מבקר המדינה יבדוק אכיפת חוקי עבודה בשבת- Ynet

26 בפברואר, 2008

הוועדה לביקורת המדינה ביקשה ממיכה לינדנשטראוס לבדוק את נושא אכיפת חוק שעות עבודה ומנוחה בשישי ושבת. ל"כלכליסט" נודע שקניון איילון מחייב את מערך המזון המהיר לפתוח את המסעדות גם בשישי ושבת


מאת שאול אמסטרדמסקי


הוועדה לביקורת המדינה ביקשה ממבקר המדינה, השופט (בדימוס) מיכה לינדנשטראוס, לבדוק את נושא אכיפת חוק שעות עבודה ומנוחה ולהגיש דו"ח מיוחד בנוגע לפתיחת עסקים בשבת.


יו"ר הוועדה, זבולון אורלב (איחוד לאומי-מפד"ל), יזם דיון מיוחד עקב פניות של פורום בעלי המכולות בתל-אביב-יפו ופנייה של סגן ראש עיריית רמת גן, יוסי אהרנברג, בנושא קניון איילון. "מדינת ישראל כמדינה יהודית חוקקה חוקים שיבטיחו את שמירת השבת ומתברר שהחוק מופר בראש גלי. פתיחת העסקים בשבת היא מגפה, שהאחראים לה הם בעיקר בעלי ההון. חוק שעות עבודה ומנוחה הוא חוק חברתי במהותו", אמר אורלב.


בתגובה למכתב ולפניות שהגיעו לועדה לביקורת המדינה אמרה ח"כ שלי יחימוביץ (עבודה) כי "הזכות לנוח בשבת היא זכות מוקנית. זו המתנה הגדולה ביותר שנתנה היהדות לעולם. כיום הזכות הזו נשללת מעובדי הרשתות הגדולות. אם זה היה קורה בחו"ל היינו זועקים 'אנטישמיות'. יש לאכוף את חוק שעות עבודה ומנוחה מטעמים סוציאליים".


לכתבה המלאה ב Ynet