איך זה לנצח בקרב הכי לא פופולרי שיש (כיף)

5 באוגוסט, 2016

אני מקום ראשון (98%) בהשתתפות פעילה בוועדות הכנסת. סיכום המושב שתם. קצב: אפשר לנשום לרווחה, המסע המופלא לתיקון החברה ימשך, וגם: למה גברים נורמטיביים מתקשים להבין את המשמעות של אונס. הפרקליטות היא ממלכת הצדק והמוסר, בטח לא "ממלכת רשע" – תנו לי חצי שעה לשכנע אתכם למה, ואיך ניצחנו בשבילם ובשביל הציבור בקרב הכי לא פופולרי שיש. האובססיה של נתניהו והפוליטבירו לענייני נאמנות בתקשורת. מחאת המתולתלות - איך הפכתי ממתולתלת לחיילת כנועה בצבא הפן. וגם: מהיום גם  נשיאת הטוויטר, בשבילכם.

 

 

שלום לכם חברות וחברים.

 

לכל מי שמאמין בסוציאל דמוקרטיה, ציונות, צדק, שלום, שלטון החוק, דמוקרטיה, ממלכתיות.

לכל מי שרואה בעיניים כלות איך ככל שנשמטת הלגיטימציה הציבורית שלנו, מתגברת הדיקטטורה הפנימית, העסקנית והמנגנונית.

לכל מי שנמאס לו שמאיימים עליו בסילוק מהמפלגה.

לכל מי שלא יכול לשאת את היחסים המופלאים בין הרצוג ונתניהו.

לכל מי שנחרד מהאיום המתחדש של זחילה לממשלת ימין.

לכל מי שנגעל מהפניית כל האנרגיה האופוזיציונית פנימה אל תוך המפלגה, אל יריבים מדומים, אנשים טובים ואכפתיים, שפעם הרצוג משווה אותם ל"לה פמיליה", ופעם הם "שמאל קיצוני".

לכל מי שראה את אובדן השליטה, היעדר ההכלה, היעדר המנהיגות.

לכל אדם ערכי והגון שמאמין בערכי תנועת העבודה: זה ממש לא הזמן להתייאש. להיפך. עכשיו מתפקדים. מחזקים אותי ואת בעלי חוט השדרה אצלנו, מחזקים את הדרך שלנו.

זה פשוט, קל, ומעניק לכם הרבה כוח להשפיע. כתבו לנו שם וטלפון לhitpakdutshelly@gmail.com ונחזור אליכם, או התפקדו ישירות כאן, ופקדו חברים ומשפחה, כמו שעשה השבוע אבייתר מילר שלנו, עם רעות לס:

 

וכמו שלא עשה, לשמחתנו, ניב פרגר:

 

משתעממים? כל מי שזה לא מעניין אותה ואותו - מוזמנים לדלג על הראיונות הבאים בנושאים הפוליטיים  - מבטיחה שיש עוד הרבה נושאים מרתקים/חשובים/משעשעים בהמשך.

ראיון מתוך הועידה לערוץ 2, "שש עם", עודד בן עמי. רוב הראיון על מסע ההשתלטות של נתניהו על התקשורת:

 

ב"ערב חדש" עם דן מרגלית, גם על כוונות הכניסה לממשלה:

 

בערוץ הכנסת, "אולפן פתוח", אורית לביא נשיאל ויובל קרני:

 

ב"וואלה!" עם דב גלהר:

 

ערוץ 1, "המוסף", עם אמיר איבגי:

 

רדיו: בגלי צה"ל, "מה בוער" עם רזי ברקאי, ראיון ארוך על המתרחש במפלגת העבודה וגם על השתלטות נתניהו על התקשורת; ביומן הצהריים של רשת ב', עם אמוץ שפירא; ברדיו ללא הפסקה (103), "חמש בערב", אריה אלדד ובן כספית (וגם בהרחבה על מסע ההשתלטות של נתניהו על התקשורת); רדיו קול  חיאבי מימרן (גם כאן גם על נתניהו והתקשורת); רדיו חיפה, "מדליקים אש" עם גדי נס; ובתוכנית הבוקר של גל"צ, עם עידן קוולר ועידו בנבג'י.

 

נפרדנו השבוע בלב שבור מאור זמיר הנהדרת, העוזרת הפרלמנטרית שלי בכמעט שנתיים האחרונות. כמו שכבר סיפרתי לכם – אצלי בלשכה כולם מתחתנים, והמהדרין אף מזדרזים ומביאים ילדים לעולם, כמו אור (זאת עם הבטן) שיוצאת לחופשת לידה ונוטשת אותנו לאנחות. נתגעגע אור! שני גרנות (על הרצפה) מחליפה אותה. בהצלחה שני!

 

כאן אור יושבת, ושני מעליה:

 

האנס משה קצב. אפשר לנשום לרווחה, ועדת השחרורים הדפה את מסע הלחצים הקשה לשחרור קצב. זו בושה לשוויון בפני החוק ששב"ס המציאו בשביל אדם מיוחס מסלול VIP לשחרור. לשום אנס "רגיל" לא היתה נתפרת במהירות שיא, שניה אחרי שועדת שחרורים סרבה לשחררו, חליפה חדשה של חוות דעת. לשום אנס לא נתן שחרור קודם ושיקום אחר כך.

מתוך כתלי הכלא נשאו עיניים להחלטה עברייני צמרת נוספים שמעולם לא הביעו חרטה. כמו אולמרט. טוב שהתקדים המסוכן הזה לא נוצר.

קצב הוא עבריין מין סדרתי, אלים ופסיכופת, שפגע במספר עצום של נשים, הרבה יותר מאשר בשבע שהופיעו בכתב התביעה. מעולם לא הביע חרטה וצער על מעשיו, לא הכיר בהם, לא הבין מה רע במה שעשה, לא חש חמלה וצער על קורבנותיו, וראה דווקא את עצמו קורבן. הוא ו"מקורביו" מררו את חיי הנפגעות, הפיצו עליהן סיפורי כזב מכפישים, איימו עליהן והפכו את חייהן לסיוט.

החברה הישראלית עוברת כעת מסע תיקון עמוק ומרשים, שבו הקורבנות אוזרות עוז, ורשתות ההגנה על עברייני המין קורסות. השבוע התברר שהמסע המופלא הזה, של שחרור מדיכוי, מסבל ומאונס – ממשיך, ומהלכו לא נעצר. עד שיהיה כאן צדק, עד שלא יהיה עוד כאב. לפוסט המלא בפייסבוק הקליקו:

 

ממליצה להאזין לראיון שלי מהבוקר ברדיו תל אביב, עם אודי סגל ואורן הלמן כמראיין אורח, זו שיחה יותר מעמיקה על עבריינות מין, מדוע החרטה וההכרה בפשע חשובים יותר מאשר בעברות אחרות, מדוע גברים נורמטיביים שמעולם לא פגעו באשה לא מצליחים להאמין ולהבין, ההיכרות שלי עם נפגעותיו של קצב, ועוד. ועוד ראיון, מאתמול, הבוקר שלפני ההחלטה, לאריה גולן ביומן הבוקר של קול ישראל, ועוד תקשורת: 

 

 

ובאותו עניין, כמה ימים קודם, בראיון אצל אורלי וגיא, אני מדברת על בוכריס, ועל השיימינג לנפגעות, שמאוד מזכיר את מה שקרה עם קצב. (וגם על הועידה וגם על התקשורת) 

 

אני מקום ראשון (98%) בהשתתפות פעילה בוועדות הכנסת, לפי מחקר משותף של "כלכליסט" ושל הסדנא לידע ציבורי. זה מדד מעניין, שמעולם לא נעשה, והוא מראה די בברור את ההבדל שבין לשבת בועדה ולדעת מה קורה, לקחת בה חלק פעיל, לשנות ולהשפיע – לבין להגיח לועדה כדי להשמיע משהו וללכת, או כדי להצביע על משהו שלפעמים אינך יודע אפילו על מה אתה מצביע, בצווי קואליציוני או אופוזיציוני (ברור שזה לא כזה מקוטב, ושרוב ההתנהגויות של ח"כים הן על הסקאלה שבאמצע). המדד לא ספר את ועדת חוץ ובטחון הסגורה, שהיא ועדת הבית שלי. על כל פנים, זו שיטת העבודה שלי. לא שורפת זמן לבטלה בועדות מתוקשרות, אלא בוחרת את מה שחשוב לי, מתעמקת בזה, וחופרת – עד לתוצאה. 

 

 

סיכום פרלמנטרי ממש מהבוקר של מושב הכנסת שהסתיים. בתכנית הבוקר של קשת עם גלית גוטמן ויואב לימור. משתתפים גם דפנה ליאל הכתבת הפוליטית/פרלמנטרית של חדשות 2, וגם דוד ביטן יו"ר הקואליציה. 

 

הפרקליטות: ניצחנו. ממלכת הצדק והמוסר, בטח לא "ממלכת רשע". ספק אם נוכל אי פעם לפצות את הפרקליטים ואת הפרקליטות על מסע ההסתה המטורלל, המרושע והזדוני שעברו בשנתיים האחרונות על לא עוול בכפם. בשבילי זו היתה משימת הדגל במושב הזה של הכנסת, דווקא משום שרמת ההסתה והתודעה המסולפת ביחס לפרקליטות היו (ועודם) כה חמורים. הרבה אנרגיה וזמן, בישיבות ועדת חוקה אבל בעיקר מאחורי הקלעים, הקדשתי לעצירת הנסיון להחליש את הפרקליטות. זה הסתיים בטוב.

הצלחנו, בעמל רב לייצר חוק נציבות ביקורת על הפרקליטות שפוי ומאוזן. כזה שכל אזרח שרואה עצמו נפגע יוכל לפנות אליו ולקבל קשב, יחס, טיפול וצדק, אבל גם כזה שלא משמש מכשיר נקם, הסתה והפחדה נגד פרקליטים מסורים ואמיצים. זכרו: פרקליטות חזקה היא אינטרס עליון של הציבור הרחב, כדי שתוכל להגן עליו מפני צמרת העולם התחתון, בעלי הון שמבצעים מעשי מרמה, ופוליטיקאים מושחתים. לכל העבריינים האלה ולסנגוריהם יש אינטרס בפרקליטים חלשים ומפוחדים.

אתם יודעים שיש לי ותק רציני בעיסוק בנושאים לא פופולריים, או כאלה שהעמדה שלי בהם מושכת אש. אני פשוט משתדלת לעשות את הדבר המדוייק והנכון לציבור, וזה לא תמיד עולה בקנה אחד עם הטרנד. אבל אני מודה ומתוודה שמעולם לא נתקלתי בעמדה שלי שהעוינות כלפיה היתה כה גדולה. רמת הסילוף התודעתי כאן היא חסרת תקדים, ולא במקרה. הרבה כוחות רוצים שתשנאו את הפרקליטות. אני ממליצה לכם לאהוב אותה. יש לה פגמים, אבל לכל גוף שעושה יש פגמים, ולהם, תאמינו לי, יש הכי פחות מכולם.

רוב הסיכויים שאתם לא מסכימים אתי. מבקשת מכם שתתנו לי הזדמנות לשכנע אתכם. זה יקח חצי שעה בדיוק. צפו בנאום שלי במליאה, לא חושבת שאני משאירה שם טיעון כלשהו בלי תשובה. לצפיה הקליקו:

 

בדקה התשעים דחפו גורמים אינטרסנטים לחוק תוספת "קטנה" שסיכנה את כל ההישגים שלנו. מאחורי הקלעים, במשא ומתן ממושך וטעון בחדרו של יו"ר ועדת חוקה ניסן סלומיאנסקי, בסיועו של בני בגין ובתיווכו של יו"ר הקואליציה דוד ביטן, הצלנו להסיר את האיום החדש. אם אתם בעניין, ורוצים לדעת עוד, מוזמנים לצפות בדיון בעניין הזה שהיה בועדת החוקה, ובדיון בסעיף אחר בחוק, בהשתתפות מבקר המדינה. 

 

הממשלה והעומד בראשה כפוליטבירו לענייני נאמנות בתקשורת. חלקים עצומים מהזמן שלי במושב הכנסת שננעל הוקדשו לענייני תקשורת. זה לא גורם לי אושר, אבל לא היתה ברירה. כי זה לא קרב על כלי תקשורת כזה או אחר, אלא באמת מאבק על הדמוקרטיה, שהעיתונות החופשית היא אחד מאדניה המרכזיים.

האובססיה של נתניהו. קצב ההשתלטות על התקשורת, הכמות, והכל ביוזמה, בדחיפה, באיום ובאובססיה של נתניהו, פשוט בלתי נתפסת: חיסול רשות השידור ואחר כך נסיונות החיסול של התאגיד שבא במקומה; מינוי חבר המשפחה הלוביסט הגזען רמי סדן ליו"ר דירקטוריון חדשות 10; הירי הממוקד והבלתי פוסק אל חדשות ערוץ 2; נסיון החיסול של ערוץ הכנסת כדי להפוך אותו לערוץ מטעם; והרשימה עוד ארוכה-ארוכה.

 

בשרות הוד מלכותו. נתניהו לא מנהל כאן קרב אידיאולוגי לתקשורת יותר "ימנית". זה ממש לא מזיז לו, ימין ושמאל. המבחן הוא אחד: האם כלי התקשורת/העיתונאי משרתים אותו באופן אישי. עיתונאי/ת יכולים לקבל 100 במבחן הימניות, כלכלית, מדינית – אבל אם הם לא מתחנפים אליו אישית – הם גמורים. בראיונות הפוליטיים השבוע (שהובאו למעלה, בהקשר לועידת העבודה) הרביתי להתבטא גם על זה, אבל גם בועדות הכנסת ובמליאה הרביתי לעסוק בכך, הנה אחד הנאומים במליאה:

 

 

בשורה מצויינת לעובדים. בלי לשים לב, ובתוך הערימה של חלוקת תיקים וכופתאות נוספת בתוך הממשלה, קרה דבר מצויין: נפרדנו משר הכלכלה בנימין נתניהו, או יותר נכון, משליטת נתניהו בחלק הכי דרמטי של משרד הכלכלה: עבודה/תעסוקה. נתניהו העביר את החלק הזה לידיו של חיים כץ, היום שר הרווחה והשרותים החברתיים, והחל מהשבוע: שר העבודה, הרווחה והשרותים החברתיים. 

חיים הוא אמנם איש ימין, ליכודניק, אבל שותף אידיאולוגי, מעשי, אפקטיבי וחזק לתפיסת העולם החברתית שלנו. הרבה מאוד דברים טובים למען הציבור עשינו יחד. חוקקנו חוקי עבודה, בלמנו מזימות רשע כמו ויסקונסין. מי שמפקפק בזה מוזמן לבדוק את הדברים המצויינים שעשה כיו"ר ועדת העבודה והרווחה, ואת פועלו עד כה כשר רווחה. בנאום במליאה נפרדתי בשמחה ובהקלה רבה משר העבודה היוצא, שבשבילו שכר מינימום זו ארוחה אחת רגילה במסעדה, וברכתי בשמחה את שר העבודה הנכנס. בהצלחה. לברכה שלי במליאת הכנסת:

 

מקום שני אחרי נתניהו בזינוק בעוקבים בטוויטר, ובלי שקל אחד של מימון. כך על פי "חי בלילה" בערוץ 2, וכך סיכם זאת נדב בורנשטיין: "... אחריו זו שלי יחימוביץ' כבר זכתה לתואר נשיאת הפייסבוק, גם נשיאת הטוויטר, אז גם היא יכולה להיות מרוצה"

 

 

אז אם אתם עוד לא שם, פתחו עכשיו חשבון בטוויטר, עקבו אחרי, פברטו, רטווטו, הגיבו ותנו פייט ליריבנו האידיאולוגיים שהם רבים מאוד שם. מבטיחה לכם שלא תצטערו – זה מדיום שמאפשר לכם להיות מחוברים בצורה תמציתית ומיידית עם כל מה שמעניין אתכם ואתם בוחרים בו – אוכל, כלכלה, פיסיקה, פוליטיקה, חתולים, איפור, זומבים, זמרים, סופרים  – הכל מכל וכל. והנה עוד כמה מציוצי השבוע:

 

 

 

 

ולסיום, כבוד למחאת המתולתלות. רינה מצליח ואני - פעם, מתולתלות, והיום, חיילות צייתניות בצבא הפן. בכתבה של רותי שילוני במוצ"ש של חדשות 2. זה אמנם רק שיער, אבל חוץ מהדילמה תלתלים או פן, והכניעה לפן, יש כאן גם משטור, וגם צווי לעמוד בקריטריונים שרירותיים אחידים. עוד על התלתלים שלי ומה עמד מאחורי הפן, בפוסט בפייסבוק שבו תוכלו גם לצפות בכתבה המלאה שאני מופיעה בה.

 

כמעט לסיום: בואו להפגש אתיביום ראשון, מחרתיים, 7/8, המשמרת הצעירה הירושלמית מארחת אותי. מיועד לצעירים מירושלים וסביבותיה, אבל כולכם מוזמנים, ללא הבדל גזע דת מין גיל או מקום מגורים. ננהל שיחה חופשית על מה שתרצו, יוצגו שם תוכניות העבודה של המשמרת לשנה הקרובה, וישתתפו גם פעילי השכונה. שעה  19:30, "הבוטקה", אנטיגונוס 28, ירושלים. יו"ר המשמרת הצעירה של מחוז ירושלים, חברנו המוכשר והפעלתן יאיא פינק, מזמין אתכם להתקשר אליו אם אתם זקוקים לעוד פרטים: 054-7732677.

 

להתראות ושבת שלום,

 

שלכם,

 

שלי