
שלי: כן, אני מאמינה שהרצון הזה עדיין קיים אבל כיוון שאנחנו מפלגה דמוקרטית ולא מפלגה של אדם אחד, אני מאמינה שהכוחות שרוצים לשמוא על חייה הערכיים והפוליטיים של המפלגה יגברו והדבר הזה לא יקרה, אבל העובדה שהרצון קיים, לא מוטלת בספק."

לצפייה בראיון המלא: