הלו אדוני ראש הממשלה! אתה על הקו? איפה נעלמת

16 ביולי, 2016

מתקפת השנאה על הקהילה הגאה: מתקפה על ערכי הנאורות והצדק. כשבבאר שבע עירי היה רק הומו אחד מחוץ לארון ומה קרה מאז. הנה בא שר החוץ של מצרים, איך שמחנו לקראתו. ובמפלגת העבודה: ככה זה לא יכול להימשך. פריימריס השנה, בלי מסמוסים, בלי קומבינות. בפשטות ובשקיפות. כך גם יושם קץ לנסיונות המביכים לחבור לממשלת נתניהו. זו שעת חרום להצלתה של אופוזיציה אידיאולוגית ואיתנה בישראל.

שלום לכם חברות וחברים,

 

פוליטיקה. קצב. בראיון הזה, אתמול, באולפן פתוח אצל אורית לביא נשיאל בערוץ הכנסת, יש התייחסות נרחבת שלי לעניינים הפוליטיים במפלגת העבודה, וגם, בהרחבה, לשחרורו האפשרי של האנס משה קצב. אז לפני שעוברים לשאר ענייננו החשובים לא פחות, מוזמנים לצפות בהקלקה כאן:

 

וכאן לכתבה שאני משתתפת בה בחדשות ערוץ 2 על שחרור קצב. עוד הצהרות פוליטיות – בסוף עיתון סופשבוע.

 

ועכשיו למתקפה האלימה על הקהילה הגאה. שלוש התקריות הבלתי נסבלות השבוע שמיד אתייחס אליהן - דברי השנאה וההסתה של הרב יגאל לוינשטיין, דברי הבלע של הרבצ"ר החדש על "מחלת" ההומוסקסואליות, ועשרת הקבין של ההומופוביה שספגו מארגני מצעד הגאווה בבאר שבע, מתלכדים לכלל מתקפת שנאה. זו קריאת תיגר על ערכים אוניברסליים של שוויון, נאורות, צדק וזכויות אדם. זה גל נגדי עכור ומכוער שבא כנגד ההצלחות שרושמת הקהילה. וזה ביטוי לזרמים חשוכים ומסוכנים, שמסיגים אותנו כל הזמן לאחור, ומתעקשים לדמות אותנו לחברות האפלות ביותר. המאבק על שוויון לקהילה הגאה הוא לא רק מאבק למען הקהילה. הוא מאבק נגד שנאה. הוא בעיקר מאבק על דרכנו, על זהותנו, על מי שאנחנו. על סובלנות, על נאורות, על שוויון.

הסתה לרצח ולהתאבדות, לא פחות. דברי הבלע, ההסתה והחושך נגד הקהילה הגאה מגיעים הבוקר בעוד נחשול מצחין. הטקסט הזה עשוי להישמע כאילו הוא יוצא מפיו של הרוצח שליסל, אבל הדובר הוא הרב יגאל לוינשטיין, דמות מוערכת (לא עוד) בעולם היפה של המכינות הקדם צבאיות, ומייסד מכינת "בני דוד" בעלי. כה אמר המסית:

"...אני לא מעיז לקרוא להם גאים, סוטים אני קורא להם. תנועה מטורפת של אנשים שאיבדו את הנורמליות של החיים, הקבוצה הזו מטריפה מדינה והיא נכנסה לצבא בכל הכח... בבה"ד 1 יש הרצאות של סוטים, היו גם סרטים שהציגו את אורחות חייהם של הסוטים..."

אהבת זולת סלקטיבית. כשהקים לוינשטיין את מכינת "בני דוד" בעלי, הוא מנה את הערכים שעל בסיסם יש להכשיר את צעירי הציונות לצה"ל. אחד המרכזיים שבהם היה אהבת הזולת. מתברר שאהבת הזולת היא עניין חמקמק אצל כבוד הרב המחנך. "הזולת", לפי לוינשטיין, הוא רק מי שזהה לו עצמו בתפיסותיו ובאורח חייו, ומרגע שהוא שונה ממנו הוא כבר לא-אדם. לא אנוש. לא זולת. לפוסט המלא ולוידאו של הדברים הקליקו:

 

למה סוטים, חולים. לעומתו, המינוי הנורא החדש לרבצ"ר, אל"מ הרב אייל קרים, הוא יותר רחום וחנון. הוא חושב שדווקא צריך לחוש רחמים כלפי "מחלתם" של ההומואים. אה, וחוץ מזה הוא חושב שנשים פסולות לעדות ולשרות בצה"ל, ושמותר לאנוס בעת מלחמה (בשני תנאים: שהנאנסת לא יהודיה, ושהיא נאת-מראה). כאן לפוסט בפייסבוק. 

 

המדינה עם המודיעין הטוב בעולם לא יודעת לעשות גוגל. ראיון ל"עושים צהריים" עם יעל דן: "...ברור לחלוטין שלו היו מונחות לפני הרמטכ"ל ההתבטאויות הספציפיות האלה הוא לא היה מתמנה לרב הראשי של צה"ל, ואסור לו לכהן בתפקיד. מעבר להיותו בלתי ראוי בעליל, יש כאן כשל ומבוכה שעם המודיעין הטוב בעולם שיש לנו, איש לא חשב  להקליד את שמו בגוגל ופשוט לקבל בזו אחר זה את ההתבטאויות שלו... דיברתי עם חיילים ועם קצינים אתמול, המינוי הפך לבדיחה מתגלגלת. עוד שנייה אחת וזה הופך גם לפרשייה בתקשורת הבינלאומית..." לראיון המלא בגל"צ ולכתבה בהשתתפותי בחדשות ערוץ 2:

 

 

 

"בחדר השינה שלכם תעשו מה שאתם רוצים, אבל למה בפומבי? למה בראש חוצות?" זה משהו שהקהילה הגאה רגילה לשמוע, ממי שמבקשים לכלוא את חבריה בין קירות הבית, ממי שמסרבים להבין שזה מאבק פוליטי, ציבורי ותודעתי לשוויון ולזכויות אדם. ה"המלצה" הזאת הפכה לעובדה כשמצעד הגאווה בבאר שבע סולק משדרות רגר, רחובה הראשי של העיר. הצועדים נשלחו למסלול קצר ברחובות צדדיים, בתירוץ ש"יש מידע מודיעיני על פגיעה בצועדים".

הומו אחד מחוץ לארון. על המצעד שלא צעד, על מה קרה לקהילה בבאר שבע מאז שהייתי תושבת העיר והיה בה רק הומו אחד (!) מחוץ לארון, על כברת הדרך העצומה שיש לעשות ועל כברת הדרך הגדולה לא פחות שכבר עשינו עד עכשיו. על האמונה, אומץ הלב, והנחישות שהמאבק הזה תובע, קראו בפוסט המלא בהקלקה על הציוץ הכל כך מדוייק הזה:

 

 

 

הלו, ראש הממשלה? הי, זאת שלי, שומע? שומע את הרב לוינשטיין קורא להומואים סוטים ומטורפים שנכנסים בכוח לצה"ל? לא שומע? הלו? אני אדבר יותר בקול רם. אולי שמעת  את הרב הצבאי הראשי אומר שהומוסקסואליות היא מחלה? כן, אני יודעת ששבת נכנסת ושתיכף ארוחת ערב, אבל פשוט חשבתי שזה יעניין אותך, כי שמעתי אותך מתפאר לא פעם (אמנם רק באנגלית) שאנחנו המדינה היחידה באזורנו  שלהטב"קים  יכולים להסתובב בה בחופשיות. ורציתי להציע לך אולי אפילו רק להגיב על זה בעמוד הפייסבוק שלך – לפוסט המלא עם תמליל השיחה עם ראש הממשלה הקליקו:

 

החלטת בג"צ על שכר הבכירים – פשוט משאירה את המצב כפי שהיה. אז למה הם ממשיכים להטריד את המערכת באובססיביות על משהו שהוא מובן מאליו וממילא קיים בחוק (החוק לא נוגע בצבירות העבר שלהם)? אני עונה על כך בכמה ראיונות. צפו:

 

תוכנית הבוקר של  ערוץ 10, עם מיה זיו-וולף ודני רופ, בעיקר על שכר הבכירים (מאוד ברור, ממליצה לצפות) וגם קצת על חוק העמותות:

 

 

וגם ב"הכל כלול" עם סיון כהן בערוץ 10:

 

הנה בא שר החוץ של מצרים, איך שמחנו לקראתו. ההתחממות (המבורכת) ביחסינו עם מצריים, הסיכוי לועידה אזורית, היוזמה הסעודית מה אפשר לקחת ממנה ומה לא, והאמת המצערת שנתניהו, גם אם יביאו לו את יונת ההסדר המדיני ארוזה עם סרט, פשוט יבעט בה, לא כי הוא לא יכול, לא כי הוא פחדן, אלא כי הוא איש ימין שאינו רוצה בהסדר ובטח לא בשלום. ב"קריאה שלישית" עם שלום קיטל בערוץ הכנסת, עם יו"ר הקואליציה דוד ביטן, העיתונאי זאב קם ואיש מרצ אורי זכי. בראיון גם על גזענות אשכנזית כלפי מזרחים, מצבה של מפלגת העבודה, והאפשרות שקצב ישוחרר:

 

וגם ראיון אצל אסתי פרז, ביומן הצהריים של רשת ב', על מינוי הרב קרים, על הצורך להפסיק לדשדש ולמרוח, וללכת לפריימריס לראשות מפלגת העבודה, וגם על שני חוקים אפלים שעברו השבוע, חוק ההדחה וחוק העמותות (ואנחנו עוד נבטל אותם! לא להתייאש!) "מי מושפע יותר מתורמים זרים? פוליטיקאים בכירים ביותר שמקבלים תרומות עצומות מבעלי הון זרים וכל הקמפיין שלהם ממומן מכספי תרומות זרות, ובעצמם הם לא נוגעים, אלא באותן עמותות מסכנות שרובן בכלל עוסקות בעשייה חברתית? צביעות ורדיפה, ועוד יהיה בידינו הכוח להעבירם מהעולם." ועל חוק ההדחה: "חברי כנסת לא יכולים להדיח את חבריהם, נקודה. הדבר הזה צריך להישאר בידי בתי המשפט ובידי רשויות החוק. דמוקרטיה היא לא רק שלטון הרוב, אלא גם זכויות המיעוט. גם כשהמיעוט מעצבן, מקומם ומרתיח אותנו."

 

הרמת הראש ההומופובית והחשוכה שהייתה השבוע, לא מעניקה לנו פטור מלעסוק ביד קשה ובחריפות רבה בגזענות האשכנזית נגד מזרחים. הגזען הטיפש האחרון היה מבקר הקולנוע של גל"צ גידי אורשר. זה מה שכתבתי על דבריו המגעילים והפרימיטיביים:

 

הנה כאן, בכתבה של יובל קרני בידיעות, אני מתייחסת לסוגיית השיח המזרחי הנעדר במפלגת העבודה.

 

אבל על תגובתו של נתניהו לפוסט של אורשר, אי אפשר היה לעבור לסדר היום:

 

פרבדה. בועדת הכנסת המשכתי גם השבוע בקרבות נגד כוונות הזדון להפוך את ערוץ הכנסת המעולה לפרבדה. כאן תמונה, והאזינו לראיון בעניין אצל רינו צרור

 

כביש 66 בצפון הוא כביש דמים. 40 איש נהרגו בו בעשור האחרון, רבים נעשו נכים, משפחות שלמות אבדו. וכלום. אפס מעשה. אני יודעת שאני אומרת דבר נורא: אבל המועצה האזורית שבשטחה עובר הכביש, מועצה מקומית מגידו, בראשות איציק חולבסקי, היא מועצה שדפוסי ההצבעה בה, איך נאמר, לא עם ממשלת הימין. אין בה קבוצות לחץ על השלטון. לא יודעת איך עוד אפשר להסביר אחרת את הכשל הנוראי והמדמם הזה, את ההתנכרות ואת היעדר המשאבים. השבוע קיימנו דיון דחוף בעניין, בועדה לביקורת המדינה. הנה כתבה שמתארת את הדברים: 

 

וכאן עם איציק חולבסקי, הכביש בגבנו: 

 

פיל יכול לעוף? צב יכול לשיר? ערבים, קונים בגדים, מוצרי איפור וכלי בית? כנראה שהתשובה היא לא, לא, ולא – לפחות על פי התגובות הנסערות לפרסומת של המשביר לצרכן בגמר היורו. ובערבית. לפוסט המלא הקליקו:

 

 

עוד כמה מציוצי השבוע, ופתחו חשבון בטוויטר!

 

בכנסת - עם קבוצת מנהיגות של תלמידי ותלמידות כתה י' בתכנית קו הזינוק - תכנית להכשרת סוכני שינוי בפריפריה החברתית והגאוגרפית של ישראל. וכבוד לניצן וולף, יו"ר תא אופק במכללת תל-חי ורכזת בתכנית קו הזינוק.

 

 

זרעי קיץ. ממליצה מאוד מאוד וקוראת לכם להירשם לתוכנית הנהדרת הזאת:

 

לינק לפייסבוק: https://www.facebook.com/summerseeds.il

 

לינק לטופס הרשמה: https://docs.google.com/forms/d/10t-pm363xNi3UvT0GGu7O_F03wlj2QOXD5QoRHJ3gQA/viewform

 

ובעניין המתרחש במפלגת העבודה, אבהיר את עמדתי:

המצב הקיים לא יכול להימשך. הפריימריס בעבודה צריכים להתקיים עוד בשנה הזאת, בלי מסמוסים ודחיות. בפשטות, בשקיפות ובלי קומבינות פוליטיות. כך גם יושם קץ לנסיונות המביכים לחבור לממשלת נתניהו. זה יותר מעניין פוליטי פנימי. זו שעת חרום להצלתה של אופוזיציה אידיאולוגית ואיתנה בישראל.

דצמבר השנה, הוא המועד הסביר המאוחר ביותר שאליו אפשר להתכנס. ואפילו הזמן הזה הוא כבר שבעה חודשים אחרי הזמן שבו על פי חוקת העבודה היו אמורים להתקיים הפריימריס הדמוקרטיים לבחירת יו״ר. חצי שנה – תותיר די זמן למתמודדים מתוך המפלגה ומחוצה לה להחליט אם הם נכונים לאתגר הקשה, ולהיערך להתמודדות הוגנת. המצב הקיים אינו יכול להימשך.

אם אתם רוצים להגיב פומבית או לכתוב את עמדתכם – הכנסו לפוסט בפייסבוק וכתבו ב"תגובות". אקרא הכל. או שלחו לי את הצעותיכם לshelly@knesset.gov.il.

 

ועכשיו להתפקדות. מול דילים וקומבינות. דרכנו אינה פשוטה אך היא צודקת. רוצים להיות שותפים שלי? לחזק את הדרך שלנו ואותי? יש דבר פשוט שאתם יכולים לעשות, שמעלה באופן מיידי ובפשטות את רמת ההשפעה שלכם, וגם נותן בידיכם יותר כוח פוליטי לממש את כל מה שאנחנו מאמינים בו. מול קומבינות ודילים פוליטיים, מול פחדנות רעיונית ומעשית, יכול לבוא רק הכוח הציבורי, הכוח שלכם. אם התפקדתם כבר – פקדו אחרים! משפחה, חברים, חברים לעבודה, חברים ברשתות.

*התפקדות מקנה לכם, בין היתר, זכות להצביע בפריימריס לראשות המפלגה ולרשימת הח"כים שיאיישו את הרשימה בבחירות הבאות. חשוב!

*עלות ההתפקדות: 75 שקלים בשנה

*תוכלו להתפקד או לפקוד עכשיו כאן.

*ממליצה שכשאתם מסיימים את ההתפקדות תכנסו לכאן, תזינו את תעודת הזהות שלכם, ותוודאו שההתפקדות נקלטה.

*אם אתם מסתבכים – פשוט כתבו לנו לכאן: hitpakdutshelly@gmail.com בצרוף שם מלא ומספר טלפון, ואנחנו נחזור אליכם ונסייע לכם בהתפקדות.

*מאוד יעזור אם אחרי ההתפקדות תעלו אצלכם פוסט ובו ספרו למה התפקדתם. קראו גם לחברים שלכם לעשות אותו הדבר. צרפו לפוסט גם את הלינק להתפקדות. שימו את הפוסט גם אצלי על הקיר ובתגובות. כמו שעשה עודד סספורטס, שהתפקד בגללי ובגלל יוסי יונה:

 

תודה רבה עודד, ותודה לכולכם

 

שבת שלום,

 

שלכם,

 

שלי